Terminy rekrutacji na studia Drzwi otwarte na uczelniach Terminy matury Terminy egzaminu ósmoklasisty
Umiejętność tworzenia optymalnych strategii biznesowych oraz swobodne poruszanie się w obszarze zagadnień polityki gospodarczej w czasach dynamicznej globalizacji mają ogromne znaczenie nie tylko dla przedsiębiorców. Doskonale wiedzą o tym osoby, które zdecydowały się na podjęcie kształcenia na strategii biznesu i polityce gospodarczej w warunkach globalizacji.
Jest to interdyscyplinarna propozycja kształcenia, która znajduje wspólny mianownik dla zagadnień w obszarze konkurencyjności i rozwoju przedsiębiorstw oraz funkcjonowania instytucji otoczenia. Przyszli absolwenci dowiedzą się, w jaki sposób wdrożyć działania strategiczne i operacyjne do przedsiębiorstw, zdobędą wiedzę na temat funkcjonowania instytucji finansowych, a ponadto poznają sposoby na założenie dobrze prosperującej działalności.
Absolwenci tej ścieżki kształcenia nie powinni narzekać na brak perspektyw zawodowych. Będą oni bowiem mogli zająć się prowadzeniem własnej firmy, zajmą kierownicze stanowiska w istniejących przedsiębiorstwach lub zdecydują się na wybór innej z wielu możliwości ukształtowania kariery. Mogą również założyć własną działalność gospodarczą.
Studia na strategiach biznesu i polityce gospodarczej w warunkach globalizacji pozwalają studentom rozwinąć cenne umiejętności oraz wiedzę, która ściśle powiązana jest m.in. z problematyką konkurencyjności oraz rozwoju przedsiębiorstw. Uczestnicy zajęć w trakcie nauki poznają np.: sposoby budowania efektywnej strategii marketingowej i produkcyjnej firmy; metody prognozowania kursów walutowych i stóp procentowych; narzędzia wykorzystywane w analityce biznesowej.
W programie tej ścieżki kształcenia znajdują się przedmioty poświęcone m.in.: analizom finansowym przedsiębiorstw, metodom wyceny nieruchomości, sposobom oceny inwestycji, analityce systemowej. Studenci strategii biznesu i polityki gospodarczej w warunkach globalizacji szkolą się w zakresie np.: przygotowywania umów prawnych; oceniania funkcjonowania przedsiębiorstw krajowych i zagranicznych lub instytucji finansowych; planowania i organizowania działalności handlowej, usługowej lub produkcyjnej.
W programie studiów na strategiach biznesu i polityce gospodarczej w warunkach globalizacji znajdziesz takie przedmioty, jak np.:
Studia w Poznaniu, które związane są z tą ścieżką kształcenia, przygotowują absolwentów do podjęcia pracy na stanowiskach wymagających znajomości m.in.: zasad opracowywania skutecznych biznesplanów; efektywnych strategii podejmowanych przez współczesne przedsiębiorstwa; specyfikę problemów decyzyjnych, strategicznych i operacyjnych współczesnych przedsiębiorców; metod wykorzystywanych w wyszukiwaniu nowych rynków lub wycenianiu i realizowaniu inwestycji.
Absolwenci strategii biznesu i polityki gospodarczej w warunkach globalizacji mogą szukać zatrudnienia na takich stanowiskach jak np.: konsultant lub doradca ds. tworzenia strategii, menedżer lub kierownik przedsiębiorstwa, specjalista ds. kosztów, pracownik działu controllingu, specjalista ds. kontroli wewnętrznej, doradca klienta w instytucji finansowej, pracownik działu marketingu i sprzedaży, specjalista e-commerce, koordynator projektów, urzędnik administracji publicznej czy doradca ds. pozyskiwania funduszy unijnych.
Absolwent strategii biznesu i polityki gospodarczej w warunkach globalizacji może szukać zatrudnienia w takich miejscach jak np.:
Strategie biznesu i polityka gospodarcza w warunkach globalizacji to ścieżka kształcenia, którą w Poznaniu można studiować w ramach kierunku ekonomia.
Uczelnie w Poznaniu oferują studentom ekonomii kilka ścieżek kształcenia, które pozwalają im zdobyć wiedzę i umiejętności w zakresie określonych obszarów zarządzania procesami oraz zjawiskami charakterystycznymi dla współczesnego rynku gospodarczego. Uczestnicy zajęć szkolą się w zakresie m.in.: analizowania i diagnozowania problemów ekonomicznych i społecznych; efektywnego zarządzania przedsiębiorstwem lub organizacją; stosowania nowoczesnych narzędzi cyfrowych w prognozowaniu zjawisk rynkowych.
Absolwenci ekonomii mogą podjąć pracę np. w: firmach sektora prywatnego i korporacjach agencjach consultingowych i ratingowych; biurach rachunkowych i księgowych; bankach, instytucjach finansowych; domach maklerskich i firmach windykacyjnych; organizacjach administracji publicznej i samorządowej. Ponadto osoby, które ukończyły ten kierunek studiów, są kompleksowo przygotowane do samodzielnego prowadzenia działalności gospodarczej.
Dowiedz się więcej: ekonomia studia w Poznaniu
Zobacz także: