Architektura wnętrz studia II stopnia Katowice i woj. śląskie

Architektura wnętrz studia II stopnia Katowice i woj. śląskie

Architektura wnętrz studia II stopnia Katowice i woj. śląskie

Studia II stopnia w Katowicach i woj. śląskim

architektura wnętrz

Odkryj architekturę wnetrz w Katowicach i woj. śląskim i i sprawdź gdzie możesz studiować 

Dodaj do ulubionych

Architektura wnętrz studia II stopnia (magisterskie) Katowice i woj. śląskie

Studia na kierunku architektura wnętrz na uczelniach śląskich to studia licencjackie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata lub magistra).

Studia możesz podjąć na uczelni publicznej - Politechnice Śląskiej w Gliwicach oraz niepublicznej (prywatnej) szkole wyższej w trybie stacjonarnym lub niestacjonarnym.

Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

czytaj dalej wszystko o Architektura wnętrz studia II stopnia Katowice i woj. śląskie

Zobacz, na jakich uczelniach w Katowicach i woj. śląskim jest kierunek architektura wnętrz

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Politechnika Śląska w Gliwicach

Politechnika Śląska w Gliwicach

Jednostka prowadząca

Architektura wnętrz stopień: (II), czas trwania: 2 lata
tryb: stacjonarne
Wyższa Szkoła Techniczna w Katowicach

Wyższa Szkoła Techniczna w Katowicach

Jednostka prowadząca

Architektura wnętrz stopień: (II), czas trwania: 2 lata
tryb: stacjonarne, niestacjonarne

Jakie wymagania przy rekrutacji na kierunek architektura wnętrz?

Aby zostać studentem kierunku architektura wnętrz będziesz musiał przedstawić dyplom ukończenia studiów architektonicznych. Ponadto, wszyscy kandydaci przejdą rozmowę kwalifikacyjną sprawdzającą ich wiedzę.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Architektura wnętrz w Katowicach i woj. śląskim - zasady rekrutacji

Jak wyglądają studia na kierunku architektura wnętrz w Katowicach i woj. śląskim?

Kierunek architektura wnętrz w Katowicach i woj. śląskim skierowany jest do wszystkich pasjonatów sztuki użytkowej, posiadających dużą wrażliwość artystyczną i poczucie estetyki. Współcześnie, coraz więcej ludzi przykłada wagę do piękna przedmiotów i miejsc, jakimi się otaczają, co wpływa na ich lepsze samopoczucie i spełnienie estetyczne. Dlatego też, specjaliści zajmujący się kształtowaniem wnętrz i wyposażenia pomieszczeń są obecnie pożądaną grupą zawodową. Jeżeli ty także chciałbyś rozwijać się w tym kierunku to wybierz studia architektoniczne w Katowicach i woj. śląskim.

Idealnymi kandydatami na kierunek architektura wnętrz będą absolwencki studiów architektonicznych, którzy chcieliby nadal rozwijać się w tym kierunku i zdobyć nowe kwalifikacje zawodowe. Dużym atutem będzie także zainteresowanie naukami artystycznymi i technicznymi oraz zdolności manualne.

 

1. Typ i tryb studiów:


Studia na kierunku architektura wnętrz możemy podzielić na:

1. Typ:

  • Studia I stopnia (licencjackie)
  • Studia II stopnia (magisterskie)

2. Tryb:

  • studia stacjonarne
  • studia niestacjonarne

 

Studia na kierunku architektura wnętrz na uczelniach śląskich realizowane są zarówno w ramach pierwszego i drugiego stopnia.. Pierwszy stopień to studia licencjackie, które trwają 3 lata. Drugi stopień to natomiast studia magisterskie, trwające 2 lata.

Uczelnie w Katowicach umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym.. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku, natomiast studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym odbywają się od poniedziałku do piątku.

Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.

