Terminy rekrutacji na studia Drzwi otwarte na uczelniach Terminy matury Terminy egzaminu ósmoklasisty
Dziś obserwujemy wzmożone zainteresowanie turystyką lokalną. Jeśli jesteś osobą, która również chciałby zająć się w przyszłości prowadzeniem działalności związanej właśnie z agroturystyką, to propozycja kształcenia przygotowana przez krakowskie ośrodki akademickie powinna znaleźć się w kręgu twoich zainteresowań.
Jest nią oczywiście zarządzanie w agrobiznesie. Jej studenci zostaną wyposażeni w pakiet unikalnych kompetencji, które stanowią niezbędne podstawy w przypadku prowadzenia własnego biznesu. Oprócz tego podczas wszystkich semestrów kształcenia zetkną się oni z przedmiotami, które w szczególny sposób odnoszą się do prowadzania agrobiznesu.
Wprowadzenie do gospodarki żywnościowej, technologia produkcji roślinnej, czy geografia ekonomiczna to tylko niektóre z nich. Zarządzanie w agrobiznesie to propozycja, która sprawia, że jej abiturienci nie powinni obawiać się o swoje perspektywy zatrudnienia. Będą na nich czekać stanowiska specjalisty do spraw organizacji i zarządzania w rolnictwie. Mogą oni również zająć się prowadzeniem własnego gospodarstwa.
Studenci zarządzania w agrobiznesie zdobywają wiedzę oraz umiejętności w zakresie m.in. oceny prawidłowości oraz problemów funkcjonowania organizacji. W programie tej ścieżki kształcenia znajdują się przedmioty poświęcone np.: historii sztuki i kultury polskiej; specyfice marketingu międzynarodowego; zasadom organizacji współczesnego społeczeństwa; powszechnym problemom agrarnym; zagrożeniom cywilizacyjnym współczesnego świata. Uczestnicy zajęć poznają m.in.: sposoby zarządzania ochroną przyrody, charakter gospodarki regionalnej oraz rodzaje obszarów wiejskich w Unii Europejskiej.
Studia na tej ścieżce kształcenia pozwalają studentom rozwinąć kompetencje, które niezbędne są m.in. do: działania w zgodnie z polityką rolną UE; podejmowania decyzji organizacyjnych; realizowania strategii rozwoju obszarów wiejskich; prowadzenia komputerowej finansowości przedsiębiorstwa; organizowania działań w zakresie ekoturystyki; planowania organizacji gospodarstwa rolnego.
W programie studiów na ścieżce zarządzanie w agrobiznesie znajdziesz takie przedmioty, jak np.:
Studia w Krakowie, które związane są z tą ścieżką kształcenia, przygotowują absolwentów do podjęcia pracy na stanowiskach wymagających znajomości m.in.: sposobu funkcjonowania światowego rolnictwa; technik stosowanych w marketingu usług turystycznych; zasad zarządzania niewielkim przedsiębiorstwem; podstaw socjologii wsi i rolnictwa; metod organizacji i zarządzania w agrobiznesie.
Absolwenci zarządzania w agrobiznesie mogą liczyć na zatrudnienie np. w przedsiębiorstwach rolno-spożywczych lub instytucjach publicznych, zmagających się z problemami gospodarowania zasobami ludzkimi, rzeczowymi, finansowymi lub informacyjnymi. Osoby, które ukończyły tę ścieżkę kształcenia, mogą również prowadzić własną działalność gospodarczą lub aplikować na stanowisko m.in.: specjalisty ds. organizacji i zarządzania; menedżera w gospodarce żywnościowej. Kompetencje absolwentów zarządzania w agrobiznesie cenione są również np. w instytucjach doradczych i konsultingowych.
Absolwent zarządzania w agrobiznesie może szukać zatrudnienia w takich miejscach jak np.:
Zarządzanie w agrobiznesie to ścieżka kształcenia, którą w Krakowie można studiować w ramach kierunku zarządzanie.
Zarządzanie skierowane jest w szczególności do osób zainteresowanych np.: ekonomią, gospodarką, komunikacją społeczną, analizą danych, marketingiem i reklamą, prawem i administracją czy organizacją pracy przedsiębiorstwa lub instytucji. W trakcie nauki studenci rozwijają cenne kompetencje miękkie, które niezbędne są np. do zarządzania zasobami ludzkimi – ponadto uczestnicy zajęć szkolą się w zakresie m.in. zarządzania finansami, informacjami, wizerunkiem lub zasobami materialnymi.
Uczelnie w Krakowie oferują studentom zarządzania liczne ścieżki kształcenia, które poświęcone są różnorodnym aspektom tej dziedziny. Dzięki temu osoby, które ukończyły ten kierunek studiów, wyróżniają się wiedzą oraz umiejętnościami, które umożliwiają im znalezienie zatrudnienia m.in. w nowoczesnych przedsiębiorstwach, firmach konsultingowych, instytucjach międzynarodowych, start-upach, urzędach, agencjach reklamowych czy ośrodkach analizy danych.
Dowiedz się więcej: zarządzanie studia w Krakowie
Zobacz także:
rekrutacja na studia w Krakowie