ATA w Warszawie - ostatnie miejsca w rekrutacji na studia II stopnia

ATA w Warszawie - ostatnie miejsca w rekrutacji na studia II stopnia

Studia Warszawa - Akademia Techniczno-Artystyczna Nauk Stosowanych w Warszawie

19.11.2024

Akademia Techniczno-Artystyczna Nauk Stosowanych w Warszawie - ostatnie miejsca w rekrutacji na studia II stopnia

Akademii Techniczno-Artystycznej Nauk Stosowanych w Warszawie zostały ostatnie miejsca na studia drugiego stopnia rozpoczynające się w semestrze letnim w roku akademickim 2021/2022. W ofercie uczelni znajdują się kierunki takie jak: architektura, architektura wnętrz, ochrona środowiska, budownictwo, architektura krajobrazu oraz zarządzanie i inżynieria produkcji.

Osoby zainteresowane studiowanie w szkole wyższej mogą zarejestrować się online na stronie uczelni. O przyjęciu na wybrany kierunek decyduje kolejność zgłoszeń, liczba miejsc jest ograniczona. Akademia Techniczno-Artystyczna Nauk Stosowanych nie przeprowadza egzaminów wstępnych na studia.

 

Studia w Akademii Techniczno-Artystycznej Nauk Stosowanych

Akademia Techniczno-Artystyczna Nauk Stosowanych zlokalizowana jest w Warszawie i uważana jest za jedną z najlepszych niepublicznych szkół techniczno-artystycznych w Polsce. Obecnie uczelnia zatrudnia ponad 300 specjalistów z różnych dziedzin, a wśród nich są nauczyciele-praktycy z doświadczeniem biznesowym, znakomici wykładowcy i naukowcy.

Kierunki wykładane są w obrębie dwóch wydziałów: Wydział Inżynierii i Zarządzania oraz Wydział Architektury. Uczelnia wyższa prowadzi zróżnicowane formy pomocy materialnej dla studentów takie jak: stypendia socjalne, specjalne i naukowe. Kandydaci na studia w Akademii Techniczno-Artystycznej Nauk Stosowanych mają do wyboru 8 kierunków studiów w ramach studiów stacjonarnych oraz niestacjonarnych, a także 39 specjalizacji.

Sprawdź Akademia Techniczno-Artystyczna Nauk Stosowanych kierunki studiów

 

Informatyka niepodważalnie zalicza się do popularnych kierunków studiów. Studia na tym kierunku w każdym roku przyciągają wielu kandydatów, którzy chcą poszerzyć swoją wiedzę z tej dynamicznie rozwijającej się dziedziny. Dla studentów zostały przygotowane dwie specjalności: programowanie aplikacji i grafika komputerowa. Podczas toku studiów studenci zdobędą wiedzę z zakresu: programowania, budowania i działania systemów operacyjnych, sieci komputerowych i baz danych, przedsiębiorczości i zarządzania, a także podstaw sztucznej inteligencji oraz bezpieczeństwa systemów i sieci (zobacz więcej: informatyka w Warszawie).

Wśród popularnych kierunków znajduje się architektura, która przeznaczona jest dla osób z dużą wyobraźnią uzdolnionych manualnie. W programie kształcenia znajdują się przedmioty takie jak: grafika inżynierska, matematyka, geometria wykreślana, projektowanie wnętrz, planowanie miast, prawo budowlane, a także projektowanie architektoniczne miejsca pracy. Przedmioty prowadzone są przez znakomitych wykładowców akademickich (zobacz więcej: architektura w Warszawie).

Budownictwo to kierunek trwający 3,5 roku kończący się otrzymaniem tytułu zawodowego inżyniera. Podczas toku studiów studenci zdobędą wiedzę praktyczną i teoretyczną między innymi z: wykonywania projektów budowlanych budynków, historii architektury, ekologii i ochrony środowiska, a także podstaw fizycznych, problemów technicznych i wspomagania komputerowego oraz zarządzania i nadzorowania procesami budowlanymi (zobacz więcej: budownictwo w Warszawie).

Mechanika i budowa maszyn oraz ochrona środowiska to również popularne kierunki studiów na uczelni wyższej. Studenci mechaniki i budowy maszyn podczas toku studiów zdobędą wiedzę z zakresu: zarządzania i koordynacji pracy oraz oceny jej wyników, prac wspomagających projektowanie maszyn, realizacji procesów wytwarzania, montażu i eksploatacji maszyn. Dla studentów ochrony środowiska zostały przygotowane specjalności takie jak: efektywność energetyczna, ochrona biosfery, a także odnawialne źródła energii, gospodarka wodna i odpadowa.

Na kierunki takie jak: wzornictwozarządzanie warto zwrócić uwagę, ze względu na wyjątkowo wysoki poziom kształcenia. Wykładowcy akademiccy przygotowują program zajęć w odpowiedzi na bieżące zapotrzebowania rynku pracy, dzięki czemu studenci otrzymują zawsze aktualną wiedzę. Podczas zajęć teoretycznych i praktycznych studenci zdobędą niezbędną wiedzę do pracy w zawodzie.

Komentarze (0)