Zarządzanie

Zarządzanie

26.07.2024

Zarządzanie – Wyższa Szkoła Kształcenia Zawodowego

Dobrze wiemy, że studia są najlepszą inwestycją, szczególnie gdy wybieramy nowoczesne kierunki, przygotowujące do wykonywania rozmaitych obowiązków na różnych stanowiskach oraz pozwalające na swobodne poruszanie się po rynku. Takim kierunkiem jest Zarządzanie, oferowane przez Wyższą Szkołę Kształcenia Zawodowego. Studia adresowane są do osób zainteresowanych zdobyciem wykształcenia, opartego na interdyscyplinarnej wiedzy oraz konkretnych umiejętnościach. Zarządzanie w WSKZ to propozycja, dzięki której można nauczyć się jak zarządzać organizacjami, zarządzać projektami czy też badać, analizować i prognozować zachowanie konsumentów.

Studia na kierunku zarządzanie w WSKZ
Forma studiów
Poziom studiów
Czas trwania
Ważne terminy Harmonogram rekrutacji >

Kształcenie na kierunku Zarządzanie w Wyższej Szkole Kształcenia Zawodowego umożliwia pozyskanie wiedzy z obszaru nauk o zarządzaniu i jakości, jak również nauk pokrewnych, która pozwala dokładnie poznać i zrozumieć zasady zarządzania organizacjami, a także wykorzystywane do tego nowoczesne techniki i narzędzia. Studenci zaznajamiają się między innymi z: mechanizmami funkcjonowania organizacji, metodami organizacji oraz nadzoru i oceny projektów, prawidłowościami i problemami zarządzania zasobami ludzkimi, metodami i narzędziami badań marketingowych, zasadami analizowania oraz planowania i realizowania strategii biznesowych.

Ponadto poruszają się po zagadnieniach: realizacji kampanii promocyjnych oraz budowania długotrwałych relacji z klientami, efektywnej komunikacji oraz prowadzenia mediacji i negocjacji, zarządzania wiedzą w organizacji czy narzędzi informatycznych wykorzystywanych w procesie zarządzania.

 

Program studiów i przedmioty

Studenci Zarządzania w WSKZ zdobywają obszerną wiedzę, która niczym układanka, złożona jest z licznych elementów. Realizowany program zawiera wiele przedmiotów, w tym między innymi takie jak:

  • ekonomia,
  • statystyka opisowa,
  • finanse przedsiębiorstw,
  • modelowanie procesów biznesowych,
  • rachunkowość finansowa,
  • zarządzanie zasobami ludzkimi,
  • zrównoważony rozwój w biznesie,
  • systemy informatyczne w zarządzaniu,
  • projektowanie strategii

Ponadto studenci otrzymują szeroki wybór modułów specjalnościowych, dzięki którym mogą nie tylko rozwijać indywidualne zainteresowania, ale również przygotowywać się do wykonywania określonych obowiązków zawodowych. Specjalnościami są: Zarządzanie zasobami ludzkimi, Digital marketing i marketing automation z elementami AI, Media i marketing z komunikacją wizerunkową, Zarządzanie produkcją, jakością i usługami, Zarządzanie projektami i przedsiębiorstwem, Finanse i biznes międzynarodowy, Marketing z elementami zarządzania oraz Finanse i rachunkowość. Dzięki wymienionym modułom studenci mogą poszerzyć wiedzę o wiadomości dotyczące między innymi: zarządzania zespołem projektowym, międzynarodowej integracji gospodarczej, zarządzania marką i identyfikacją wizualną, współczesnych koncepcji wykorzystywanych w zarządzaniu produkcją czy rekrutacji i selekcji pracowników.

 

Nabywane umiejętności

Wiemy już, że studenci Zarządzania w Wyższej Szkole Kształcenia Zawodowego poruszają się po licznych zagadnieniach. Ale istotnym elementem kształcenia jest także rozwijanie umiejętności, dzięki którym zdobywaną wiedzę będzie można wykorzystać w praktycznym działaniu i konkretnych sytuacjach. O jakie umiejętności chodzi? Między innymi w zakresie: interpretowania danych finansowych, zarządzania budżetami, wykorzystywania współczesnych technik informacyjno- komunikacyjnych, stosowania narzędzi badań marketingowych, analizowania oraz planowania i realizowania strategii biznesowych, motywowania zespołów i zarządzania pracownikami, realizowania kampanii promocyjnych czy stosowania instrumentów rachunkowości finansowej.

 

Praca po studiach

Co po studiach? Jakie perspektywy zawodowe rozpościerają się przed osobami kończącymi naukę? Absolwenci studiów na kierunku Zarządzanie w Wyższej Szkole Kształcenia Zawodowego wyróżniają się szeroką wiedzą, licznymi umiejętnościami oraz cennymi i coraz częściej poszukiwanymi kompetencjami społecznymi. Sprawnie poruszają się po zagadnieniach: komunikacji wizerunkowej, zarządzania ryzykiem i zmianą w projekcie, metod oceny projektów inwestycyjnych czy też prawnych aspektów prowadzenia działalności gospodarczej.

Przygotowani są do realizowania rozmaitych działań, w tym podejmowania efektywnych decyzji biznesowych czy tworzenia skutecznych strategii marketingowych. Z pozyskanym na studiach wykształceniem mogą znaleźć zatrudnienie między innymi w: przedsiębiorstwach różnego profilu, firmach konsultingowych, korporacjach międzynarodowych, instytucjach publicznych, organizacjach non- profit.

 

Opinie

Studia we Wrocławiu to bardzo szeroki i różnorodny obszar, w którym funkcjonują kierunki reprezentujące niezliczone dyscypliny. Co oczywiste, bez trudu odnajdziemy w nim Zarządzanie, jednak nie każda uczelnia oferuje alternatywne formy nauki. Kandydaci zastanawiający się nad zdobywaniem wykształcenia w nowoczesnej formie powinni zaznajomić się z propozycją omawianej uczelni. Jakie ma Wyższa Szkoła Kształcenia Zawodowego opinie? Paweł, student Zarządzania mówi:

„WSKZ jest uczelnią, która do potrzeb i wymagań współczesności dostosowuje nie tylko programy, ale i formy kształcenia. Dzięki temu każdy może zdobyć wysokiej jakości wykształcenie, nie rezygnując z innych obowiązków czy zainteresowań. To nie tylko wygodne, ale i efektywne.”

 

 

Wiedza, którą zdobędziesz studiując Zarządzanie w Wyższej Szkole Kształcenia Zawodowego:

Absolwent kierunku Zarządzanie w Wyższej Szkole Kształcenia Zawodowego posiada wiedzę i umiejętności między innymi w zakresie:

  • zasad, prawidłowości i instrumentów zarządzania,
  • modelowania procesów biznesowych,
  • zarządzania zasobami ludzkimi,
  • kreowania strategii marketingowych,
  • prowadzenia mediacji i negocjacji,
  • zarządzania jakością,
  • ochrony interesów konkurencji i konsumentów,
  • zarządzania marką i identyfikacją wizualną,
  • międzynarodowych stosunków gospodarczych,
  • zarządzania budżetem.

 

Praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku Zarządzanie:

Absolwent kierunku Zarządzanie w Wyższej Szkole Kształcenia Zawodowego znajdzie zatrudnienie między innymi w:

  • przedsiębiorstwach różnego profilu,
  • firmach konsultingowych,
  • korporacjach międzynarodowych,
  • instytucjach publicznych,
  • organizacjach non- profit.

Artykuł ma charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Wyższa Szkoła Kształcenia Zawodowego we Wrocławiu

Komentarze (0)