Artykuł archiwalny
Kierunek może nie być dostępny w ofercie uczelni. Informację należy zweryfikować na stronie uczelni: Wyższa Szkoła Kultury Fizycznej i Turystyki im. Haliny Konopackiej
Sport jest kierunkiem adresowanym do osób zainteresowanych różnymi dyscyplinami. Jest kierunkiem dla tych, którzy swoją pasję pragną zamienić w drogę zawodową. Co istotne, studenci tego kierunku zdobywają wiedzę i umiejętności nie tylko w zakresie prowadzenia treningu, ale również na temat organizowania i prowadzenia grupy sportowej oraz funkcjonowania rynku sportowego i zarządzania.
Kształcenie na kierunku Sport w Wyższej Szkole Kultury Fizycznej i Turystyki im. Haliny Konopackiej w Pruszkowie umożliwia pozyskanie wiedzy z zakresu nauk o kulturze fizycznej i zdrowiu. Studenci zaznajamiają się między innymi z: anatomią narządu ruchu, procesami biochemicznymi zachodzącymi w organizmie sportowca, zasadami, formami, środkami i metodami w projektowaniu i realizacji treningu sportowego, metodami i technikami podnoszenia efektywności treningu, fizjologicznymi uwarunkowaniami wysiłku fizycznego, zasadami racjonalnego żywienia w ustalaniu diety sportowca, procesami zarządzania instytucjami sportowymi.
Studia na kierunku Sport w Wyższej Szkole Kultury Fizycznej i Turystyki w Pruszkowie prowadzone są w oparciu o program nauczania, na który składają się między innymi takie przedmioty jak:
Studenci kierunku Sport zdobywają obszerną wiedzę, ale również liczne umiejętności. Jakie są to umiejętności? Między innymi w zakresie: projektowania i realizacji edukacji sportowej, projektowania i realizacji treningu sportowego, stosowania aparatury pomiarowej w procesie treningowym, diagnozowania możliwości wysiłkowych organizmu i wyznaczania obciążeń treningowych, stosowania zasad racjonalnego żywienia w ustalaniu diety sportowca, programowania odnowy psychicznej i biologicznej w sporcie, projektowania i realizacji przedsięwzięć sportowych.
Co warto zaznaczyć, studenci kierunku Sport w Wyższej Szkole Kultury Fizycznej i Turystyki realizują kształcenie w ramach pięciu specjalności. Są to: trener piłki nożnej, trener kolarstwa, trener personalny, trener przygotowania motorycznego, menedżer sportu. W ramach pierwszej specjalności studenci mogą otrzymać certyfikat UEFA potwierdzający kwalifikacje trenerskie, natomiast w ramach drugiej specjalności – certyfikat Polskiego Związku Kolarskiego.
Co po studiach? Jak może wyglądać droga zawodowa po ukończeniu nauki i otrzymaniu dyplomu? Absolwenci kierunku Sport w Wyższej Szkole Kultury Fizycznej i Turystyki w Pruszkowie posiadają wiedzę, umiejętności oraz kompetencje społeczne. Sprawnie poruszają się po zagadnieniach: planowania treningu dla różnych dyscyplin sportu, pozatreningowych środków przygotowania sportowców, budowy ciała człowieka ze szczególnym uwzględnieniem narządu ruchu, procesów emocjonalno- motywacyjnych czy mechanizmów urynkowienia sportu. Z pozyskanym wykształceniem będą mogli znaleźć zatrudnienie między innymi w: prywatnych i publicznych instytucjach sportowych, klubach sportowych, klubach fitness, związkach, zrzeszeniach i stowarzyszeniach sportowych, instytucjach samorządowych i państwowych odpowiedzialnych za sport.
Sport jest kierunkiem szczególnym, bowiem nie występuje w ofertach dydaktycznych wszystkich uczelni. Oznacza to, że osoby zainteresowane studiami muszą zwrócić uwagę na wybrane uczelnie. Jedną z nich jest omawiana przez nas szkoła wyższa. Jakie ma Wyższa Szkoła Kultury Fizycznej i Turystyki w Pruszkowie opinie? Marcin, student kierunku Sport mówi:
„Jeżeli uczelnia nosi imię tak wybitnej postaci, jaką była Halina Konopacka to znaczy, że musi być dobra. Co najważniejsze, studiując tutaj zdobywa się kwalifikacje otwierające szerokie możliwości i tylko od nas zależy w jaki sposób je wykorzystamy.”
Absolwent kierunku Sport w Wyższej Szkole Kultury Fizycznej i Turystyki im. Haliny Konopackiej w Pruszkowie posiada wiedzę i umiejętności między innymi w zakresie:
Absolwent kierunku Sport w Wyższej Szkole Kultury Fizycznej i Turystyki im. Haliny Konopackiej w Pruszkowie znajdzie zatrudnienie między innymi w:
Artykuł ma charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Wyższa Szkoła Kultury Fizycznej i Turystyki im. Haliny Konopackiej