Terminy rekrutacji na studia Drzwi otwarte na uczelniach Terminy matury Terminy egzaminu ósmoklasisty
Psychodietetyka to ścieżka kształcenia, która poświęcona jest takim zagadnieniom jak np.: wpływ czynników społeczno-emocjonalnych na sposób odżywiania oraz stan zdrowia klienta lub pacjenta; specyfika poszczególnych jednostek chorobowych związanych z nieprawidłowym odżywianiem się; powszechne nawyki żywieniowe we współczesnych społeczeństwie.
W programie psychodietetyki znaleźć można przedmioty poświęcone m.in.: psychologii żywienia, roli i zakresowi obowiązków dietetyka; fizjologii żywienia; negatywnym konsekwencjom nadwagi i otyłości; prawidłowemu żywieniu osób zmagających się z różnymi chorobami; potrzebom żywieniowym ludzi w różnym wieku.
Absolwenci tej ścieżki kształcenia przygotowani są do pracy na stanowisku np.: dietetyka w przychodniach i gabinetach specjalistycznych; właściciela działalności gospodarczej w zakresie poradnictwa dietetycznego; specjalisty ds. profilaktyki i promocji zdrowego trybu życia.
Studia na tej ścieżce kształcenia skierowane są do osób, które zainteresowane są w szczególności m.in. diagnozowaniem przyczyn zaburzeń odżywiania i chorób wynikających z nieprawidłowego odżywiania pacjenta lub klienta, a także rozpoznawania psychologicznych mechanizmów stosowanych przez pacjentów lub klientów w odżywianiu się.
W programie psychodietetyki znajdują się przedmioty, dzięki którym studenci mogą poznać np.: specyfikę chorób związanych z niewłaściwym odżywianiem (m.in.: bulimia, otyłość, anoreksja, cukrzyca, miażdżyca, niedokrwienna choroba serca itp.); poznawcze, emocjonalne i behawioralne aspekty skutecznej diety; konsekwencje nieprawidłowych nawyków żywieniowych; sposoby układania programów żywieniowych, dostosowanych do potrzeb i możliwości klientów i pacjentów.
W programie studiów na psychodietetyce znajdziesz takie przedmioty, jak np.:
Studia w Warszawie, które związane są z tą ścieżką kształcenia, przygotowują absolwentów do podjęcia pracy na stanowiskach wymagających znajomości m.in.: psychologicznych, kulturowych i społecznych czynników wpływających na stan odżywienia ludności; sposobów tworzenia skutecznych programów żywieniowych; technik komunikacyjnych wykorzystywanych w pracy z klientem lub pacjentem.
Absolwenci psychodietetyki dzięki swojemu interdyscyplinarnemu wykształceniu są przygotowani do pracy np. w zarówno publicznych, jak i prywatnych zakładach opieki zdrowotnej; klubach sportowych; poradniach dietetycznych i gabinetach specjalistycznych czy instytucjach odpowiedzialnych za promocję zdrowia i aktywności fizycznej. Ponadto uczelnie w Warszawie dbają o to, by absolwenci psychodietetyki byli gotowi do rozpoczęcia własnej działalności gospodarczej w zakresie poradnictwa żywieniowego.
Absolwent psychodietetyki może szukać zatrudnienia w takich miejscach jak np.:
Psychodietetyka to ścieżka kształcenia, którą w Warszawie można studiować w ramach kierunku dietetyka.
Dietetyka to kierunek, który obejmuje różnorodne aspekty dotyczące m.in.: edukacji żywieniowej, promocji zdrowia, żywienia człowieka zdrowego oraz żywienia w różnych stanach chorobowych. Medyczny charakter tej dziedziny umożliwia przyszłym specjalistom rozpoczęcie pracy w szpitalach, klinikach i gabinetach dietetycznych.
Absolwenci dietetyki zdobytą podczas studiów wiedzę wykorzystać mogą szczególnie w zwalczaniu chorób żywieniowo-zależnych. Do zadań dietetyka należy planowanie żywienia dla jednego lub wielu pacjentów, z uwzględnieniem indywidualnych potrzeb zdrowotnych konsumentów.
Dowiedz się więcej: dietetyka studia w Warszawie
Zobacz także: