HR w mediach i organizacjach międzynarodowych

HR w mediach i organizacjach międzynarodowych

18.03.2024

HR w mediach i organizacjach międzynarodowych – Uniwersytet Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie

Zarządzanie zasobami ludzkimi to coraz popularniejsze, coraz częściej występujące i coraz istotniejsze zagadnienie. Jest to dość bogate pojęcie, które odnosi się do polityki personalnej firmy i skupia w sobie rozmaite działania, w tym między innymi zatrudnianie i zwalnianie pracowników. Tym, w dużym skrócie, jest HR – Human Resources. Oferowany przez Uniwersytet Komisji Edukacji Narodowej kierunek HR w mediach i organizacjach międzynarodowych pozwala zdobyć gruntowną wiedzę z zakresu zarządzania zasobami ludzkimi oraz poznać zagadnienia dotyczące branży medialnej i organizacji międzynarodowych. Studia przeprowadzają przez liczne kwestie i problemy dotyczące tego obszaru, a ponadto rozwijają umiejętność pracy w międzynarodowym środowisku.

Studia na kierunku hr w mediach i organizacjach międzynarodowych w UKEN KRAKÓW
Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne
Poziom studiów studia I stopnia
Czas trwania 3 lata (studia I stopnia)
Ważne terminy Harmonogram rekrutacji >

Kształcenie na kierunku HR w mediach i organizacjach międzynarodowych w Uniwersytecie Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie umożliwia pozyskanie wiedzy z dziedziny nauk społecznych i humanistycznych, a w szczególności z dyscypliny nauki o polityce i administracji oraz nauki o komunikacji społecznej i mediach. W toku studiów studenci zaznajamiają się między innymi z: teoriami, koncepcjami oraz współczesnymi kierunkami rozwoju human resources w mediach i organizacjach międzynarodowych, regułami i prawidłowościami funkcjonowania grup społecznych w środowisku pracy, normami i wartościami organizującymi życie społeczne, koncepcjami człowieka i relacji społecznych czy teoriami komunikacji. Ponadto, poznają rodzaje więzi i relacji społecznych, normy organizujące struktury i instytucje społeczne, zasady zarządzania zasobami ludzkimi, metody i narzędzia wykorzystywane w procesie zarządzania operacyjnego, taktycznego i strategicznego.

 

Program studiów i przedmioty

HR w mediach i organizacjach międzynarodowych główne przedmioty: 

  • teorie manipulacji społecznej
  • kreowanie pozytywnego wizerunku firmy
  • prawo gospodarcze i ochrona konsumenta
  • psychologia biznesu
  • prawo pracy
  • komunikacja w mediach i biznesie
  • zarządzanie jakością
  • systemy ochrony pracownika
  • analiza i symulacje w HR

Kierunek oferuje dwie specjalności: Media oraz Organizacje międzynarodowe. Czym one się różnią? Media to specjalność, dzięki której można pozyskać dogłębną wiedzę na temat komunikowania w środowisku mediów społecznościowych, możliwych zakresów zastosowania technologii komunikacyjnych, metod oraz technik i narzędzi komunikowania w mediach społecznościowych, z użyciem narzędzi informatycznych, technologii mobilnych i interaktywnych, metod prezentacji multimedialnej. Organizacje międzynarodowe natomiast pozwalają zdobyć wiedzę na temat komunikowania się w środowisku biznesowym, analizy i interpretacji zjawisk międzynarodowych w sektorze biznesowym, jak również zasad i norm praw międzynarodowego.

 

Nabywane umiejętności

Studenci kierunku HR w mediach i organizacjach międzynarodowych zdobywają szeroką wiedzę, zwłaszcza że kierunek oferuje dwie ścieżki specjalizacyjne. Ale oprócz pozyskiwania wiedzy, rozwijają konkretne umiejętności. O jakie umiejętności chodzi? Między innymi w zakresie: interpretacji motywów i wzorów zachowania, rekrutacji, selekcji i rozwoju pracowników, projektowania i przewidywania skutków konkretnych działań human resources, analizy procesów psychicznych, analizowania różnic indywidualnych w funkcjonowaniu ludzi dotyczących wzorców zachowań społecznych, prowadzenia negocjacji w międzykulturowym środowisku biznesowym.

 

Praca po studiach

Co po studiach? Jak może wyglądać droga zawodowa po ukończeniu nauki i otrzymaniu dyplomu? Absolwenci kierunku HR w mediach i organizacjach międzynarodowych w Uniwersytecie Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie wyróżniają się wiedzą, umiejętnościami oraz kompetencjami społecznymi. Sprawnie poruszają się po zagadnieniach: rynku usług medialnych, współczesnych systemów medialnych, budowania zespołu biznesowego, kulturowych modeli organizacji i zarządzania, kreowania pozytywnego wizerunku firmy, prawa pracy, przeciwdziałania wykluczeniu zawodowemu. Z pozyskanym wykształceniem mogą znaleźć zatrudnienie w szeroko rozumianej branży medialnej oraz w działach HR w organizacjach międzynarodowych zarówno w Polsce, jak i na świecie.

 

Opinie

HR w mediach i organizacjach międzynarodowych jest kierunkiem wyjątkowym i to nie tylko dlatego, że próżno go szukać w ofertach dydaktycznych innych uczelni. Wyjątkowy jest także dlatego, że osoby kończące naukę mają możliwość uzyskania w ramach studiów „Certyfikatu Trenera Umiejętności Społecznych” Polskiego Towarzystwa Profilaktyki i Terapii Integralnej. Czy jest to dostateczny powód, aby rozpocząć studia w Uniwersytecie Komisji Edukacji Narodowej? Jakie ma Uniwersytet Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie opinie? Patrycja, studentka HR w mediach i organizacjach międzynarodowych mówi:

„Uniwersytet Komisji Edukacji Narodowej jest uczelnią, która oferuje bardzo dużo ciekawych kierunków, zwłaszcza tych z obszaru nauk społecznych i humanistycznych. To, że na studiach zdobywa się wykształcenie to oczywiste, ale tutaj zdobywa się coś więcej: przyjaźnie, pewną wrażliwość na problemy współczesnego świata i umiejętność dostrzegania ich. To bardzo istotny atut tej uczelni.”

 

 

Wiedza, którą zdobędziesz studiując HR w mediach i organizacjach międzynarodowych w UKEN:

Absolwent kierunku HR w mediach i organizacjach międzynarodowych w Uniwersytecie Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie posiada wiedzę i umiejętności między innymi w zakresie:

  • koncepcji i współczesnych kierunków rozwoju human resources,
  • reguł i prawidłowości funkcjonowania grup społecznych w środowisku pracy,
  • zarządzania zasobami ludzkimi w kontekście branży medialnej oraz w międzynarodowych organizacjach,
  • analizowania i interpretowania danych dotyczących rynku pracy oraz tworzenia i implementowania strategii HR w międzynarodowym kontekście,
  • procesów produkcyjnych, kreatywnych i marketingowych w mediach,
  • rodzajów więzi i relacji społecznych,
  • reguł organizujących struktury i instytucje społeczne,
  • badań rynku.

 

Praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku HR w mediach i organizacjach międzynarodowych:

Absolwent kierunku HR w mediach i organizacjach międzynarodowych w Uniwersytecie Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie znajdzie zatrudnienie między innymi w:

  • mediach,
  • instytucjach kultury,
  • organizacjach międzynarodowych.

 

Jakie przedmioty zdawać na maturze

STUDIA I STOPNIA

Wynik egzaminu maturalnego z języka polskiego (poziom podstawowy lub rozszerzony –część pisemna). W przypadku uzyskania przez kandydatów równej ilości punktów, o kolejności na liście kandydatów decydować będzie kryterium dodatkowe, jakim jest język obcy nowożytny (poziom podstawowy lub rozszerzony –część pisemna). W kryterium tym uwzględnia się poziom z wynikiem korzystniejszym dla kandydata.

Informacje mogą ulec zmianie, szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ

Artykuł ma charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Uniwersytet Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie

Komentarze (0)