Terminy rekrutacji na studia Drzwi otwarte na uczelniach Terminy matury Terminy egzaminu ósmoklasisty
05.04.2024
Automatyka, robotyka i systemy sterowania to kierunek kształcący specjalistów w zakresie projektowania, uruchamiania i eksploatacji urządzeń, układów i systemów automatyki oraz robotów i manipulatorów. To studia, które największy nacisk kładą na rozwijanie praktycznych umiejętności, najcenniejszych i najczęściej poszukiwanych na rynku. Osoby zastanawiające się nad propozycją, pozwalającą zdobyć wysokiej jakości kwalifikacje, przygotowujące do pracy we wszystkich gałęziach przemysłu powinny zwrócić uwagę na ofertę Politechniki Gdańskiej.
Studia na kierunku automatyka, robotyka i systemy sterowania w PG GDAŃSK | |
---|---|
Forma studiów | stacjonarne, niestacjonarne |
Poziom studiów | studia I i II stopnia |
Czas trwania | 3,5 roku (studia I stopnia), 1,5 roku (studia II stopnia) |
Ważne terminy | Harmonogram rekrutacji > |
Kształcenie na kierunku Automatyka, robotyka i systemy sterowania w Politechnice Gdańskiej umożliwia pozyskanie wiedzy z obszaru nauk inżynieryjno- technicznych. Studenci zaznajamiają się między innymi z: sieciami i systemami elektroenergetycznymi, technikami wysokich napięć, maszynami i napędami elektrycznymi, metodami pomiarów wielkości elektrycznych, metodami analizy obwodów prądu stałego i przemiennego, bezpieczeństwem systemów i sieci teleinformatycznych. Oprócz tego, poruszają się po zagadnieniach: systemów mechatroniki i robotyki, oprogramowania komputerów, techniki mikroprocesorowej oraz działania sieci informatycznych.
Progi punktowe na kierunek automatyka, robotyka i systemy sterowania - Politechnika Gdańska
Kandydaci na Politechnika Gdańska ubiegający się o przyjęcie na studia stacjonarne 2024/2025 na kierunek automatyka, robotyka i systemy sterowania musieli uzyskać co najmniej 107 pkt., ponieważ tyle wynosił minimalny próg punktowy.
Sprawdź progi na Politechnika Gdańska
Automatyka, robotyka i systemy sterowania główne przedmioty:
Studenci Automatyki, robotyki i systemów sterowania zdobywają obszerną wiedzę, złożoną z licznych zagadnień. Co zrozumiałe, nabywają umiejętności wykorzystywania zdobywanej wiedzy w praktycznym działaniu. Mówiąc dokładniej, rozwijają umiejętności w zakresie między innymi: formułowania i rozwiązywania zadań z zakresu automatyki i robotyki, budowania i analizowania modeli układów i systemów z zakresu związanego z systemami sterowania i automatyką, projektowania i budowania układów i urządzeń z zakresu związanego z systemami mechatroniki i robotyki, jak również prowadzenia badań naukowych.
Co po studiach? Jak może wyglądać droga zawodowa po ukończeniu nauki i otrzymaniu dyplomu? Absolwenci Automatyki, robotyki i systemów sterowania w Politechnice Gdańskiej wyróżniają się rozległą wiedzą oraz jasno określonymi umiejętnościami. Sprawnie poruszają się po zagadnieniach: informatyki, komputerowych systemów sterowania, techniki mikroprocesorowej, mechaniki, mechatroniki, optymalizacji i wspomagania decyzji, systemów dynamicznych czy sensoryki robotów. Przygotowani są do pracy w przemyśle na stanowiskach związanych z uruchamianiem i utrzymaniem zautomatyzowanych lub zrobotyzowanych stanowisk produkcyjnych oraz komputerowych systemów zarządzania obiektami przemysłowymi lub usługowymi, jak również z programowaniem sterowników przemysłowych i komputerów.
Kierunki z obszaru nauk inżynieryjno- technicznych cieszą się niesłabnącą popularnością. Kandydaci na studia otrzymują szerokie pole wyboru, co z jednej strony pozwala dostosować propozycję kształcenia do konkretnych zainteresowań oraz planów zawodowych, a z drugiej strony może powodować trudności z podjęciem decyzji. Zastanawiając się nad studiami w Gdańsku, warto zapoznać się z ofertą dydaktyczną omawianej przez nas uczelni, w której każda osoba odnajdzie kierunek dla siebie. Jakie ma Politechnika Gdańska opinie? Tomek, student Automatyki, robotyki i systemów sterowania mówi:
„Politechnika Gdańska oferuje bardzo wiele. To nie tylko ciekawe kierunki studiów, ale również inne możliwości rozwoju i poszerzania horyzontów. To dobry wybór dla każdego, kto chce zdobyć praktyczne wykształcenie i zostać specjalistą. To dobry wybór dla tych, którzy chcą poczuć satysfakcję ze studiowania.”
Absolwent Automatyki, robotyki i systemów sterowania w Politechnice Gdańskiej posiada wiedzę i umiejętności między innymi w zakresie:
Absolwent Automatyki, robotyki i systemów sterowania w Politechnice Gdańskiej znajdzie zatrudnienie między innymi:
STUDIA I STOPNIA
W procesie rekrutacji na studia I stopnia na kierunku automatyka, robotyka i systemy sterowania brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne:
matematyka, fizyka, informatyka, język polski, język obcy nowożytny
Informacje mogą ulec zmianie, szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ
STUDIA II STOPNIA
Podstawą kwalifikacji jest kryterium pokrewieństwa, średnia ważona ocen ze studiów oraz ocena na dyplomie.
Informacje mogą ulec zmianie, szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ
Artykuł ma charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Politechnika Gdańska