Budownictwo studia I stopnia - Rzeszów

Budownictwo studia I stopnia - Rzeszów

Budownictwo studia I stopnia - Rzeszów

Studia I stopnia w Rzeszowie

budownictwo

Odkryj budownictwo w Rzeszowie i sprawdź gdzie możesz studiować

Dodaj do ulubionych

Budownictwo studia I stopnia Rzeszów | woj. podkarpackie

Studia na kierunku budownictwo w Rzeszowie to studia inżynierskie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa od 3,5 roku do 4 lat (studia I stopnia) lub 1,5 roku (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (inżyniera lub magistra inżyniera).

Studia możesz podjąć na uczelni publicznej - Politechnice Rzeszowskiej im. Ignacego Łukasiewicza w trybie stacjonarnym lub niestacjonarnym

Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

czytaj dalej wszystko o Budownictwo studia I stopnia - Rzeszów

Zobacz, na jakich uczelniach w Rzeszowie jest kierunek budownictwo

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Politechnika Rzeszowska im. Ignacego Łukasiewicza

Politechnika Rzeszowska im. Ignacego Łukasiewicza

Jednostka prowadząca

Budownictwo stopień: (I), czas trwania: 4 lata • 3,5 roku
tryb: stacjonarne, niestacjonarne

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek budownictwo

Nie ulega wątpliwości, że studia inżynierskie cieszą się obecnie bardzo dużą popularnością. Jednak do rozpoczęcia kształcenia na rzeszowskim budownictwie nie wystarczy samo zainteresowanie chęcią zdobycia dobrej pracy.

 

W procesie rekrutacji na studia na kierunku budownictwo w Rzeszowie najczęściej brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne:

 • fizyka,
 • fizyka i astronomia,
 • informatyka,
 • matematyka

 

Jeśli marzysz o kształceniu na tym kierunku, postaraj się uzyskać wysokie wyniki maturalne z matematyki, fizyki, informatyki oraz fizyki i astronomii. Ponadto zapoznaj się ze stroną internetową wybranej uczelni wyższej, aby upewnić się, że dane postanowienia kwalifikacyjne są aktualne.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Budownictwo w Rzeszowie - zasady rekrutacji

 • Terminy rekrutacji

 • Czas trwania na uczelniach

 • Przedmioty maturalne

 • Limity

 • Progi

Jak wyglądają studia na kierunku budownictwo?

Budowle wyróżniające się zarówno praktycznością wykorzystania, jak i walorami estetycznymi na dobre wpisały się w historię wielu rejonów naszego kraju, jak i całego świata. Od niepamiętnych czasów budowniczy cieszyli się ogromnym szacunkiem, a ich dzieła stawały się obiektem zachwytu.

Obecnie prawdopodobnie żadna budowa nie mogłaby przebiegać w sposób optymalny, gdyby nie wykwalifikowani specjaliści z dziedziny budownictwa. Studia na tym kierunku zaprezentują ci szereg kompetencji, dzięki którym staniesz się cenionym fachowcem na dzisiejszej arenie międzynarodowej.

Inżynierskie kierunki studiów w Rzeszowie adresowane są do wybranej grupy docelowej, aby zwiększyć prawdopodobieństwo wykształcenia grona prawdziwych specjalistów. Idealni kandydaci na ten pragmatyczny kierunek interesują się matematyką, potrafią myśleć w sposób logiczny, a fizyka nie stanowi dla nich tajemnic. Wybierz budownictwo w Rzeszowie, jeżeli w podanym opisie odnajdujesz siebie.

 

1. Typ i tryb studiów:


Studia na kierunku budownictwo możemy podzielić na:

1. Typ:

 • Studia I stopnia (inżynierskie)
 • Studia II stopnia (magisterskie)

2. Tryb:

 • studia stacjonarne
 • studia niestacjonarne

 

Studia na kierunku budownictwo w Rzeszowie realizowane są zarówno w ramach pierwszego i drugiego stopnia. Pierwszy stopień to studia inżynierskie, które trwają od 3,5 roku do 4 lat. Drugi stopień to natomiast studia magisterskie, trwające 1,5 roku

Uczelnie w Rzeszowie umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku, natomiast studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym odbywają się od poniedziałku do piątku. 

Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne.

 

2. Program studiów

Budownictwo wyróżnia się złożonym programem kształcenia, zawierającym kilka interdyscyplinarnych dziedzin inżynierskich. Wybierając te studia w Rzeszowie, wybierasz gruntowne przygotowanie do pełnienia przyszłych ról zawodowych oraz rozwiązywania skomplikowanych problemów logicznych podczas tworzenia projektów budowlanych. Studenci budownictwa zyskują wszechstronną wiedzę z takich dziedzin, jak matematyka, fizyka czy chemia, aby zrozumieć zastosowanie materiałów budowlanych w zależności od rodzaju konstrukcji.

Rozwiniesz umiejętność logicznego myślenia, które będzie nieocenione podczas tworzenia projektów budowlanych. Ponadto poznasz podstawy funkcjonowania przemysłu maszynowego, a także udoskonalisz kompetencje interpersonalne podczas prac grupowych.

Ile trwają studia i jaki tytuł uzyskasz?

Studia na kierunku budownictwo w Rzeszowie, w zależności od typu studiów trwają od 3,5 roku do 4 lat (studia I stopnia) lub 1,5 roku (studia II stopnia).

Wykwalifikowanie dobrych inżynierów wymaga czasu. Jeśli zastanawiasz się nad podjęciem budownictwa, przygotuj się na siedem lub osiem semestrów wypełnionych przedmiotami kierunkowymi. Po ukończeniu trzech i pół roku lub czterech lat nauki, przystąpisz do obrony pracy dyplomowej, dzięki której otrzymasz wyższe wykształcenie i staniesz przed szansą ukształtowania swojej przyszłości zawodowej w najbardziej optymalny sposób.

Jaka praca po studiach na kierunku budownictwo?

Uczelnie w Rzeszowie starają się na bieżąco poszerzać ofertę edukacyjną i aktualizować istniejącą w celu dopasowania programu kształcenia zarówno do potrzeb dzisiejszego rynku pracy, jak i zainteresowań samych potencjalnych kandydatów. Niewątpliwym atutem studiów na kierunku budownictwo są pragmatyczne szanse zawodowe.

Jako absolwent rozważysz podjęcie pracy w jednostkach projektowych, biurach architektonicznych, międzynarodowych przedsiębiorstwach branży budowlanej i związanej z wdrażaniem nowoczesnych materiałów konstrukcyjnych na rynek, a także własnej działalności gospodarczej, pod warunkiem, że marzysz o osiągnięciu zawodowej niezależności i realizacji celów na własny rachunek.

Gdzie studiować na kierunku budownictwo (studia I stopnia) w Rzeszowie?

 

Uczelnie na których można studiować kierunek budownictwo (studia I stopnia) w Rzeszowie:

czytaj dalej uczelnie w Rzeszowie

Kierunki architektura i budownictwo w Rzeszowie

Komentarze (0)