Psychologia

Psychologia

05.04.2024

Psychologia – Wyższa Szkoła Zdrowia w Gdańsku 2024/2025

Psychologia jest jednym z najpopularniejszych kierunków kształcenia, który każdego roku przyciąga nowych kandydatów, pragnących poznać mechanizmy ludzkiego zachowania. Psychologia to dziedzina wyjątkowa, ponieważ pomimo nieustannego rozwoju nowych technologii wyraźnie pokazuje, że to człowiek jest najbardziej interesującym zagadnieniem, a poza tym powstają nowe nurty psychologiczne, znajdujące zastosowanie w innych dziedzinach, takich jak: medycyna, sport czy nowoczesne zarządzanie. Gdzie studiować Psychologię? Kandydaci na studia w Gdańsku mogą skorzystać z oferty Wyższej Szkoły Zdrowia.

Studia na kierunku psychologia w WSZ GDAŃSK
Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne
Poziom studiów studia jednolite magisterskie
Czas trwania 5 lat (studia jednolite magisterskie)
Ważne terminy Harmonogram rekrutacji >

Kształcenie na kierunku Psychologia w Wyższej Szkole Zdrowia w Gdańsku umożliwia pozyskanie interdyscyplinarnej wiedzy, złożonej z zagadnień reprezentujących nauki społeczne, nauki medyczne oraz nauki o zdrowiu. Studenci zaznajamiają się między innymi z: biologicznymi podstawami zachowania, zasadami projektowania badań empirycznych, złożonymi procesami poznawczymi, procesem powstawania emocji, cechami osobowości, zasadami diagnozowania sytuacji społecznej czy zasadami formułowania pytań diagnostycznych. Oprócz tego, uczą się jak posługiwać się znanymi narzędziami diagnostycznymi oraz jak konstruować nowe, analizować uzyskane wyniki, jak również planować pomoc psychologiczną z uwzględnieniem poradnictwa i profilaktyki zdrowia psychicznego.

 

Program studiów

Studia na kierunku Psychologia w Wyższej Szkole Zdrowia w Gdańsku prowadzone są w oparciu o program, który wypełniają zajęcia kładące nacisk zarówno na pozyskanie wiedzy teoretycznej, jak i umiejętności oraz kompetencji społecznych. Ponadto, studenci otrzymują wybór specjalistycznej ścieżki kształcenia, dzięki czemu mogą nie tylko rozwijać indywidualne zainteresowania, ale również przygotowywać się do wykonywania jasno określonych działań zawodowych. Zestaw oferowanych specjalności tworzą: Psychologia kliniczna, Psychoterapia oraz Neuropsychologia.

 

Nabywane umiejętności

Studenci Psychologii, jak wiemy, zdobywają obszerną wiedzę, złożoną z licznych zagadnień, ale oprócz tego nabywają konkretnych umiejętności. Jakie są to umiejętności? Między innymi w zakresie: interpretowania informacji na temat zjawisk psychologicznych i społecznych, projektowania i przeprowadzania badań empirycznych, opracowywania wyników badań, odróżniania emocji spontanicznych od udawanych, kształtowania motywacji osiągnięć, prowadzenia badań standardowymi metodami diagnostycznymi, wyjaśniania złożonych mechanizmów ludzkich zachowań.

 

Praca po studiach

Co po studiach? Jak może wyglądać droga zawodowa po ukończeniu nauki i otrzymaniu dyplomu? Absolwenci Psychologii w Wyższej Szkole Zdrowia w Gdańsku wyróżniają się wiedzą, umiejętnościami oraz kompetencjami społecznymi. Sprawnie poruszają się po zagadnieniach: klasyfikacji problemów i zaburzeń psychicznych, pozyskiwania danych ilościowych, zasad etyki zawodowej, promowania zachowania zdrowia i zapobiegania chorobom. Z pozyskanym wykształceniem będą mogli znaleźć zatrudnienie między innymi w: szpitalach, zakładach podstawowej opieki zdrowotnej, zakładach pielęgnacyjno- opiekuńczych, ośrodkach opieki paliatywno- hospicyjnej, jednostkach opiekuńczo- wychowawczych, placówkach resocjalizacyjnych.

 

Opinie

Psychologia od lat zajmuje najwyższe pozycje w rozmaitych rankingach popularności. Duże zainteresowanie tym kierunkiem sprawia, że oferowany jest przez wiele uczelni co niektórym kandydatom może utrudniać proces wyboru. Którą uczelnię wybrać? Która najlepiej przygotuje do wejścia na rynek pracy? Która oferuje praktyczny profil kształcenia? Podejmując studia w Gdańsku warto prześwietlić omawianą przez nas uczelnię. Jakie ma Wyższa Szkoła Zdrowia w Gdańsku opinie? Milena, studentka Psychologii mówi:

„WSZ przyciąga ciekawymi kierunkami oraz specjalnościami, które każdy może wybrać według własnych zainteresowań i potrzeb. Co najważniejsze, studia mają praktyczny charakter, a w przypadku tak specyficznego kierunku jakim jest Psychologia jest to szczególnie istotne.”

 

 

Wiedza, którą zdobędziesz studiując Psychologię w Wyższej Szkole Zdrowia w Gdańsku:

Absolwent kierunku Psychologia w Wyższej Szkole Zdrowia w Gdańsku posiada wiedzę i umiejętności między innymi w zakresie:

  • biologicznych podstaw funkcjonowania człowieka,
  • psychologii klinicznej,
  • stosowania narzędzi diagnozy psychologicznej,
  • udzielania świadczeń w zakresie promowania, zachowania zdrowia psychicznego i zapobiegania chorobom i kryzysom psychicznym,
  • psychoterapii,
  • neuropsychologii,
  • inicjowania i wspierania działań społeczności lokalnej na rzecz zdrowia psychicznego.

 

Praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku Psychologia:

Absolwent kierunku Psychologia w Wyższej Szkole Zdrowia w Gdańsku znajdzie zatrudnienie między innymi w:

  • szpitalach,
  • zakładach podstawowej opieki zdrowotnej,
  • zakładach pielęgnacyjno- opiekuńczych,
  • ośrodkach opieki paliatywno- hospicyjnej,
  • jednostkach opiekuńczo- wychowawczych,
  • placówkach resocjalizacyjnych

 

Jakie przedmioty zdawać na maturze

STUDIA JEDNOLITE MAGISTERSKIE

Szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ

Artykuł ma charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Wyższa Szkoła Zdrowia w Gdańsku

Komentarze (0)