Terminy rekrutacji na studia Drzwi otwarte na uczelniach Terminy matury Terminy egzaminu ósmoklasisty
Interesujesz się działaniem zespołu organów publicznych w terenie? Nauki prawne, ekonomiczne i administracyjne są ci szczególnie bliskie? Posiadasz wrodzoną zdolność do nauki takich przedmiotów, jak między innymi historia oraz wiedza o społeczeństwie? Jeżeli tak, to prawdopodobnie wybór administracji samorządowej okaże się strzałem w dziesiątkę!
Administracja samorządowa jest propozycją kształcenia, dzięki której otrzymasz wszechstronne kwalifikacje, dotyczące kilku różnych dziedzin – ekonomicznych, prawnych i z zakresu zarządzania. Poznasz najważniejsze zadania organów publicznych oraz funkcji samorządu terytorialnego. Ponadto dowiesz się, jak wygląda prowadzenie gospodarki finansowej przez jednostki sprawujące nad nią kontrolę. W programie nauczania znajdują się przedmioty takie jak: partnerstwo publiczno-prywatne, myśl polityczna, socjotechniki wyborcze, procesy decyzyjne i wykonawcze w procesie administracji.
Dzięki zdobyciu interdyscyplinarnego przeszkolenia, po ukończeniu administracji samorządowej będziesz przygotowany do pełnienia funkcji kierowniczych, eksperckich, doradczych oraz menedżerskich w obszarze administracji publicznej. Będziesz mógł również zostać urzędnikiem służby cywilnej lub urzędnikiem dla administracji RP.
Specjalności na kierunku administracja
Administracja samorządowa to ścieżka kształcenia, której celem jest wyszkolenie kadry specjalistów gotowych do rozwiązywania powszechnych i palących problemów organizacji samorządowych w Polsce oraz w Unii Europejskiej. W programie odnaleźć można przedmioty poświęcone np.: zasadom funkcjonowania urzędów oraz organów administracji; specyfice współpracy zawiązywanych w obszarze publiczno-prywatnym czy nowoczesnym technologiom stosowanym a administracji.
Studia na administracji samorządowej skierowane są w szczególności do osób, które chciałyby lepiej zrozumieć np.: zadania jednostek samorządu terytorialnego w zakresie szeroko pojętego bezpieczeństwa lub pomocy społecznej. Ponadto uczestnicy zajęć praktycznych szkolą się również w zakresie podejmowania trafnych decyzji strategicznych w sektorze administracyjnym.
W programie studiów na administracji samorządowej znajdziesz takie przedmioty, jak np.:
Studia w Poznaniu, które związane są z tą ścieżką kształcenia, przygotowują absolwentów do pracy np. w organizacjach pozarządowych lub jednostkach administracji publicznej i prywatnej. Kompetencje osób, które ukończyły administrację samorządową, cenione są również m.in. w polityce oraz pracy urzędniczej. Absolwenci mogą aplikować na stanowisko np. pracownika samorządowego lub pracownika służb publicznych.
Absolwent administracji samorządowej może szukać zatrudnienia m.in. w:
Administracja samorządowa to ścieżka kształcenia, którą w Poznaniu można studiować w ramach kierunku administracja.
Uczelnie w Poznaniu oferują studentom administracji kilka ścieżek kształcenia, które poświęcone są różnym aspektom tej dziedziny. Dzięki temu, w zależności od zainteresowań studentów, uczestnicy zajęć zdobywają wiedzę i umiejętności w zakresie np. nowoczesnych narzędzi informatycznych w administracji, zarządzania finansami publicznymi, koordynowania pracy kadr czy realizowania projektów określonych polityk publicznych.
Absolwenci administracji mogą podjąć pracę np. na stanowisku doradczym, analitycznym, organizacyjnym, kierowniczym, menedżerskim lub związanym z komunikacją w przestrzeni publicznej, controllingiem lub księgowością. Dzięki temu osoby, które ukończyły ten kierunek studiów, są cenione m.in. w nowoczesnych przedsiębiorstwach i korporacjach, jednostkach administracji rządowej i samorządowej, instytucjach finansowych i międzynarodowych czy biurach konsultingowych. Ponadto absolwenci są gotowi do samodzielnego prowadzenia własnej działalności gospodarczej.
Dowiedz się więcej: administracja studia w Poznaniu
Zobacz także:
rekrutacja na studia w Poznaniu