Uniwersytet Medyczny w Poznaniu. Zimowy nabór na studia

Uniwersytet Medyczny w Poznaniu. Zimowy nabór na studia

Studia Poznań - Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu

27.01.2022

Uniwersytet Medyczny w Poznaniu. Zimowy nabór na studia

Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu rozpoczyna zimowy nabór na rok akademicki 2021 / 2022. Rekrutacja dotyczy kierunku Inżynieria farmaceutyczna.

Z początkiem roku poznańska uczelnia uruchomiła zimowy nabór na Inżynierię farmaceutyczną- kierunek realizowany na studiach drugiego stopnia, w trybie stacjonarnym i we współpracy z Politechniką Poznańską. To propozycja skierowana do osób posiadających dyplom ukończenia studiów pierwszego stopnia na kierunku Inżynieria farmaceutyczna, bądź kierunkach pokrewnych, które zainteresowane są projektowaniem i wytwarzaniem leków, kosmetyków czy suplementów diety i pragnących rozwijać umiejętności z zakresu pracy laboratoryjnej.

Studia nastawione są przede wszystkim na poznanie surowców oraz produktów przemysłu farmaceutycznego, przemysłu kosmetycznego oraz przemysłów pokrewnych, zaznajomienie się z technikami przetwarzania, a także z projektowaniem postaci leku i jego kontroli. To także przygotowanie do pracy w przemyśle farmaceutycznym i kosmetycznym, w instytutach naukowo- badawczych i ośrodkach badawczo- rozwojowych oraz laboratoriach kontroli jakości.

Rekrutacja prowadzona jest w trybie online i zakończy się w drugiej połowie lutego bieżącego roku.

Więcej szczegółów odnaleźć można na stronie internetowej Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu: ump.edu.pl

 

 

Komentarze (0)