Finanse i rachunkowość studia w Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie – rekrutacja 2024/2025

Finanse i rachunkowość studia w Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie – rekrutacja 2024/2025

Studia Kraków - Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie

05.02.2024

Finanse i rachunkowość studia w Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie – rekrutacja 2024/2025

Finanse i rachunkowość to dziedzina ściśle związana z naukami ekonomicznymi – studenci tego kierunku poznają finansowe mechanizmy funkcjonowania współczesnej gospodarki rynkowej, jej instytucji oraz podmiotów gospodarczych. Absolwenci tego kierunku rozumieją zjawisko ryzyka na rynku finansowym i potrafią nim zarządzać – zarówno w sektorze publicznym, jak i prywatnym.

Studia na kierunku finanse i rachunkowość w UEK
Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne
Poziom studiów studia I i II stopnia
Czas trwania 3 lata (studia I stopnia), 2 lata (studia II stopnia)
Ważne terminy Harmonogram rekrutacji >

Studia na kierunku finanse i rachunkowość na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie to studia licencjackie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata lub magistra).

 

Program studiów i przedmioty

Finanse i rachunkowość pozwalają studentom zrozumieć m.in.: podstawowe teorie pieniężno-ekonomiczne oraz zasady sprawozdawczości w ujęciu krajowym i międzynarodowym. Praktyczne zajęcia realizowane w ramach programu kierunku rozwijają wśród studentów umiejętności analitycznego myślenia, rzetelność oraz zdolność podejmowania decyzji.

W programie studiów na kierunku finanse i rachunkowość znajdziesz takie przedmioty jak np.:

  • sieć bezpieczeństwa finansowego,
  • mikroekonomia i makroekonomia,
  • finanse,
  • rachunkowość,
  • matematyka,
  • marketing usług bankowych,
  • analiza fundamentalna i techniczna,
  • ekonometria finansowa,
  • prawo rynków finansowych.
     

Sprawdź także:

Uniwerytet Ekonomiczny w Krakowie kierunki studiów

Kraków kierunki studiów
 

Przykładowe specjalności

Bankowość – Absolwent przygotowany jest m.in. do: pracy w bankach i instytucjach finansowych; zarządzania efektywnością, ryzykiem i bezpieczeństwem systemu bankowego; stosowania innowacyjnych modeli biznesowych.

Rynki finansowe – Absolwent przygotowany jest m.in. do: pracy w renomowanych instytucjach finansowych; przeprowadzania analizy rynku finansowego (pieniężnego, kapitałowego, walutowego) i rynku instrumentów finansowych.
 

Praca po studiach

Absolwenci finansów i rachunkowości, w zależności od wybranej specjalizacji, mogą rozwijać się w jednym z wielu zawodów ekonomicznych. Finansiści mogą liczyć na zatrudnienie np. w: bankowości, instytucjach administracji publicznej i samorządowej, przedsiębiorstwach czy na rynkach finansowych – ponadto są oni przygotowani do prowadzenia własnej działalności gospodarczej.

Absolwenci finansów i rachunkowości mogą szukać zatrudnienia w takich miejscach jak:

  • banki, domy maklerskie
  • firmy konsultingowe
  • aparat skarbowy
  • organy kontroli państwowej
  • kancelarie doradztwa podatkowego
  • towarzystwa funduszy inwestycyjnych
  • regionalne izby obrachunkowe
     

Zasady rekrutacji

Kandydaci na studia ekonomiczne w publicznych szkołach wyższych powinni pamiętać o tym, że rekrutacja na te uczelnie odbywa się na podstawie konkursu świadectw. Przyszli studenci finansów i rachunkowości, którym zależy na rozpoczęciu nauki w Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie, powinni rozumieć podstawowe zagadnienia poświęcone np.: geografii, historii, informatyce, matematyce czy wiedzy o społeczeństwie.

Informacje na temat rekrutacji znajdziesz tutaj
 

Studia w Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie

Kandydaci na studia w Krakowie, którym zależy na rozwijaniu społecznych kompetencji w zakresie dziedzin ekonomiczno-gospodarczych, mogą aplikować na jeden z ponad 40 kierunków znajdujących się w ofercie Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Celem uczelni jest kształtowanie w studentach odpowiedzialnej społecznej postawy, a także uwrażliwianie ich na potrzeby drugiego człowieka - w szczególności w dziedzinach gospodarczych, ekonomicznych i społecznych.

Komentarze (0)