Ekonomia

Ekonomia

24.07.2024

Ekonomia – Akademia Nauk Stosowanych Wincentego Pola w Lublinie

Studia ekonomiczne cieszą się sporą popularnością, ponieważ ich ukończenie otwiera szerokie pole zawodowych możliwości. Planując studia w Lublinie warto zapoznać się z propozycją Akademii Nauk Stosowanych Wincentego Pola, w katalogu której widnieję najważniejszy przedstawiciel tego obszaru kształcenia, czyli Ekonomia. Są to studia przygotowujące do wykonywania pożądanego zawodu menedżera- ekonomisty, specjalisty w dziedzinie gospodarowania kapitałem finansowym, ludzkim i materialnym.

Studia na kierunku ekonomia w ANSWP LUBLIN
Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne
Poziom studiów studia I i II stopnia
Czas trwania 3 lata (studia I stopnia), 2 lata (studia II stopnia)
Ważne terminy Harmonogram rekrutacji >

Kształcenie na kierunku Ekonomia w Akademii Nauk Stosowanych Wincentego Pola w Lublinie umożliwia pozyskanie wiedzy z obszaru nauk społecznych, ekonomii i finansów oraz nauk o zarządzaniu i jakości. Studenci zaznajamiają się między innymi z: pojęciami oraz zjawiskami i teoriami ekonomicznymi, głównymi nurtami współczesnej ekonomii, mechanizmami funkcjonowania rynków i instytucji gospodarczych, zadaniami i instrumentami polityki społeczno- ekonomicznej, procesami zachodzącymi we współczesnej gospodarce, jak również głównymi wyzwaniami rozwojowymi we współczesnej gospodarce.

Ponadto poznają metody oraz narzędzia i techniki pozyskiwania oraz analizy danych społeczno- ekonomicznych, metody oceny efektywności poszczególnych obszarów gospodarowania, zasady prowadzenia rachunkowości finansowej i zarządczej, zasady prowadzenia oceny sytuacji finansowej przedsiębiorstwa czy też zasady tworzenia i rozwoju różnych form przedsiębiorczości.

 

Program studiów i przedmioty

Studenci Ekonomii w Akademii Nauk Stosowanych Wincentego Pola poruszają się po licznych zagadnieniach, co pozwala im zrozumieć złożone procesy zachodzące w gospodarce. Realizowany program złożony jest z wielu przedmiotów, wśród których wymienić można między innymi takie jak:

  • mikroekonomia,
  • makroekonomia,
  • międzynarodowe stosunki gospodarcze,
  • matematyka w ekonomii,
  • prawo gospodarcze,
  • finanse publiczne i system podatkowy,
  • analiza ekonomiczna,
  • polityka gospodarcza i społeczna

Ekonomia jest kierunkiem realizowanym w podziale na pierwszy i drugi stopień. Stopnie kształcenia różnią się od siebie nie tylko natężeniem zajęć, ale również specjalnościami. Na pierwszym stopniu można wybrać Ekonomię menedżerską lub Biznes międzynarodowy, natomiast na drugim stopniu oferowany jest tylko Biznes międzynarodowy. Dzięki proponowanym specjalnościom studenci mogą poszerzyć wiedzę o wiadomości dotyczące między innymi zmian zachodzących w otoczeniu poszczególnych podmiotów ekonomicznych oraz przyczyn i skutków międzynarodowej wymiany towarów i usług.

 

Nabywane umiejętności

Wiemy już, że studenci Ekonomii w Akademii Wincentego Pola zdobywają szeroką wiedzę, która niczym układanka składa się z wielu elementów. Ale warto zadać sobie pytanie: jaką wartość miałaby nawet najobszerniejsza wiedza, jeśli nie umiałoby się jej wykorzystywać? Odpowiedź wydaje się prosta. Dlatego też studenci rozwijają konkretne umiejętności. Jakie? Między innymi w zakresie: analizowania oraz interpretowania i prognozowania zjawisk i procesów gospodarczych, modelowania procesów gospodarczych, analizowania i oceniania sytuacji ekonomiczno- finansowej podmiotów gospodarczych, analizowania sytuacji w sferze gospodarki realnej i finansowej, analizowania polityki ekonomicznej państwa pod kątem tworzenia korzystnych warunków do prowadzenia biznesu, jak również podejmowania decyzji gospodarczych, finansowych i zarządczych.

