Terminy rekrutacji na studia Drzwi otwarte na uczelniach Terminy matury Terminy egzaminu ósmoklasisty
Ekonomia menedżerska to aktualnie jedna najpopularniejszych gałęzi ekonomii. Pozwala ona bowiem łączyć interdyscyplinarne umiejętności, co dziś niezwykle cenne. Dlatego też uczelnie w Warszawie wychodzą naprzeciw tym oczekiwaniom i stwarzają propozycję kształcenia właśnie o tym profilu. Pamiętaj jednak – zanim ją wybierzesz, zastanów się, czy matematyka jest jednym z twoich ulubionych przedmiotów.
Dlaczego? Studenci w programie kształcenia odnajdą przykładowo przedmioty takie jak: analiza strategiczna, konkurencyjność w biznesie, zarządzanie strategiczne, ekonomika przedsiębiorstwa, czy ryzyko w działalności gospodarczej. Warto wyraźnie podkreślić, że większość z tych przedmiotów opiera się właśnie na naukach matematycznych. Bez ich doskonałego opanowania może być ci trudno odnieść zawodowy sukces w przyszłości.
Ekonomia menedżerska dodatkowo cieszy się popularnością, ponieważ po jej ukończeniu studenci mogą liczyć na szybki rozwój kariery. Czekają na nich między innym stanowiska pracy takie jak: strateg biznesowy, menedżer, czy doradca do spraw ekonomicznych. Możesz mieć pewność, że znajdziesz coś dla siebie!
Studia na ekonomii menedżerskiej poświęcone są problematyce związanej m.in. z: szeroko pojętymi danymi ekonomicznymi; optymalizacją decyzji ekonomicznych; prowadzeniem małych i średnich przedsiębiorstw; działaniami strategicznymi i taktycznymi firm lokalnych i międzynarodowych.
Studenci tej ścieżki kształcenia szkolą się w zakresie np.: opracowywania planów działania na stanowisku decyzyjnym; analizowania sytuacji ekonomicznej przedsiębiorstwa; minimalizowania podstawowego ryzyka związanego z działalnością gospodarczą; przewidywania skutków podejmowanych decyzji ekonomicznych; wykorzystywania specjalistycznych narzędzi wspierających procesy decyzyjne.
W programie studiów na ekonomii menedżerskiej znajdziesz takie przedmioty, jak np.:
Studia w Warszawie, które związane są z tą ścieżką kształcenia, przygotowują absolwentów do podjęcia pracy na stanowiskach wymagających znajomości m.in.: zasad prowadzenia przedsiębiorstwa na lokalnym i międzynarodowym rynku gospodarczym; podstaw analizy danych ekonomicznych; skutków różnych decyzji ekonomicznych.
Absolwent ekonomii menedżerskiej wyróżnia się kompetencjami, które cenione są szczególnie na stanowiskach np. operacyjnych, kierowniczych lub organizacyjnych. Ponadto osoby, które ukończyły tę ścieżkę kształcenia, mogą pełnić funkcje m.in. doradcze, urzędnicze lub analityczne. Absolwenci ekonomii menedżerskiej mogą dobrze odnaleźć się w roli np.: przedsiębiorcy, menedżera, ekonomisty, stratega biznesowego, doradcy ds. ekonomicznych lub pracownika działu ekonomicznego w instytucji rządowej.
Absolwent ekonomii menedżerskiej może szukać zatrudnienia w takich miejscach jak np.:
Ekonomia menedżerska to ścieżka kształcenia, którą w Warszawie można studiować w ramach kierunku ekonomia.
Studenci ekonomii uczą się m.in. tego, w jaki sposób wykorzystywać matematykę i statystykę w rozwiązywaniu problemów ekonomiczno-gospodarczych. Absolwenci znają zasady gospodarowania zasobami finansowymi, ludzkimi i materialnymi, a także umiejętnie rozstrzygają spory gospodarcze. Absolwenci ekonomii wyróżniają się wiedzą z zakresu m.in.: klasyfikacji instrumentów finansowych, pomiaru ryzyka czy oceniania efektywności podejmowanych decyzji inwestycyjnych.
Osoby, które ukończyły studia na kierunku ekonomia, mogą liczyć na zatrudnienie zarówno w publicznym, jak i prywatnym sektorze rynku pracy. Kompetencje ekonomistów cenione są w Polsce i za granicą. W zależności od ukończonej ścieżki kształcenia, absolwenci ekonomii mogą rozwijać się zawodowo na stanowiskach np. kierowniczych, doradczych, analitycznych, eksperckich, badawczych lub związanych z kontrolingiem i oceną ryzyka na rynku gospodarczym.
Dowiedz się więcej: ekonomia studia w Warszawie
Zobacz także: