Socjoterapia i promocja zdrowia

Socjoterapia i promocja zdrowia

Socjoterapia i promocja zdrowia

Studia w Poznaniu

socjoterapia i promocja zdrowia

Odkryj studia socjoterapia i promocja zdrowia w Poznaniu i sprawdź gdzie możesz studiować

Socjoterapia i promocja zdrowia studia Poznań - specjalność / ścieżka kształcenia

Zdrowie społeczeństwa jako ogółu jest istotne w perspektywie rozwoju przemysłowego, gospodarczego, a co za tym idzie, cywilizacyjnego. Socjoterapia i promocja zdrowia jest propozycją kształcenia, skierowaną do osób zainteresowanych zgłębieniem zagadnień psychologiczno-pedagogicznych, które posłużą w praktycznej pracy mającej na celu szerzenie profilaktyki zdrowotnej.

Jeżeli zdecydujesz się na podjęcie socjoterapii i promocji zdrowia, opanujesz podstawy kilku różnych dziedzin kształcenia, jak na przykład psychologii, socjologii, a nawet nauk medycznych. W trakcie edukacji poznasz metody przeprowadzania diagnozy pedagogicznej, wdrażania działań pomocowych w obrębie promocji zdrowia, a także technik komunikacyjnych, przydatnych podczas kontaktu z podopiecznymi.

Socjoterapeuci i osoby wykwalifikowane w obszarze promocji zdrowia bez trudu znajdują zatrudnienie w placówkach oświatowych, jednostkach związanych z socjoterapią w szkołach, instytucjach opiekuńczo-wychowawczych, działach promocji zdrowia, centrach interwencji, fundacjach, instytucjach ochrony zdrowia, ośrodkach mediacji, czy w sanatoriach.

Zobacz, na jakich uczelniach w Poznaniu jest specjalność / ścieżka kształcenia Socjoterapia i promocja zdrowia

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu

Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu

Program studiów i przedmioty

Studenci socjoterapii i promocji zdrowia zdobywają wiedzę i umiejętności, które niezbędne są m.in. do: prowadzenia grupowych form pomocy psychopedagogicznej; wspomagania rozwoju dzieci i młodzieży w realizacji zadań rozwojowych lub radzeniu sobie z kryzysami i trudnościami; tworzenia warunków sprzyjających rozwojowi człowieka na różnych etapach jego życia. Uczestnicy zajęć poznają np.: rodzaje procesów i działań umożliwiających zwiększenie kontroli nad swoim zdrowiem i stylem życia; formy i metody pracy z dziećmi i młodzieżą lub osobami dorosłymi; zasady przeprowadzania diagnozy pedagogicznej.

Uczestnicy zajęć praktycznych szkolą się w zakresie m.in.: planowania i organizowania działań opiekuńczych, wychowawczych, edukacyjnych, profilaktycznych i socjoterapeutycznych; prowadzenia i ewaluowania różnego typu zajęć, warsztatów i programów edukacyjnych. Studia na socjoterapii i promocji zdrowia pozwalają studentom poznać także np.: nowoczesne i alternatywne metody pracy pedagogicznej; skuteczne techniki komunikacyjne stosowane w socjoterapii; prawne, społeczne, psychologiczne i etyczne aspekty pracy pedagoga.

W programie studiów na socjoterapii i promocji zdrowia znajdują się takie przedmioty, jak np.:

  • Diagnostyka psychopedagogiczna
  • Konstruowanie programów profilaktycznych
  • Techniki wspomagania zdrowia
  • Warsztat pracy pedagoga
  • Terapia zajęciowa
  • Profilaktyka i terapia trudności w uczeniu się
  • Pedagogika zabawy
  • Pomoc psychologiczna i pedagogiczna
  • Rozwój psychoseksualny i edukacja seksualna

 

Praca po studiach

Studia w Poznaniu, które związane są z tą ścieżką kształcenia, przygotowują absolwentów do podjęcia pracy na stanowiskach wymagających znajomości m.in.: narzędzi i metod stosowanych w diagnostyce psychopedagogicznej; roli pedagoga w kształtowaniu świadomości społecznej oraz projektowaniu działań z zakresu profilaktyki zdrowotnej; zasad prowadzenia współpracy z podopiecznymi w różnym wieku i zmagającymi się z różnymi problemami.

Absolwenci socjoterapii i promocji zdrowia mogą podjąć pracę na stanowisku np.: socjoterapeuty, animatora czasu wolnego, specjalisty ds. profilaktyki, promocji zdrowia lub szkoleń, edukatora zdrowotnego, specjalisty ds. programów profilaktycznych lub socjoterapeutycznych czy konsultanta ds, edukacji zdrowotnej. Ponadto osoby, które ukończyły tę ścieżkę kształcenia, mogą rozpocząć własną działalność pedagogiczną.

Absolwent socjoterapii i promocji zdrowia może szukać zatrudnienia w takich miejscach jak np.:

  • placówki oświatowe
  • instytucje opiekuńczo-wychowawcze
  • świetlice socjoterapeutyczne
  • instytucje ochrony i wspomagania zdrowia
  • sanatoria, fundacje, stowarzyszenia
  • działy promocji zdrowia
  • własna działalność gospodarcza

 

Na jakim kierunku

Socjoterapia i promocja zdrowia to ścieżka kształcenia, którą w Poznaniu można studiować w ramach kierunku pedagogika.

 

Pedagogika studia w Poznaniu

Studenci pedagogiki szkolą się kompleksowo w zakresie pracy np. z dziećmi, młodzieżą, osobami dorosłymi lub starszymi czy z osobami z niepełnosprawnościami lub z osobami niedostosowanymi społecznie. Kompetencje absolwentów pedagogiki cenione są m.in. w środowisku wychowawczym, opiekuńczym, edukacyjnym, kulturalnym, medialnym lub biznesowym. Osoby, które ukończyły ten kierunek studiów, mogą podjąć pracę np. na stanowisku nauczyciela, wychowawcy, opiekuna, animatora kultury, specjalisty ds. PR, menedżera w dziale HR, rekrutera czy doradcy zawodowego lub personalnego.

Dowiedz się więcej: pedagogika studia w Poznaniu

 

Zobacz także:

rekrutacja na studia

rekrutacja na studia w Poznaniu

kierunki studiów w Poznaniu

Komentarze (0)