Wyższa Szkoła Zdrowia w Gdańsku. Morze edukacyjnych możliwości

Wyższa Szkoła Zdrowia w Gdańsku. Morze edukacyjnych możliwości

Studia Gdańsk | Gdynia | Sopot - Wyższa Szkoła Zdrowia w Gdańsku

01.07.2022

Do 30 września trwa rekrutacja na studia w Wyższej Szkole Zdrowia w Gdańsku. Czym wyróżnia się spośród innych pomorskich szkół wyższych?

Wyższa Szkoła Zdrowia w Gdańsku kształci studentów od ponad dwudziestu lat. Uczelnia stanowi wyraźny punkt na edukacyjnej mapie nie tylko Trójmiasta, ale i całego Pomorza, a wszystko to dzięki umiejętnemu połączeniu doświadczenia z nowoczesnością, a także zorientowaniu na potrzeby rynku. Potwierdzeniem innowacyjnego podejścia do procesu nauczania są liczne nagrody i akredytacje, ale przede wszystkim absolwenci, potrafiący sprostać wymaganiom współczesności. A czym dokładnie jest innowacyjność?

 

Studia

Wyższa Szkoła Zdrowia w Gdańsku jako pierwsza niepubliczna uczelnia na Pomorzu wprowadziła do oferty edukacyjnej kierunek Fizjoterapia, reagując tym samym na rosnące zainteresowanie kandydatów oraz rynku pracy. Ponadto, gdańska WSZ jest jedyną uczelnią w regionie, kształcącą na kierunku Dietetyka na poziomie studiów magisterskich, jak również uczelnią mogącą pochwalić się mianem lidera w kształceniu ekspertów z zakresu kosmetologii. Innowacyjność w kształceniu możliwa jest między innymi dzięki nowoczesnemu wyposażeniu dydaktycznemu.

Studenci rozwijają praktyczne umiejętności w oparciu o wysoko zaawansowany technologicznie sprzęt oraz profesjonalne kosmetyki najlepszej jakości. Co równie istotne, kształcą się pod okiem wybitnej kadry, złożonej z zespołu lekarzy, praktyków i ekspertów z zakresu nauk o zdrowiu.

Obecnie kandydaci zainteresowani podjęciem studiów mają do wyboru następujące kierunki kształcenia:

 

Studia pierwszego stopnia:

  • Dietetyka,
  • Kosmetologia

 

Jednolite studia magisterskie:

  • Fizjoterapia

 

Studia drugiego stopnia:

  • Dietetyka,
  • Kosmetologia

 

 

Uczelnia oferuje szeroki wachlarz kierunków realizowanych w ramach studiów podyplomowych:

  • Analiza sensoryczna kosmetyków i żywności,
  • Dietetyka,
  • Dietetyka w sporcie,
  • Edukator diabetologiczny,
  • Kosmetologia bioestetyczna,
  • MBA w ochronie zdrowia,
  • Opieka geriatryczna,
  • Podologia,
  • Prawo medyczne z elementami prawa kosmetycznego i farmaceutycznego,
  • Psychodietetyka,
  • Trychologia kosmetologiczna.

 

Najważniejsza rzecz: praktyka

Cechą charakterystyczną realizowanego w Wyższej Szkole Zdrowia kształcenia jest praktyka. Przez cały okres nauki studenci wszystkich kierunków realizują bogaty i zróżnicowany program praktyk, podczas którego z bliska poznają wszystkie aspekty przyszłych zawodów. Praktyczny wymiar kształcenia możliwy jest między innymi dzięki współpracy z renomowanymi placówkami medycznymi oraz prestiżowymi gabinetami dietetycznymi, fizjoterapeutycznymi i kosmetologicznymi. Ponadto, studenci kierunku Fizjoterapia odbywają zajęcia kliniczne w szpitalach, dzięki którym już podczas studiów otrzymują możliwość realnego kontaktu z pacjentem i poznawania specyfiki przyszłej profesji.

W Wyższej Szkole Zdrowia w Gdańsku funkcjonuje Akademickie Centrum Zdrowia. W ramach tej inicjatywy, wspierającej rozwój i podnoszącej kompetencje studentów, organizowane są bezpłatne szkolenia z obsługi urządzeń hi- tech, a także wizyty studyjne u potencjalnych pracodawców. Dzięki uczestnictwu w ACZ studenci otrzymują szansę zdobywania cennego doświadczenia, jak również uzyskania wartościowych certyfikatów.

 

Nowości

Rozumiana przez Wyższą Szkołę Zdrowia w Gdańsku innowacyjność to także wychodzenie naprzeciw oczekiwaniom kandydatów, studentów oraz pracodawców. Na tej podstawie sukcesywnie poszerzana jest oferta edukacyjna, w tym o kierunki realizowane w języku angielskim – na przykład: Cosmetology- Bachelor Studies in English.

