Jakie są kroki postępowania w przypadku wystąpienia różnego rodzaju sytuacji kryzysowych? Czy powoływanie służb mundurowych lub oddziałów specjalnych jest zawsze konieczne? Jak komunikować się z ludźmi spanikowanymi zagrażającymi okolicznościami? Na te i znacznie więcej pytań odpowie zarządzanie kryzysowe.
Zanim podejmiesz kształcenie na tej propozycji, powinieneś zapoznać się z elementami tworzącymi całokształt siatki programowej. Znajdziesz w niej nie tylko zagadnienia społeczne, organizacyjne i ekonomiczne, ale również prawne, czy administracyjne. Dzięki nim nauczysz się rozpoznawania modeli bezpieczeństwa społecznego, będziesz wiedział jak działać w sytuacjach kryzysowych w zależności od ich charakteru, a ponadto dowiesz się nieco o skutecznych technikach komunikacyjnych.
Na absolwentów tej ścieżki kształcenia będzie czekało zatrudnienie w administracji bezpieczeństwa publicznego, strukturach kryzysowych administracji publicznej, firmach ochroniarskich, służbach mundurowych, a także jednostkach zajmujących się prewencją sytuacji kryzysowych.