Terminy rekrutacji na studia Drzwi otwarte na uczelniach Terminy matury Terminy egzaminu ósmoklasisty
05.04.2024
Inżynieria mechaniczno- medyczna to propozycja kształcenia, która pozwala połączyć zainteresowania z zakresu konstrukcji i budowy maszyn z zainteresowaniami medycyną. Kierunek ten pozwala opanować wiedzę, dzięki której możliwe jest pełnienie funkcji inżyniera medycznego lub inżyniera mechanika w różnych dziedzinach techniki.
Studia na kierunku inżynieria mechaniczno-medyczna w PG GDAŃSK | |
---|---|
Forma studiów | stacjonarne |
Poziom studiów | studia I i II stopnia |
Czas trwania | 3,5 roku (studia I stopnia), 1,5 roku (studia II stopnia) |
Ważne terminy | Harmonogram rekrutacji > |
Kształcenie na kierunku Inżynieria mechaniczno- medyczna w Politechnice Gdańskiej umożliwia pozyskanie wiedzy z zakresu inżynierii mechanicznej oraz podstaw nauk medycznych. Studenci zaznajamiają się między innymi z: zasadami projektowania oraz wytwarzania i eksploatacji części maszyn i urządzeń technicznych, zasadami przygotowywania dokumentacji technicznej, budową poszczególnych narządów, technicznymi aspektami funkcjonowania ochrony zdrowia, podstawowymi mechanizmami regulacyjnymi i zabezpieczającymi organizm przed zmianami środowiska zewnętrznego czy komputerowym wspomaganiem projektowania.
Inżynieria mechaniczno-medyczna główne przedmioty:
Inżynieria mechaniczno- medyczna jest kierunkiem, który pozwala zapoznać się z wieloma zagadnieniami, związanymi między innymi z: biomechaniką, biomateriałami, anatomią i fizjologią człowieka, ortopedią czy protetyką. Oprócz tego, studenci tej propozycji kształcenia nabywają jasno określonych umiejętności, które dotyczą: przygotowywania dokumentacji projektowej i technologicznej, projektowania procesów technologicznych, interpretowania danych liczbowych dotyczących podstawowych zmiennych fizjologicznych, dokonywania analizy teoretycznej obwodów elektrycznych, formułowania modeli biomechanicznych.
Co po studiach? Jakie możliwości zawodowe czekają na osoby kończące naukę? Absolwenci Inżynierii mechaniczno- medycznej w Politechnice Gdańskiej wyróżniają się konkretną wiedzą oraz jasno określonymi umiejętnościami. Sprawnie poruszają się po zagadnieniach: metrologii, automatyki i robotyki układów mechanicznych, technik wytwarzania materiałów, projektowania podstawowych układów regulacji, podstawowych elementów układu nerwowego. Z pozyskanym wykształceniem mogą znaleźć zatrudnienie między innymi w: przedsiębiorstwach wytwarzających sprzęt rehabilitacyjny i urządzenia wyposażenia medycznego, zakładach zajmujących się projektowaniem oraz produkcją sprzętu medycznego i urządzeń rehabilitacyjnych, zakładach zajmujących się projektowaniem oraz wytwarzaniem sztucznych narządów i protez, zakładach usługowych zajmujących się doborem, zakupem, instalacją i naprawą sprzętu medycznego i rehabilitacyjnego, szpitalach, sanatoriach i placówkach rehabilitacyjnych.
Inżynieria mechaniczno- medyczna to kierunek unikatowy, rzadko występujący w katalogach edukacyjnych. Aby kształcić się w obszarze tej dyscypliny należy skierować swoją uwagę na Gdańsk i wybrać ofertę omawianej przez nas uczelni. Jakie ma Politechnika Gdańska opinie? Dominik, student Inżynierii mechaniczno- medycznej mówi:
„Politechnika Gdańska jest jedną z najlepszych uczelni, która daje możliwość zdobywania praktycznej wiedzy oraz rozwijania różnorodnych zainteresowań. Jestem na drugim roku studiów i wiem, że dobrze wybrałem. Polecam też innym, którzy chcą kształcić się w dziedzinach technicznych.”
Absolwent Inżynierii mechaniczno- medycznej w Politechnice Gdańskiej posiada wiedzę i umiejętności między innymi w zakresie:
Absolwent Inżynierii mechaniczno- medycznej w Politechnice Gdańskiej znajdzie zatrudnienie między innymi w:
STUDIA I STOPNIA
W procesie rekrutacji na studia I stopnia na kierunku inżynieria mechaniczno-medyczna brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne:
matematyka, chemia, fizyka, język polski, język obcy nowożytny
Informacje mogą ulec zmianie, szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ
STUDIA II STOPNIA
Podstawą kwalifikacji jest kryterium pokrewieństwa, średnia ważona ocen ze studiów oraz ocena na dyplomie.
Informacje mogą ulec zmianie, szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ
Artykuł ma charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Politechnika Gdańska