Co ważne, wprowadzanie nowości do katalogu dydaktycznego poparte jest zawsze szczegółową analizą rynku, a także konsultacjami z ekspertami- przedstawicielami Rady Pracodawców Wyższej Szkoły Zdrowia w Gdańsku, którzy jako liderzy w swojej branży, a także potencjalni pracodawcy studentów, najlepiej orientują się w zagadnieniu zapotrzebowania rynku.

Wśród tegorocznych nowości edukacyjnych znajdują się takie studia jak: Zdrowie publiczne, realizowane w ramach studiów licencjackich, a także Trychologia kosmetologiczna- ścieżka kształcenia uruchomiona na kierunku Kosmetologia. Rozszerzeniu uległa także oferta studiów podyplomowych.

W tym roku zainteresowani mogą wybrać kierunek Edukator diabetologiczny, umożliwiający pozyskanie wiedzy i umiejętności niezbędnych do prowadzenia edukacji pacjentów z cukrzycą oraz utrwalania i wprowadzania w ich życie właściwych nawyków żywieniowych. Patronat nad kierunkiem objęło Polskie Stowarzyszenie Diabetyków.

 

Kadra dydaktyczna

Kolejnym elementem wyróżniającym Wyższą Szkołę Zdrowia w Gdańsku jest doświadczona kadra dydaktyczna, złożona z lekarzy, praktyków i konsultantów z obszaru nauk o zdrowiu. Grono wykładowców tworzą także osoby o uznanym dorobku akademickim, między innymi z zakresu: neurochirurgii, biochemii, biologii medycznej i wielu innych, których publikacje nierzadko pełnią rolę podręczników i pomocy naukowych.

Ponadto, zespół dydaktyczny dba o nieustanne podnoszenie kompetencji, uczestnicząc w doszkalających kursach specjalistycznych, jak również w konferencjach międzynarodowych, czy sympozjach, których udział jest finansowany lub współfinansowany ze środków własnych uczelni.

 

Uczelnia to nie tylko studia

Najważniejszym zadaniem Wyższej Szkoły Zdrowia jest kształcenie studentów, jednak oprócz tego gdańska uczelnia kieruje swoje działania w stronę wszystkich zainteresowanych zdrowiem i jego ochroną. Przykładem inicjatyw kierowanych nie tylko do studentów, ale również interesariuszy zewnętrznych oraz społeczności lokalnej są Jesienne oraz Wiosenne Spotkania ze Zdrowiem oraz obchody Światowego Dnia Zdrowia, podczas których organizowane są między innymi bezpłatne badania i konsultacje z ekspertami.

Oprócz tego, WSZ angażuje się w liczne projekty zewnętrzne, takie jak: Piknik Onkologiczny, Sopockie Dni Solanki, czy też różnego rodzaju akcje charytatywne. Swoją działalnością uczelni udało się wesprzeć między innymi: domy dziecka, oddziały onkologiczne szpitali, karetki, domy pomocy społecznej, hospicja, czy schroniska dla zwierząt.

 

Rekrutacja

Rekrutacja na studia na semestr zimowy prowadzona jest do 30 września. A w jaki sposób bliżej poznać uczelnię? Ofertę edukacyjną Wyższej Szkoły Zdrowia w Gdańsku można poznać zaglądając na stronę internetową, natomiast poznać całą uczelnię, studentów, wykładowców, zawody medyczne oraz wszystkie zagadnienia związane ze zdrowiem można poznać dzięki uczestnictwu w licznych wydarzeniach, na czele z Dniami Otwartymi oraz Akademią Wiedzy Dla Maturzysty.

Dni Otwarte w Wyższej Szkole Zdrowia w Gdańsku to organizowane co pewien czas wydarzenia skierowane do kandydatów, podczas których mogą uzyskać odpowiedzi na każde pytanie. Organizowane są spotkania, pokazy, warsztaty, zwiedzanie specjalistycznych pracowni, a nawet konkursu z nagrodami. A czym jest Akademia Wiedzy Dla Maturzysty? To cykl wykładów i warsztatów, podczas których poruszana jest tematyka profilaktyki prozdrowotnej, promocji zdrowia i aktywnego stylu życia.

 

Tegoroczne Dni Otwarte przewidziane są w terminach:

  • 5-8 lipca,
  • 23-24 sierpnia,
  • 9-10 września.

Szczegółowe informacje na temat programu wydarzeń udostępnione będą na stronie internetowej: wsz.pl

Komentarze (0)