Terminy rekrutacji na studia Drzwi otwarte na uczelniach Terminy matury Terminy egzaminu ósmoklasisty
Nie od dziś wiadomo, że bogactwo królestwa roślin oraz dynamiczny rozwój technologii, pozwalający na prowadzenie naukowych badań na materiale biologicznym przyczynia się do zwiększenia jakości życia ludzkiego. Biotechnologia roślin to dyscyplina i jednocześnie propozycja kształcenia, która wprowadzi cię w interesujący świat tych organizmów oraz pozwoli zrozumieć możliwości ich wykorzystania w działalności człowieka.
Czego nauczy się biotechnologia roślin? Dzięki niej nauczysz się selekcjonowania i testowania cech w kulturach in vitro, poznasz zastosowania praktyczne w biotechnologii, jak na przykład klonowanie, bakterie niepatogenne, GMO, czy substancje bioaktywne, nauczysz się samodzielnej analizy kontrowersji wokół biotechnologii oraz wyciągania niezależnych wniosków, a ponadto nauczysz się pracy z zastosowaniem odczynników laboratoryjnych. Niektóre z przedmiotów znajdujące się w programie to: fizjologia roślin, genetyka molekularna, biologia rozwoju roślin, inżynieria bioprocesowa.
Absolwenci biotechnologii roślin mogą pracować w laboratoriach, ośrodkach badawczych, branży farmaceutycznej, medycznej i spożywczej, niejednokrotnie decydują się na założenie własnej działalności gospodarczej lub podjęcie działań na rzecz ochrony środowiska.