 

Praca po studiach

Co po studiach? Jak może wyglądać droga zawodowa po ukończeniu procesu kształcenia i otrzymaniu dyplomu? Absolwenci studiów na kierunku Ekonomia w Akademii Nauk Stosowanych Wincentego Pola w Lublinie wyróżniają się gruntowną wiedzą i konkretnymi umiejętnościami. Sprawnie poruszają się po zagadnieniach: planowania i zakładania działalności gospodarczej, geopolitycznych uwarunkowań biznesu, finansowania działalności biznesowej czy analizowania koniunktury gospodarczej. Z pozyskanym wykształceniem mogą znaleźć zatrudnienie między innymi w: przedsiębiorstwach, korporacjach międzynarodowych, działach finansowych i operacyjnych, firmach konsultingowych, bankach, biurach maklerskich, instytucjach finansowych, firmach ubezpieczeniowych, administracji publicznej, instytucjach Unii Europejskiej.

 

Opinie

Kierunki studiów w Lublinie tworzą razem długą listę propozycji, a odnalezienie na niej Ekonomii nie jest żadnym problemem. Jeśli jesteśmy zdecydowani na podjęcie nauki w ramach tego kierunku, pozostaje nam jeszcze wybrać odpowiednią uczelnię. Która najlepiej przygotuje do wejścia na rynek pracy? Która pozwoli na zdobycie praktycznego wykształcenia? Czy warto postawić na omawianą przez nas szkołę wyższą? Jakie ma Akademia Nauk Stosowanych Wincentego Pola opinie? Tomek, student Ekonomii mówi:

„Moim zdaniem studia w Akademii Wincentego Pola usatysfakcjonują każdego, kto chce zdobyć nowoczesne wykształcenie, oparte na szczegółowej wiedzy i konkretnych umiejętnościach. Ciekawe zajęcia, świetni wykładowcy, interesujące specjalności. To wszystko składa się na wysokiej jakości kształcenie, dostosowane do potrzeb i wymagań pracodawców.”

 

 

Wiedza, którą zdobędziesz studiując Ekonomię w Akademii Wincentego Pola:

Absolwent kierunku Ekonomia w Akademii Nauk Stosowanych Wincentego Pola w Lublinie posiada wiedzę i umiejętności między innymi w zakresie:

  • głównych nurtów współczesnej ekonomii,
  • mechanizmów funkcjonowania rynków i instytucji gospodarczych,
  • funkcji państwa w gospodarce rynkowej,
  • cech systemowych różnych gospodarek rynkowych,
  • procesów zachodzących we współczesnej gospodarce,
  • analizy danych społeczno- ekonomicznych,
  • prezentacji danych ekonomicznych.

 

Praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku Ekonomia:

Absolwent kierunku Ekonomia w Akademii Nauk Stosowanych Wincentego Pola w Lublinie znajdzie zatrudnienie między innymi w:

  • przedsiębiorstwach,
  • korporacjach międzynarodowych,
  • działach finansowych i operacyjnych,
  • firmach konsultingowych,
  • bankach,
  • biurach maklerskich,
  • instytucjach finansowych,
  • firmach ubezpieczeniowych,
  • administracji publicznej,
  • instytucjach Unii Europejskiej.

 

Jakie przedmioty zdawać na maturze

STUDIA I STOPNIA

Szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ

Jakie wymagania na studia II stopnia

STUDIA II STOPNIA

Szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ

Artykuł ma charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Akademia Nauk Stosowanych Wincentego Pola w Lublinie

Komentarze (0)