Ostatani dzwonek – rekrutacja 2023-2024 na SGGW w Warszawie

Ostatani dzwonek – rekrutacja 2023-2024 na SGGW w Warszawie

Studia Warszawa - Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie

05.07.2023

Ostatani dzwonek – rekrutacja 2023-2024 na SGGW w Warszawie

Rekrutacja 2023/2024 w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie wystartowała wraz z początkiem czerwca. Kandydaci stacjonarnych studiów I stopnia oraz jednolitych magisterskich mają czas jedynie do 10 lipca na dokonanie elektronicznej rejestracji. Absolwenci szkół średnich mają do wyboru ponad 40 kierunków studiów, realizowanych w formie stacjonarnej i zaocznej. W zeszłorocznej rekrutacji na podium popularności znalazły się: informatyka, zarządzanie oraz finanse i rachunkowość. 

 

Kierunki studiów oferowane na SGGW w Warszawie

Na przyszły rok akademicki 2023/2024 Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie oferuje 42 różne kierunki studiów, które są prowadzone na 14 wydziałach, należących do ośmiu obszarów kształcenia: biologia i zdrowie, człowiek i środowisko, gospodarka i społeczeństwo, inżynieria i technika, środowisko i klimat, świat zwierząt, żywność i żywienie. Kandydaci mogą wybierać spośród wielu kierunków, w tym engineering structure, architektura krajobrazu oraz turystyka i rekreacja.

Podczas ostatniej rekrutacji w roku 2022/2023, największym zainteresowaniem (mierząc ogólną liczbę zgłoszeń) cieszyło się kilka kierunków studiów. Na czele tej listy znajdowały się: informatyka, zarządzanie, finanse i rachunkowość, weterynaria, ekonomia oraz logistyka. Jednakże, biorąc pod uwagę liczbę kandydatów ubiegających się o jedno miejsce, można zauważyć pewne różnice. Najbardziej obleganymi kierunkami według tej kategorii były: infomatyka, zarządzanie, finanse i rachunkowość, ekonomia i logistyka.

 

Harmonogram rekrutacji 2023/2024 na SGGW

Rekrutacja na uczelnię rozpoczęła się 1 czerwca 2023 r. i potrwa do 10 lipca 2023 r. W tym okresie absolwenci szkół średnich mają obowiązek zarejestrować się w systemie Internetowej Rekrutacji Kandydatów (IRK) oraz wybrać swój kierunek studiów. Ponadto, muszą uiścić opłatę rekrutacyjną, wprowadzić wyniki matury oraz przesłać swoje cyfrowe zdjęcie.

W dniu 20 lipca wyniki kwalifikacji zostaną ogłoszone w systemie IRK. Absolwenci liceów i techników, którzy zostali zakwalifikowani, będą zobowiązani do złożenia dokumentów na Szkołę Główną Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie w określonym terminie, tj. od 21 lipca do 27 lipca 2023 r., w godzinach od 9:00 do 16:00.

WAŻNE! Kandydaci, którzy zostali zakwalifikowani, ale nie złożą swoich dokumentów w wyznaczonym terminie, zostaną uznani za rezygnujących z udziału w rekrutacji. Ich miejsca zostaną zwolnione i przydzielone osobom z listy rezerwowej.

 

Internetowa Rekrutacja Kandydatów

SGGW jest uczelnią o wysokiej renomie, która przyczynia się do rozwoju  sektora rolnego i gospodarczego w Polsce. Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie to najstarsza uczelnia rolnicza w Polsce i czwarta taka uczelnia w Europie. Jej powstanie datuje się na rok 1816, kiedy to powołano do życia Instytut Rolniczy Marymont. Założycielami szkoły byli Stanisław Staszic i Stanisław Potocki, a jej pierwszym dyrektorem  Jerzy Benjamin Flatt, uważany za jednego z najwybitniejszych znawców stosunków gospodarczych w Królestwie Polskim.

Wśród kadry profesorskiej SGGW znaleźli się wybitni europejscy naukowcy oraz osoby, które odegrały ważną rolę w tworzeniu niepodległego państwa polskiego. Honorowymi doktorami SGGW są znane postacie, takie jak papież Jan Paweł II, prezydent Ignacy Mościcki oraz laureaci Nagrody Nobla, tacy jak Norman Borlaug, Rolf Zinkernagel i Peter Doherty. SGGW bez wątpienia może pochwalić się bogatą historię, a jej wpływ na rozwój polskiej nauki, gospodarki i niepodległości  jest niezaprzeczalny.

Komentarze (0)