Terminy rekrutacji na studia Drzwi otwarte na uczelniach Terminy matury Terminy egzaminu ósmoklasisty
W Lublinie możecie podjąć studia medyczne - jedne z najbardziej obleganych. Jeśli chcecie zostać lekarzami, farmaceutami, pielęgniarkami bądź położnymi - proszę bardzo. Droga wolna. Uniwersytet Medyczny jest otwarty, ale wymaga niemałego przygotowania do przyszłej pracy od uczniów szkół średnich. Biologię powinniście mieć w małym paluszku, a chemiczne wzory powinny Wam towarzyszyć w głowie każdego dnia. Studia na medycynie są naprawdę ciężkie i wymagają niemałego samozaparcia do pracy i cierpliwości. Liczne seminaria, wejściówki wstępne każdego dnia ze wszystkich przedmiotów, jak i egzaminy kobyły - takie jak z anatomii potrafią skutecznie odstraszyć nie do końca zdecydowanych czy poświęcić przyszłość nauce i nocnemu wkuwaniu.
Czy opłaca się tak wiele lat poświęcić na ciężką naukę, a potem jeszcze brać na siebie odpowiedzialność za życie i zdrowie innych ludzi? Tak, o ile czujesz wewnętrznie, że Twoją drogą życia jest medycyna. Lekarze, pielęgniarki, położne, stomatolodzy czy fizjoterapeuci to ludzie, którzy wybierają zawód z powołania a nie z wyrachowania. Tylko takie prawdziwe wewnętrzne powołanie pozwoli Wam skończyć studia i pracować pomagając innym. Sprawdź, jakie kierunki studiów medycznych możesz zrealizować w Lublinie.
Kierunek lekarski należy do najpopularniejszych kierunków w Polsce. W roku akademickim 2023/2024 na studiach stacjonarnych pierwszego stopnia i jednolitych studiach magisterskich wybrany był przez ponad 32 tys. kandydatów (o 11247 więcej niż rok wcześniej).
Marzysz o studiach medycznych? Lubelski Uniwersytet Medyczny zaprasza i jest otwarty na kształcenie przyszłych medyków, choć wstęp na studia obarczony jest niemałą barierą do pokonania. Praktycznie 100% zdana matura z biologii, chemii i fizyki może Wam zagwarantować przyjęcie na kierunek lekarski. W przypadku kosmetologii czy zdrowia publicznego progi nie są aż tak wysokie, choć do niskich także nie należą. W każdym przypadku musicie bardzo dobrze przygotować się do matury i jak najlepiej potraficie zdać swoje egzaminy. To one są kartą przetargową podczas konkursu świadectw. Szczególną troską obejmijcie biologię - podstawę nauk medycznych.
Po studiach medycznych znajdziecie zatrudnienie w placówkach opieki medycznej, w sektorze ochrony zdrowia. Jako lekarze będziecie zobligowani do realizacji specjalizacji w wybranym kierunku, jako fizjoterapeuci, kosmetolodzy - do zdobywania praktyki w różnego rodzaju ośrodkach wspomagania zdrowia i rehabilitacji. Możecie otworzyć własne gabinety kosmetyczne, rehabilitacyjne, bądź szukać pracy w tych działających.Jako farmaceuci z pewnością znajdziecie dobrą pracę w aptece bądź w przemyśle farmaceutycznym (jako przedstawiciele handlowi, marketingowcy, bądź szkoleniowcy). Studia medyczne obligują Was do pracy w danej dziedzinie, choć możliwości pozostawiają spore.
Możecie ukierunkować się na pracę z drugim człowiekiem i pomaganiem, a możecie również opracowywać system i zaangażować się w działania polityczne. Jedno jest w tej kwestii pewne - zanim podejmiecie poważne, samodzielne decyzje, po studiach musicie się jeszcze sporo nauczyć z doświadczenia Waszych starszych współpracowników. Tego doświadczenia aż tak wiele na studiach medycznych nie zdobędziecie. Więc zanim otworzycie własne gabinety, zaczniecie uzdrawiać system ochrony zdrowia, poświęćcie parę lat na poznanie praktycznej strony nauk medycznej i zawodów z nią związanych.
Studia medyczne są prowadzone na Uniwersytecie Medycznym w Lublinie, możecie tu wybrać się na kierunki:
Dowiedz się więcej>
TEMATY POWIĄZANE |