Terminy rekrutacji na studia Drzwi otwarte na uczelniach Terminy matury Terminy egzaminu ósmoklasisty
Ekonomia menedżerska to propozycja kształcenia o charakterze interdyscyplinarnym. Łączy w sobie wiedzę z zakresu mechanizmów funkcjonowania współczesnej gospodarki z zagadnieniami związanymi z zarządzaniem przedsiębiorstwami komercyjnymi i instytucjami publicznymi. Kto powinien się nią zainteresować? Przede wszystkim osoby, które planują pracę na stanowiskach menedżerskich.
W toku studiów studenci realizują przedmioty podstawowe, kierunkowe, a także obieralne. Do pierwszej grupy należą między innymi: makroekonomia, ekonomia menedżerska i wnioskowanie statystyczne. W drugiej grupie odnaleźć można: ekonomię matematyczną, zarządzanie kapitałem ludzkim, analizę rynków finansowych i kapitałowych. W trzeciej zaś grupie znajdują się: wycena i kształtowanie wartości przedsiębiorstwa, polityka jakości, marketing regionalny i międzynarodowy.
Ekonomia menedżerska daje wiele możliwości zawodowych. Dzięki niej można pracować na różnych szczeblach kierowniczych zarówno w przedsiębiorstwach produkcyjnych, firmach usługowych, bankach, jak i instytucjach publicznych czy organizacjach non- profit.