Do oferty edukacyjnej 2023/2024 dołączyło pięć nowych kierunków. Już w październiku 2023 r. kandydaci mogą rozpocząć naukę na: chemii w kryminalistyce, energy and environmental engineering, modern materials design and application, raw materials value chain, czy na zmianach klimatu - przeciwdziałanie i adaptacja.
Warto przypomnieć, jakie kierunki cieszyły się największą popularnością w zeszłorocznej rekrutacji 2022/2023. Według ogólnej liczby zgłoszeń były nimi: informatyka, informatyka i systemy inteligentne, automatyka i robotyka, budownictwo, informatyka społeczna, informatyka stosowana, informatyka techniczna, geodezja i kartografia, mechanika i budowa maszyn oraz teleinformatyka.
Biorąc pod uwagę liczbę kandydatów na jedno miejsce królowały następujące kierunki: informatyka i systemy inteligentne (9,92 osób na jedno miejsce), informatyka społeczna (8,94), inżynieria i analiza danych (8,5), cyberbezpieczeństwo (7,5), informatyka stosowana (7,5), teleinformatyka (7,36), informatyka i ekonometria (5,64), zarządzanie (5,22), automatyka i robotyka (5,06) oraz informatyka techniczna (4,95).
I etap rekrutacji zakończy się 11 lipca 2023 r., w tym terminie absolwenci szkół średnich muszą zarejestrować się w systemie elektronicznej rekrutacji oraz dokonać opłaty rekrutacyjnej. Wstępna kwalifikacja kandydatów rozegra się 12 lipca 2023 r., za pośrednictwem ogłoszenia wyników I tury rekrutacji. Przyjmowanie podań o przyjęcie na studia oraz dokonywanie wpisu na listę studentów przez zakwalifikowanych kandydatów odbędzie się w terminie 13-18 lipca 2023 r.
Następne tury rekrutacji (w przypadku niewypełnienia limitu miejsc) planowane są kolejno na: 12.07-18.07.2023 r., 19.07- 25.07.2023 r. oraz 04.09 - 12.09.2023 r.
Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie to nowoczesna uczelnia, która aktywnie uczestniczy w budowaniu wykształconego społeczeństwa lepszego jutra, placówka przyczynia się również do tworzenia innowacyjnych technologii. AGH ma umocnioną pozycję w kraju i buduje coraz to mocniejszą pozycję za granicą. Największymi atutami uczelni jest najnowocześniejsze zaplecze pomocy badawczych, dostępne w laboratoriach, doświadczona kadra, niepowtarzalny kampus, a przede wszystkim więź jaka jest budowana w społeczności związanej z AGH w Krakowie.
Akademia Górniczo-Hutnicza rozwija badania naukowe w zakresie nauk technicznych, ścisłych, geograficznych i społecznych, mając na względzie aktualne priorytety gospodarki i życia gospodarczego, takie jak: cyfryzacja, konwersja energii i zeroemisyjność, zmiana klimatu, gospodarka o obiegu zamkniętym i Przemysł 4.0.
Zastanawiałeś się na czym opiera się potencjał innowacyjny AGH? Przychodzimy z pomocą! Opiera się on na wypracowanej własności intelektualnej, co przejawia się w liczbie pozyskanych patentów, znaków towarowych, wzorów użytkowych oraz zgromadzonym know-how, a także w doświadczeniach naukowców i studentów. Uczelnia uzyskuje rocznie prawie 100 patentów i udziela kilkudziesięciu licencji. Dodatkowo AGH piastuje miejsce w czołówce polskich instytucji pod względem liczby zgłoszeń patentowych składanych do Europejskiego Urzędu Patentowego i Biura Światowej Organizacji Własności Intelektualnej lub w poszczególnych krajach.