Terminy rekrutacji na studia Drzwi otwarte na uczelniach Terminy matury Terminy egzaminu ósmoklasisty
05.04.2024
Elektrotechnika jest dziedziną nauki i techniki, która zajmuje się wszelakimi zagadnieniami dotyczącymi wytwarzania, przekształcania, przesyłania, rozdziału, magazynowania i użytkowania energii elektrycznej. Zastosowanie jej jest bardzo szerokie, bowiem energia elektryczna stanowi podstawę codziennego funkcjonowania, a urządzenia zasilane prądem znajdują się po prostu wszędzie.
Studia na kierunku elektrotechnika w PG GDAŃSK | |
---|---|
Forma studiów | stacjonarne, niestacjonarne |
Poziom studiów | studia I i II stopnia |
Czas trwania | 3,5 roku (studia I stopnia), 1,5 roku (studia II stopnia) |
Ważne terminy | Harmonogram rekrutacji > |
Kształcenie na kierunku Elektrotechnika w Politechnice Gdańskiej umożliwia pozyskanie wiedzy z obszaru nauk technicznych, która w szczególności dotyczy projektowania instalacji energoelektrycznych od niskich napięć po systemy wysokonapięciowe, projektowania i utrzymania w ruchu nowoczesnych układów przesyłowych, elektrowni wiatrowych i fotowoltaicznych. Studenci poruszają się po zagadnieniach: metod numerycznych, obwodów elektrycznych, zakłóceń w urządzeniach elektroenergetycznych, fizyki przemian energetycznych, elektroniki przemysłowej, mikroprocesorowych układów sterowania, systemów elektromechanicznych czy budowy stacji elektroenergetycznych i pomiarów elektrycznych.
Elektrotechnika główne przedmioty:
Studenci Elektrotechniki zdobywają obszerną wiedzę, złożoną z licznych zagadnień, ale oprócz tego rozwijają jasno określone umiejętności. Umiejętności te dotyczą między innymi: formułowania modeli matematycznych obwodu elektrycznego w stanie nieustalonym, dokonywania wyboru urządzeń elektroniki przemysłowej, projektowania systemów mikroprocesorowych, projektowania układów pomiarów do wyznaczania wielkości nieelektrycznych, modelowania oraz przeprowadzania symulacji i projektowania systemów elektromechanicznych, przeprowadzania badań urządzeń elektroenergetycznych, analizowania zakłóceń w układach elektroenergetycznych, analizowania zmienności obciążeń elektroenergetycznych czy analizowania układów napędowych z różnymi typami maszyn elektrycznych.
Co po studiach? Jak może wyglądać droga zawodowa po ukończeniu nauki i otrzymaniu dyplomu? Absolwenci Elektrotechniki w Politechnice Gdańskiej posiadają konkretną wiedzę oraz jasno określone umiejętności. Sprawnie poruszają się po zagadnieniach: inżynierii systemów alarmowych, sterowników programowalnych, zarządzania energią, bezpieczeństwa użytkowania urządzeń elektrycznych. Z pozyskanym na studiach wykształceniem mogą znaleźć zatrudnienie między innymi w: biurach projektowych, zakładach produkcyjnych przemysłu elektrotechnicznego, działach elektrycznych i energetycznych przedsiębiorstw przemysłowych, działach badawczo- rozwojowych.
Elektrotechnika jest kierunkiem, który pozwala pozyskać wiedzę i umiejętności w zakresie wytwarzania, przesyłania i wykorzystywania energii elektrycznej. Jest kierunkiem ciekawym i cenionym przez kandydatów. Jedną z uczelni, w której można zdobywać wykształcenie jest Politechnika Gdańska. Czy warto podjąć studia właśnie tutaj? Jakie ma Politechnika Gdańska opinie? Sebastian, student Elektrotechniki mówi:
„Studia w Politechnice Gdańskiej powinny zainteresować każdego, kto chce zdobyć praktyczne, czyli perspektywiczne wykształcenie. Poza tym, studia to nie tylko zajęcia, a Politechnika Gdańska oferuje bardzo dużo różnych form rozwijania zainteresowań i poszerzania horyzontów.”
Absolwent Elektrotechniki w Politechnice Gdańskiej posiada wiedzę i umiejętności między innymi w zakresie:
Absolwent Elektrotechniki w Politechnice Gdańskiej znajdzie zatrudnienie między innymi w:
STUDIA I STOPNIA
W procesie rekrutacji na studia I stopnia na kierunku elektrotechnika brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne:
matematyka, fizyka, język polski, język obcy nowożytny
Informacje mogą ulec zmianie, szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ
STUDIA II STOPNIA
Podstawą kwalifikacji jest kryterium pokrewieństwa, średnia ważona ocen ze studiów oraz ocena na dyplomie.
Informacje mogą ulec zmianie, szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ
Artykuł ma charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Politechnika Gdańska