Rekrutacja 2023/2024 w UAM na studia I stopnia jednolite i magisterskie zakończy się 11 lipca!

Rekrutacja 2023/2024 w UAM na studia I stopnia jednolite i magisterskie zakończy się 11 lipca!

Studia Poznań - Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu

06.07.2023

Rekrutacja 2023/2024 w UAM na studia I stopnia jednolite i magisterskie zakończy się 11 lipca!

Kandydacie, właśnie wybija ostatni dzwonek, aby aplikować na studia w Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Zostało jeszcze tylko 6 dni do końca rekrutacji. Jeśli pragniesz od nowego akademickiego 2023/2024 rozpocząć studia na uczelni znajdującej się wśród trzech najlepszych uniwersytetów kraju Rankingu Szkół Wyższych Perspektyw — zarejestruj się na studia już dziś!

 

Rekrutacja 2023/2024 w UAM. Jak zapisać się na studia?

Rekrutacja na studia w Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu jest przeprowadzana w formie online. Absolwenci szkół średnich zobowiązani są do rejestracji w systemie SIR i uiszczenia opłaty rekrutacyjnej w terminie do 11 lipca 2023 r. 
Kandydaci mogą aplikować na dowolną liczbę kierunków. Jednakże każdy zapis oznacza wniesienie opłaty rekrutacyjnej. 85 zł wpłacane jest za przeprowadzenie rekrutacji na studia na wybranych przez siebie kierunkach. UWAGA! Niedokonana opłata na dany kierunek jest równoważna z niedopuszczeniem do postępowania kwalifikacyjnego na tym kierunku.
Należy zaznaczyć, że aplikacja na dany kierunek studiów musi być opłacona najpóźniej do dnia zamknięcia zapisów na danym kierunku („Ostateczny termin opłacenia zapisu”). Ostatni termin rejestracji oznacza, że ​​rejestracja na kurs musi być „opłacona”, co widać w zakładce „Podsumowanie”. 
 

Co warto wiedzieć o opłacie rekrutacyjnej?

Opłata rekrutacyjna jest wnoszona za zapis na wybrany przez kandydata kierunek/specjalność studiów. W sytuacji, w której zapis na kierunek/specjalność studiów został opłacony w terminie podanym w harmonogramie rekrutacji, to kandydat nie może ubiegać się o zwrot opłaty, ponieważ wpłacona suma została wykorzystana do opłacenia zapisu. Przypomnijmy, że wysokość opłaty rekrutacyjnej wynosi 85 zł. 
Jednakże, kiedy absolwent szkoły średniej dokonał opłaty rekrutacyjnej, ale nie opłacił zapisu na kierunek/specjalność studiów do dnia zakończenia rekrutacji, to opłacona suma może podlec zwrotowi. Decyzja o odmowie przyjęcia na studia nie jest podstawą do otrzymania zwrotu opłaty rekrutacyjnej.
 

Uzupełnij wyniki matur

Każdy tegoroczny maturzysta musi pamiętać, że od dnia otrzymania wyników z egzaminu ma tylko kilka dni na wprowadzenie ich do SIR. W systemie absolwenci szkół średnich uzupełniają pola wyników matury oraz informacji o świadectwie (jego numer). Decyzję o ilości podanych wyników podejmuje kandydat (oprócz tych obowiązkowych). Jednakże warto wprowadzić do systemu wszystkie wyniki — System Internetowej Rekrutacji automatycznie wybierze najbardziej korzystną kombinację wyników uwzględnionych na danym kierunku.
Z kolei, jeżeli kandydat posiada dokumenty uzyskane za granicą, powinien załączyć ich skany w celu weryfikacji. 
 

Dołącz zdjęcie

Jedną z wymaganych czynności widocznych na koncie w zakładce „Moje dane” w Systemie Rekrutacji Internetowej jest załączenie pliku ze zdjęciem. Jest ono konieczne do wygenerowania ankiety osobowej, która jest jednym z dokumentów wymaganych do zakwalifikowania na studia. Minimalna rozdzielczość pliku to 236 × 295 pikseli, ponadto zdjęcie musi spełniać wymogi wydawania (nowych) dowodów osobistych.
 

Ogłoszenie wyników

Każdy kandydat zostanie poinformowany o wynikach za pośrednictwem SIR. Po zalogowaniu na koncie znajdzie on informacje o liczbie uzyskanych punktów oraz wymaganych do zakwalifikowania, oraz informację o statusie aplikacji: zakwalifikowany lub niezakwalifikowany do przyjęcia na studia. 
Przypominamy! Przy każdym kierunku w Systemie Internetowej Rekrutacji kandydat znajdzie zarówno harmonogram rekrutacji oraz szczegółowe informacje o każdym etapie postępowania rekrutacyjnego.
 

Dlaczego UAM?

W tegorocznym Rankingu Szkół Wyższych Perspektyw Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu zajął 4. miejsce, zaraz po Uniwersytecie Jagiellońskim, Uniwersytecie Warszawskim oraz Politechnice Warszawskiej. Ponadto pięć kierunków UAM znalazło się na liście najlepszych w kraju, są nimi: archeologia, filologia angielska, filologie obce i lingwistyka, pedagogika i turystyka i rekreacja. 
 

Astronomia, hebraistyka, a może zarządzanie środowiskiem?

W ofercie edukacyjnej Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu na rok akademicki 2023/2024 znalazło się ponad 200 kierunków i specjalności. Dużym atutem UAM jest różnorodność oferty kształcenia, absolwenci szkół średnich mogą dokonać wyboru spośród kierunków związanych z naukami humanistycznymi, społecznymi, przyrodniczymi, artystycznymi oraz ścisłymi. Proponowane kierunku studiów są realizowane na 20 poznańskich wydziałach i 4 filiach zamiejscowych. 
 
Każdy kandydat pragnący porozmawiać o procedurze rekrutacji ze specjalistami UAM może skorzystać z dyżurów telefonicznych. Pracownicy Sekcji Spraw Studenckich czekają na Wasze połączenia w dniach 3-7 lipca oraz 10-14 lipca i 17-21 lipca. Numer telefonu to 61 829 4366, 61 829 4376. Telefon możesz wykonać również w sobotę: 8, 15 i 22 lipca br. w godz. 9.00-13.00 podczas dodatkowo pełnionego dyżuru telefonicznego pod numerem telefonu 61 829 4366.

Komentarze (0)