Terminy rekrutacji na studia Drzwi otwarte na uczelniach Terminy matury Terminy egzaminu ósmoklasisty
25.10.2024
Geoinformatyka to interdyscyplinarny kierunek studiów, w którym spotykają się zagadnienia reprezentujące między innymi: informatykę, matematykę, geografię, geodezję, geologię i geomechanikę. Interdyscyplinarny charakter kształcenia wynika przede wszystkim z faktu, że geoinformatyka znajduje zastosowanie w wielu branżach i sektorach, w tym między innymi: telekomunikacji, transporcie, energetyce, czy górnictwie.
Studia na kierunku geoinformatyka w WAT | |
---|---|
Forma studiów | stacjonarne |
Poziom studiów | studia jednolite magisterskie |
Czas trwania | 5 lat (studia jednolite magisterskie) |
Ważne terminy | Harmonogram rekrutacji > |
Kształcenie na kierunku Geoinformatyka w Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie umożliwia pozyskanie wiedzy z dziedziny nauki inżynieryjno- technicznej, a w szczególności wiedzy z zakresu pozyskiwania, integracji, przetwarzania i wizualizacji geodanych umiejętności niezbędnych do automatyzacji procesu ich przetwarzania. Studenci zaznajamiają się między innymi z: metodami i narzędziami związanymi z pozyskiwaniem i modelowaniem geodanych, trendami rozwojowymi nawigacyjnych systemów satelitarnych, technik teledetekcyjnych i fotogrametrycznych i systemów informacji geograficznej, technikami pomiarowymi, systemami operacyjnymi i językami programowania, jak również metodami opracowywania pozyskanych danych.
Progi punktowe na kierunek geoinformatyka - Wojskowa Akademia Techniczna w Warszawie
Kandydaci na Wojskowa Akademia Techniczna w Warszawie ubiegający się o przyjęcie na studia stacjonarne 2024/2025 na kierunek geoinformatyka musieli uzyskać co najmniej 20 pkt., ponieważ tyle wynosił minimalny próg punktowy.
Geoinformatyka główne przedmioty:
Studenci Geoinformatyki w Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie nabywają licznych umiejętności. Jakie są to umiejętności? Między innymi w zakresie: wykorzystywania języków programowania do przetwarzania danych geoprzestrzennych, zarządzania procesem pozyskiwania i przetwarzania geodanych, posługiwania się nowoczesnymi modelami 3D oraz systemami bazodanowymi gromadzącymi dane przestrzenne i nieprzestrzenne, pozyskiwania i opracowywania danych z baz geoinformacyjnych, tworzenia oprogramowania w zakresie obsługi i gromadzenia danych geoprzestrzennych.
Co po studiach? Jak może wyglądać droga zawodowa po ukończeniu nauki i otrzymaniu dyplomu? Absolwenci studiów na kierunku Geoinformatyka w Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie wyróżniają się wiedzą, umiejętnościami i kompetencjami społecznymi. Sprawnie poruszają się po zagadnieniach: projektowania systemów geoinformatycznych, udostępniania danych przestrzennych w aspekcie prawnym i technicznym, programowania aplikacji webowych, sieci komputerowych, roli stacji referencyjnych w przenoszeniu i konserwacji układów odniesienia, automatyzacji w systemach informacji przestrzennej, czy też integracji danych przestrzennych. Z pozyskanym wykształceniem będą mogli znaleźć zatrudnienie między innymi w: branżach związanych z poszukiwaniem, oceną potencjału i wykorzystaniem odnawialnych źródeł energii, organizacjach i instytucjach związanych z monitorowaniem stanu środowiska i zarządzaniem kryzysowym, przedsiębiorstwach i instytutach zajmujących się poszukiwaniem i dokumentowaniem zasobów surowców naturalnych, branży związanej z projektowaniem i rozwijaniem oprogramowania, instytucjach doradztwa inwestycyjnego, administracji publicznej, instytucjach naukowo- badawczych i badawczo- rozwojowych.
Kandydaci na studia coraz częściej poszukują możliwości kształcenia, dzięki którym nabędą licznych umiejętności praktycznych i kompetencji, na które istnieje duże zapotrzebowanie na rynku. Taką możliwość oferuje omawiana przez nas uczelnia. Jakie ma Wojskowa Akademia Techniczna w Warszawie opinie? Kamil, student Geoinformatyki mówi:
„WAT to uczelnia znana, popularna, o dobrej renomie, i której dyplom ukończenia dobrze mówi o absolwencie, bo jest dokumentem poświadczającym jego wiedzę i umiejętności. „
Absolwent kierunku Geoinformatyka w Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie posiada wiedzę i umiejętności między innymi w zakresie:
Absolwent kierunku Geoinformatyka w Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie znajdzie zatrudnienie między innymi w:
STUDIA JEDNOLITE MAGISTERSKIE
W procesie rekrutacji na studia jednolite magisterskie na kierunku geoinformatyka brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne:
matematyka, język obcy nowożytny, język polski, fizyka, informatyka
Informacje mogą ulec zmianie, szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ
Artykuł ma charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Wojskowa Akademia Techniczna w Warszawie