Terminy rekrutacji na studia Drzwi otwarte na uczelniach Terminy matury Terminy egzaminu ósmoklasisty
01.11.2024
Ratowanie życia i zdrowia wydaje się czymś oczywistym. Wydaje się zagadnieniem, które trudno umiejscowić w czasie, czyli określić kiedy rozpoczęto prowadzenie takich działań. Mówiąc inaczej, udzielanie pomocy drugiemu człowiekowi to działania znane od zawsze, jednak profesjonalne udzielanie tej pomocy to już zagadnienie znacznie młodsze. Pierwsze pogotowie ratunkowe w Polsce powstało w Krakowie, w 1891 roku, czyli niespełna dekadę po pierwszym w Europie, utworzonym w Wiedniu. Co zrozumiałe, od tamtego czasu zmieniło się praktycznie wszystko, a co najważniejsze przybyło miejsc, w których można zdobywać praktyczną i rzetelną wiedzę, niezbędną do niesienia pomocy. Jednym z takich miejsc jest Warszawska Uczelnia Medyczna im. Tadeusza Koźluka, oferują studia na kierunku Ratownictwo medyczne.
Studia na kierunku ratownictwo medyczne w WUMED WARSZAWA | |
---|---|
Forma studiów | stacjonarne, niestacjonarne |
Poziom studiów | studia I stopnia |
Czas trwania | 3 lata (studia I stopnia) |
Ważne terminy | Harmonogram rekrutacji > |
Kształcenie na kierunku Ratownictwo medyczne w Warszawskiej Uczelni Medycznej umożliwia pozyskanie wiedzy z obszaru nauk medycznych i nauk o zdrowiu oraz licznych umiejętności praktycznych, niezbędnych do samodzielnego wykonywania medycznych czynności ratunkowych w jednostkach systemu ratowniczego. W toku studiów studenci zaznajamiają się między innymi z: budową ciała ludzkiego w ujęciu topograficznym i czynnościowym, medycznymi czynnościami ratunkowymi i świadczeniami zdrowotnymi innymi niż medyczne czynności ratunkowe podejmowane przez ratownika medycznego, systemem ratownictwa medycznego w Polsce, regulacjami prawnym i zasadami etycznymi, odnoszącymi się do zawodu.
Ratownictwo medyczne główne przedmioty:
Studenci Ratownictwa medycznego zdobywają nie tylko dogłębną wiedzę teoretyczną, ale przede wszystkim rozwijają szeroki zakres umiejętności praktycznych. O jakie umiejętności chodzi? Przede wszystkim uczą się jak rozpoznawać stany nagłego zagrożenia zdrowotnego, prowadzić medyczne czynności ratunkowe oraz współdziałać z pracownikami jednostek systemu ratownictwa medycznego. Ponadto, rozwijają umiejętności w zakresie transportowania osób w stanie nagłego zagrożenia życia, wykonywania podstawowych obliczeń farmakokinetycznych, dobierania leków w odpowiednich dawkach, rozpoznawania zaburzeń oddychania, krążenia oraz czynności innych układów organizmu i narządów.
Co po studiach? Absolwenci studiów na kierunku Ratownictwo medyczne w Warszawskiej Uczelni Medycznej wyróżniają się wiedzą, umiejętnościami i kompetencjami społecznymi. Sprawnie poruszają się po zagadnieniach fizjologii narządów i układów organizmu, funkcji życiowych dziecka i osoby dorosłej, mechanizmy działania hormonów, fizykochemicznych podstaw działania narządów zmysłów, czy zasad postępowania przeciwepidemicznego. Z pozyskanym wykształceniem będą mogli znaleźć zatrudnienie między innymi w: szpitalnych oddziałach ratunkowych, zespołach ratownictwa medycznego, specjalistycznych służbach ratowniczych, Centrum Powiadamiania Ratunkowego, jednostkach straży pożarnej, lotniczym pogotowiu ratunkowym.
Dokąd udać się na studia? Takie pytanie zadaje sobie niejeden kandydat. Zanim podejmie się ostateczną decyzję warto zaznajomić się z ofertami dydaktycznymi, porównać programy kształcenia, poznać charakter nauki. Planując studiować Ratownictwo medyczne warto zapoznać się bliżej z Warszawską Uczelnią Medyczną im. Tadeusza Koźluka. Jakie ma Warszawska Uczelnia Medyczna opinie? Rafał, student Ratownictwa medycznego mówi:
„Ratownictwo medyczne to kierunek niełatwy, którego nie da się przejść bez intensywnej nauki. To oczywiście dobrze, ponieważ zawód ten mogą wykonywać tylko najlepiej przygotowani. A przygotować się można na studiach, które mają praktyczny charakter i podczas których realizuje się dużo ćwiczeń i praktyk. Tak jak w Warszawskiej Uczelni Medycznej. Polecam.”
Absolwent kierunku Ratownictwo medyczne w Warszawskiej Uczelni Medycznej im. Tadeusza Koźluka posiada wiedzę i umiejętności między innymi w zakresie:
Absolwent kierunku Ratownictwo medyczne w Warszawskiej Uczelni Medycznej im. Tadeusza Koźluka znajdzie zatrudnienie między innymi w:
STUDIA I STOPNIA
Szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ
Artykuł ma charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Warszawska Uczelnia Medyczna im. Tadeusza Koźluka w Warszawie