Bioeconomy. Nowość w ofercie Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu

Bioeconomy. Nowość w ofercie Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu

Studia Wrocław - Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu

01.07.2022

Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu poszerza ofertę edukacyjną o Bioeconomy – kierunek realizowany w języku angielskim, w ramach studiów inżynierskich. Bioeconomy to innowacyjny kierunek prowadzony we współpracy z Politechniką Wrocławską. Oferuje studentom pozyskanie obszernej wiedzy z zakresu biogospodarki, kształtującej nowy rynek pracy, a także licznych umiejętności praktycznych. Absolwenci kierunku otrzymają dyplomy dwóch uczelni UPWR i PWR.

Studia na kierunku biogospodarka w UPWR WROCŁAW
Forma studiów stacjonarne
Poziom studiów studia I stopnia
Czas trwania 3,5 roku (studia I stopnia)
Ważne terminy Harmonogram rekrutacji >

Co znajdzie się w programie kształcenia?

Na pierwszym roku studiów studenci zaznajamiać się będą z takimi przedmiotami jak: ekonomia, chemia, czy matematyka, jak również z zagadnieniami dotyczącymi zasad biogospodarki, systemów bioodnawialnych oraz podstaw rysunku technicznego.

Ponadto, poznają zasady programowania, które umożliwią zaznajomienie się z podstawami programowania w języku Python. W dalszej części kształcenia poznają między innymi: nowe trendy w bionauce, metody i zasady działania sztucznej inteligencji, zasady zrównoważonej gospodarki wodnej, czy zasady zarządzania jakością.

Program zakłada również praktyki zawodowe, realizowane po 6 semestrze, w wymiarze 4 tygodni. Odbywać się będą w zakładach produkcyjnych, instytucjach i laboratoriach związanych z bioprzemysłem. Dodatkowo, przewidziane są projekty semestralne, których tematyka wynika bezpośrednio z potrzeb współczesnego przemysłu.

 

Co po studiach?

Jak może wyglądać droga zawodowa po ukończeniu nauki? Dzięki interdyscyplinarnemu charakterowi kierunku, absolwenci Bioeconomy posiadać będą wiedzę niezbędną do tworzenia i prowadzenia firm oraz start- upów.

Będą mogli znaleźć zatrudnienie w sektorze bioprzemysłu, biorafineriach, przedsiębiorstwach związanych z szeroko pojętą zrównoważoną gospodarką, laboratoriach analitycznych, laboratoriach badawczych i diagnostycznych, centrach badawczo- rozwojowych, organizacjach pozarządowych zajmujących się biogospodarką oraz w przedsiębiorstwach zajmujących się produkcją, magazynowaniem, transportowaniem i dystrybucją bioproduktów.

Komentarze (0)