KRYMINOLOGIA

KRYMINOLOGIA

KRYMINOLOGIA

Studia w Warszawie

kryminologia

Odkryj studia kryminologia w Warszawie i sprawdź, gdzie możesz studiować 

Kryminologia studia Warszawa - specjalność / ścieżka kształcenia

Gdy Dostojewski pisał Zbrodnię i karę, zapewne nie myślał o tym, że tworzy właśnie podwaliny dla współczesnej kryminologii. Jeśli i ciebie fascynują motywy postępowania przestępców, chciałbyś je badać, analizować i przeciwdziałać przestępczości, to propozycja kształcenia, jaką jest kryminologia czeka właśnie na ciebie. Znalazła się ona w ofercie warszawskich ośrodków akademickich i oferuje najlepiej zaktualizowaną wiedzę.

Wiedza studentów obejmować będzie prawo karne, teorię kryminologiczną, metodologię badań kryminologicznych, czy zagrożenia w obszarze przestępczości zorganizowanej. Oczywiście największe znaczenie w pracy każdego kryminologa odgrywać będą umiejętności. Można zaliczyć do nich przykładowo: identyfikację i prognozowanie zagrożeń, czy projektowanie i planowanie implementacji programów profilaktycznych.

Absolwenci kryminologii nie powinni mieć żadnych problemów ze znalezieniem stabilnego zatrudnienia. Na specjalistów z tego zakresu czekać będą różnorodne organy ścigania, organy wymiaru sprawiedliwości, służba więzienna, czy nawet Biuro Ochrony Rządu lub Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego.

 

Zobacz, na jakich uczelniach w Warszawie jest specjalność / ścieżka kształcenia KRYMINOLOGIA

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Komentarze (0)