 

2. Program studiów i przedmioty

Studenci, którzy zdecydują się aplikować na studia magisterskie na kierunku architektura wnętrz będą mieli okazję ugruntować i rozwinąć wiedzę zdobytą podczas poprzednich etapów nauczania. Pogram kształcenia będzie oscylował głównie wokół nauk architektonicznych i będzie miał w dużej mierze wymiar praktyczny. W siatce zajęć znajdą się między innymi następujące przedmioty:

  • grafika elewacji
  • projektowanie dla potrzeb marketingu
  • rysunek kreacyjny
  • kreacja cyfrowa

Jako student wykształcisz także umiejętność projektowania architektonicznego czy kreacji przestrzennej. Ponadto, rozwiniesz kompetencje z obszaru projektowania mebli i wyposażenia wnętrz przy pomocy nowoczesnych narzędzi i programów informatycznych. Uzyskaną wiedzę i umiejętności wykorzystasz podczas obowiązkowych praktyk studenckich, dzięki którym zdobędziesz cenne doświadczenie i kwalifikacje zawodowe.

Ile trwają studia i jaki tytuł uzyskasz?

Studia na kierunku architektura wnętrz na uczelniach śląskich, w zależności od typu studiów trwają 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia).

Kierunek architektura wnętrz można realizować zarówno na pierwszym, jak i drugim stopniu. Jeżeli zdecydujesz się na tę drugą opcję, na naukę poświęcisz dwa lata, czyli cztery semestry. Po ukończeniu studiów będziesz mógł pochwalić się dyplomem magistra.

Jaka praca po studiach?

Studia architektoniczne kształcą specjalistów, którzy doskonale odnajdują się na współczesnym, zarówno krajowym, jak i międzynarodowym rynku pracy. Dlatego też po ukończeniu kierunku architektura wnętrz będziesz miał wiele możliwości rozwoju zawodowego.

Przede wszystkim, idealnie odnajdziesz się jako pracownik biur projektowych i architektonicznych, gdzie wykorzystasz wiedzę i kwalifikacje zdobyte w czasie studiów magisterskich. Równie ciekawą opcją może być praca w agencjach reklamowych i designerskich, w których zajmiesz się projektowaniem szaty graficznej produktów. Absolwenci często decydują się na zatrudnienie w firmach budowlanych, wykończeniowych czy deweloperskich. 

Co więcej, możesz związać swoją przyszłość z redakcjami czasopism i wydawnictwami o tematyce architektonicznej i wnętrzarskiej. Dobrym pomysłem będzie także założenie własnej działalności gospodarczej, co da ci większą niezależność finansową. Po ukończeniu studiów możesz także kontynuować naukę na studiach trzeciego stopnia i tym samym rozpocząć działalność naukową.

Gdzie studiować na kierunku architektura wnętrz (studia II stopnia) na uczelniach śląskich?

 

Uczelnie na których można studiować kierunek architektura wnętrz (studia II stopnia) na uczelniach śląskich:

czytaj dalej uczelnie w Katowicach

Kierunki architektura i budownictwo w Katowicach i woj. śląskim

19 Uczelni w Katowicach i woj. śląskie

W samych Katowicach studiuje około 80 tys., osób, a w całej metropolii nawet 200 tys. Oprócz Uniwersytetu Ekonomicznego i Politechniki Śląskiej (czyli dwóch najlepiej rozwijających się szkół w regionie) studenci mogą wybierać spośród renomowanych publicznych uczelni o innych profilach: Śląskiego Uniwersytetu Medycznego, Akademii Muzycznej, Uniwersytetu Śląskiego, Akademii Sztuk Pięknych oraz uczelni niepublicznych.

Istotny jest również poziom i zakres kierunków studiów, jakie oferują śląskie uczelnie, współpraca z sektorem biznesowym, a także rosnąca współpraca i kontakty międzynarodowe.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Katowicach


 


#MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 

 

Komentarze (0)