Terminy rekrutacji na studia Drzwi otwarte na uczelniach Terminy matury Terminy egzaminu ósmoklasisty
Jedną z bardziej innowacyjnych propozycji kształcenia są niewątpliwie aplikacje mobilne i wbudowane dla internetu przedmiotów. Chcąc zdefiniować nazwę tej dziedziny kształcenia, należy odnieść się do obiektów wyposażonych w mikroprocesory i podzespoły elektroniczne, umożliwiające im wzajemną komunikację bez ingerencji człowieka.
Podejmując kształcenie na aplikacjach mobilnych i wbudowanych dla internetu przedmiotów, nauczysz się programowania aplikacji dla urządzeń mobilnych i systemów wbudowanych, uprzednio zapoznając się ze specyfiką układów mikroprocesorów, a także działanie sensorów, pozwalających na monitorowanie środowiska i nawiązywanie połączeń z innymi urządzeniami.
Absolwenci tej propozycji kształcenia znajdą zatrudnienie w firmach programujących systemy wbudowane i mobilne, międzynarodowych przedsiębiorstwach informatycznych, a najambitniejsi pomyślą o założeniu własnej działalności gospodarczej, w której zrealizują własne cele, osiągając tym samym względną niezależność zawodową.
Jest to ścieżka kształcenia, która pozwala studentom uzupełnić wiedzę w zakresie np.: programowania aplikacji dla urządzeń mobilnych i systemów wbudowanych; monitorowania różnych parametrów środowiska; określania specyfiki danych multimedialnych i biometrycznych; tworzenia protokołów transmisji w bezprzewodowych sieciach sensorowych. Absolwenci aplikacji mobilnych i wbudowanych dla Internetu Przedmiotów potrafią także m.in.: konfigurować sieci radiowe; realizować transmisje nadawczo-odbiorcze; wykorzystywać inteligentne systemy sterowania; komunikować sterowniki PLC z Internetem.
W programie tej ścieżki kształcenia znajdują się przedmioty poświęcone np.: charakterystyce bezprzewodowych sieci komputerowych i zaawansowanych baz danych; technikom tworzenia chmur danych oraz metodom zarządzania nimi; nowym aspektom bezpieczeństwa w Internecie Rzeczy. Studia na aplikacjach mobilnych i wbudowanych dla Internetu Przedmiotów przygotowują absolwentów m.in. do: sterowania systemami przemysłowymi i środowiskowymi; konstruowania rozproszonych systemów audio i wideo czy zarządzania zużyciem energii elektrycznej.
Studia w Poznaniu, które związane są z tą ścieżką kształcenia, przygotowują absolwentów do podjęcia pracy na stanowiskach wymagających znajomości m.in.: zastosowania narzędzi IoT w różnych branżach zawodowych; struktury chmur danych; metod analizy wielkich wolumenów danych połączonych i technologii semantycznych.
Absolwenci aplikacji mobilnych i wbudowanych dla Internetu Przedmiotów mogą szukać zatrudnienia np. w firmach programujących systemy wbudowane i mobilne. Kompetencje tych osób cenione są również we wszystkich środowiskach, które wykorzystują technologie Internetu Rzeczy oraz skupiają się na przetwarzaniu bardzo rozbudowanych baz danych. Ponadto absolwenci tej ścieżki kształcenia mogą rozpocząć własną działalność gospodarczą.
Absolwent aplikacji mobilnych i wbudowanych dla Internetu Przedmiotów może szukać zatrudnienia w takich miejscach jak np.:
Aplikacje mobilne i wbudowane dla Internetu Przedmiotów to ścieżka kształcenia, którą w Poznaniu można studiować w ramach kierunku informatyka.
Studenci tego kierunku szkolą się w zakresie projektowania, programowania i użytkowania systemów informatycznych, baz danych i sieci komputerowych. Absolwenci informatyki mają rozwinięte zdolności informatyczne, które umożliwiają im m.in.: obsługę i konfigurację komputerów, urządzeń peryferyjnych czy systemów operacyjnych, obsługę i instalację oprogramowania, a także programowanie z użyciem języków aplikacji graficznych oraz innych popularnych języków informatycznych.
Dowiedz się więcej: informatyka studia w Poznaniu
Zobacz także:
rekrutacja na studia w Poznaniu