Terminy rekrutacji na studia Drzwi otwarte na uczelniach Terminy matury Terminy egzaminu ósmoklasisty
Pedagogika szkolna z diagnozą i terapią pedagogiczną to ścieżka kształcenia, która pozwala studentom zrozumieć problemy związane m.in. z: zasadami terapii pedagogicznej oraz wspierania rozwoju dziecka; umiejętnościami wychowawczymi współczesnych pedagogów; narzędziami diagnozy pedagogicznej; diagnozowaniem potrzeb edukacyjnych; związkiem psychologii klinicznej z pedagogiką; organizacją szkół oraz polityki oświatowej; prawem oświatowym i prawem rodzinnym; technikami komunikacyjnymi stosowanymi w szeroko pojętej terapii pedagogicznej.
Absolwenci pedagogiki szkolnej z diagnozą i terapią pedagogiczną są przygotowani do wykonywania zawodu pedagoga zgodnie ze standardem nauczycielskim, dzięki czemu mogą oni wykazać się uprawnieniami do podejmowania działań diagnostycznych i terapeutycznych u dzieci i młodzieży – w tym również z osobami, które mierzą się ze specyficznymi problemami w uczeniu się lub wykazujących niepożądane zachowania.
Miejsca, w których absolwenci mogą szukać zatrudnienia to np.: ośrodki adopcyjne, centra pomocy rodzinie, domy dziecka, poradnie psychologiczno-pedagogiczne.
W programie pedagogiki szkolnej z diagnozą i terapią pedagogiczną znajdują się przedmioty poświęcone np.: powszechnym potrzebom rozwojowym dzieci i młodzieży; metodom diagnozowania, monitorowania i oceniana rozwoju uczniów; przebiegowi procesu kształcenia w życiu człowieka; poszczególnym etapom terapii pedagogicznej.
Absolwenci tej ścieżki kształcenia są przygotowani m.in. do: tworzenia zespołów terapeutycznych; konstruowania dokumentów wymaganych w przebiegu procesu diagnozy i terapii pedagogicznej; konstruowania i wdrażania autorskich programów nauczania, wychowania i terapii pedagogicznej.
W programie studiów na pedagogice szkolnej z diagnozą i terapią pedagogiczną znajdziesz takie przedmioty, jak np.:
Studia w Warszawie, które związane są z tą ścieżką kształcenia, przygotowują absolwentów do podjęcia pracy na stanowiskach wymagających znajomości m.in.: zasad terapii pedagogicznej uczniów ze specyficznymi potrzebami edukacyjno-wychowawczymi; rodzajów zaburzeń zachowania; sposobów analizowania potrzeb i zachowań uczniów.
Studia na pedagogice szkolnej z diagnozą i terapią pedagogiczną przygotowują absolwentów to wykonywania zawodu pedagoga szkolnego oraz terapeuty pedagogicznego na wszystkich etapach kształcenia. Dzięki temu osoby, które ukończyły tę ścieżkę kształcenia, mogą szukać zatrudnienia np. w szkołach, poradniach psychologiczno-pedagogicznych, placówkach edukacyjnych, domach dziecka czy świetlicach szkolnych.
Absolwent pedagogiki szkolnej z diagnozą i terapią pedagogiczną może szukać zatrudnienia w takich miejscach jak np.:
Pedagogika szkolna z diagnozą i terapią pedagogiczną to ścieżka kształcenia, którą w Warszawie można studiować w ramach kierunku pedagogika.
Pedagogika to dziedzina poświęcona m.in. metodom i narzędziom dydaktycznym służącym działaniom wychowawczym, opiekuńczym i edukacyjnym. Studenci pedagogiki poznają poszczególne etapy rozwojowe człowieka, a także badają relacje występujące między ludźmi a środowiskiem społeczno-przyrodniczo-kulturowym. W programie tego kierunku znajdują się przedmioty poświęcone np.: animacji społeczno-kulturalnej, resocjalizacji, terapii pedagogicznej, rozwojowi dziecka czy organizacji oświaty.
Absolwenci pedagogiki, w zależności od ścieżki specjalizacyjnej, którą wybrali w trakcie studiów, mogą liczyć na zatrudnienie zarówno w środowisku oświatowym, jak i psychologicznym, doradczym, marketingowym czy kulturowym. Pedagog może aplikować na takie stanowisko jak np.: wychowawca, opiekun, nauczyciel (po uzyskaniu odpowiednich uprawnień) czy animator kultury. Ponadto kompetencje pedagogów cenione są w zawodach m.in.: trenera, szkoleniowca, doradcy zawodowego czy specjalisty ds. HR.
Dowiedz się więcej: pedagogika studia w Warszawie
Zobacz także:
rekrutacja na studia w Warszawie