01.11.2024
Studia logistyczne cieszą się dużą popularnością, ponieważ pozwalają pozyskać wszechstronne wykształcenie, czyli takie, które można wykorzystać na wiele sposobów oraz pracując na różnych stanowiskach. Logistyka kształci specjalistów, którzy potrzebni są w ciągle rozwijającej się branży. Co warto podkreślić, studia umożliwiają nie tylko znalezienie zatrudnienia, ale również dynamiczny rozwój kariery, na dodatek nie tylko w przedsiębiorstwach na terenie kraju.
Studia na kierunku logistyka w WWSB | |
---|---|
Forma studiów | stacjonarne, niestacjonarne |
Poziom studiów | studia I stopnia |
Czas trwania | 3 lata (studia I stopnia) |
Ważne terminy | Harmonogram rekrutacji > |
Kształcenie na kierunku Logistyka w Warszawskiej Wyższej Szkole Biznesu umożliwia pozyskanie wiedzy z zakresu funkcjonowania nowoczesnych systemów logistycznych, a także wiedzy, na którą składają się zagadnienia reprezentujące ekonomię, organizację i zarządzanie. Studenci poznają zasady projektowania systemów i procesów logistycznych, zasady zarządzania funkcjami i procesami logistycznymi oraz systemy informatyczne wspomagające zarządzanie logistyczne. Zaznajamiają się między innymi z: podstawowymi kategoriami ekonomii, zasadami zarządzania finansami, zasadami zarządzania procesem produkcyjnym, zasadami zarządzania łańcuchami dostaw, organizacją transportu i składowania, klasyfikacją centrów logistycznych, logistyką dystrybucji, metodami i technikami zarządzania jakością procesów logistycznych.
Logistyka główne przedmioty:
Studenci Logistyki otrzymują trzy ścieżki specjalnościowe do wyboru. Są to: Logistyka transportu i spedycja, Zarządzanie w logistyce oraz Logistyka przedsiębiorstw i magazynowanie. Dzięki nim mogą nie tylko rozwijać indywidualne zainteresowania, ale również przygotowywać się do wykonywania jasno określonych obowiązków zawodowych. Specjalności pozwalają poszerzyć wiedzę o wiadomości między innymi z zakresu: magazynowania i procesów ładunkowych, zarządzania flotą pojazdów, prawa celnego czy ubezpieczeń gospodarczych.
Studenci Logistyki zdobywają obszerną i interdyscyplinarną wiedzę. Oprócz tego rozwijają także konkretne umiejętności. O jakie umiejętności chodzi? Między innymi w zakresie: posługiwania się podstawowymi kategoriami ekonomicznymi, określania głównych elementów infrastruktury logistycznej, zarządzania procesem produkcyjnym, projektowania procesów gospodarczych i zarządzania nimi, przeprowadzania analizy procesowej łańcucha dostaw, zarządzania flotą pojazdów, stosowania aparatu matematycznego w badaniach procesów logistycznych.
Co po studiach? Jaka kariera czeka na absolwentów tego kierunku? Absolwenci Logistyki w Warszawskiej Wyższej Szkole Biznesu posiadają konkretną wiedzę oraz jasno określone umiejętności. Sprawnie poruszają się po zagadnieniach: roli finansów we współczesnej gospodarce, metod zarządzania produkcją i usługami, negocjacji, spedycji międzynarodowej czy procesów globalizacyjnych. Z pozyskanym wykształceniem będą mogli znaleźć zatrudnienie między innymi w: centrach logistycznych, przedsiębiorstwach transportowych i spedycyjnych, przedsiębiorstwach produkcyjnych, przedsiębiorstwach usługowych, centrach magazynowych.
Logistyka jest kierunkiem, który od wielu lat zajmuje wysokie pozycje w różnego rodzaju rankingach popularności. Trudno się temu dziwić, bowiem dostarcza wszechstronnej wiedzy, którą można wykorzystać na wiele sposobów. A czy warto ją studiować w omawianej przez nas uczelni? Jakie ma Warszawska Wyższa Szkoła Biznesu opinie? Ewelina, studentka Logistyki mówi:
„Warszawska Wyższa Szkoła Biznesu jest nowoczesną uczelnią, która oferuje zdobycie wykształcenia opartego na umiejętnościach, które poszukiwane są przez pracodawców. Poza tym bardzo ważna jest atmosfera panująca na uczelni. Atmosfera, która służy nauce, rozwijaniu zainteresowań i doskonaleniu kompetencji.”
Absolwent kierunku Logistyka w Warszawskiej Wyższej Szkole Biznesu posiada wiedzę i umiejętności między innymi w zakresie:
Absolwent kierunku Logistyka w Warszawskiej Wyższej Szkole Biznesu znajdzie zatrudnienie między innymi w:
STUDIA I STOPNIA
Szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ
Artykuł ma charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Warszawska Wyższa Szkoła Biznesu