Studia matematyczne Kielce

Studia matematyczne Kielce

Studia matematyczne Kielce

Największy wybór studiów

matematycznych w Łodzi

Odkryj kierunki matematyczne i sprawdź gdzie możesz studiować 

Dodaj do ulubionych

Studia matematyczne Kielce | woj. świętokrzyskie

Studia matematyczne w Kielcach to studia licencjackie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata lub magistra).

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym). Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

zobacz, na jakich uczelniach w Kielcach są Studia matematyczne

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

SPECJALNOŚCI / ŚCIEŻKI KSZTAŁCENIA - KIERUNKI MATEMATYCZNE W KIELCACH

SORTOWANIE:

Niestety, nic nie znaleziono

KIERUNKI MATEMATYCZNE W KIELCACH

Rekrutacja i wymagania na studia matematyczne w Kielcach

Jeśli zdecydowaliście, że wybierzecie się na studia matematyczne, to nie zdziwcie się, że komisja kwalifikacyjna sprawdzi przede wszystkim Wasze wyniki z matury rozszerzonej z matematyki, z dodatkowego przedmiotu ścisłego i języka angielskiego. To Wasza karta wstępu na studia matematyczne w Kielcach.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Jak wyglądają studia matematyczne w Kielcach?

Wybierasz się na studia matematyczne? W Kielcach masz możliwość zrobienia specjalizacji nauczycielskiej oraz ciekawej, zupełnie innej od wszystkich specjalności: zastosowania matematyki. Czym charakteryzuje się ten kierunek?

To studia dla osób chcących wykorzystać matematyczną wiedzę teoretyczną i umiejętności praktyczne do pracy zawodowej. Matematycy świetnie sprawdzają się jako aktywni pracownicy przedsiębiorstw produkcyjnych, jak i na stanowiskach managerskich.

Studia matematyczne w Kielcach świetnie Was do tego przygotują. A na początku swojej drogi zawsze będziecie mogli dorobić jako korepetytorzy z matematyki - bardzo dobrze opłacani i poszukiwani na każdym etapie edukacji! Studia matematyczne nauczą Was myślenia logicznego z ukierunkowaniem na konkretny cel. Sprawdźcie, jakie kierunki w Kielcach możecie wybrać!

 

Praca po studiach matematycznych

Absolwenci matematyki w Kielcach najczęściej zostają nauczycielami matematyki w podstawówkach, gimnazjach, bądź pozostają na uczelni, by rozwikłać wciąż nierozwiązane problemy matematyczne. Matematycy - naukowcy badają różnego rodzaju zależności, mające wpływ na holistycznych porządek całej wiedzy naukowej, jak i świata bezpośrednio.

Jeśli kariera naukowa nie jest dla Was, to wybierzcie kierunek zastosowania matematyki - to opcja dla osób, które kochają matematykę, a które chciałyby tę królową nauk wykorzystać w swoim życiu zawodowym na innym stanowisku niż nauczyciel.

Ten kierunek przygotuje Was do robienia trudnych zestawień, obliczeń, rachunków w dużych firmach produkcyjnych, w hurtowniach, w punktach spedycyjnych czy centrach logistycznych. Matematyka jest wszędzie, więc matematycy to księgowi, bankierzy, ubezpieczyciele, a i handlowcy.

WARTO WIEDZIEĆ

 


UNIWERSYTET JANA KOCHANOWSKIEGO STUDIA MATEMATYCZNE

Uniwersytet im. Jana Kochanowskiego w Kielcach zaprasza na studia matematyczne na Wydział Matematyczno-Przyrodniczy, na kierunki takie jak:

  • matematyka - studia licencjackie i magisterskie, stacjonarne i niestacjonarne, w specjalnościach: nauczanie matematyki, zastosowania matematyki

dowiedz się więcej

 TEMATY POWIĄZANE

 

 

Komentarze (0)