Logistyka

Logistyka

15.08.2024

Logistyka – Wyższa Szkoła Ekonomii i Informatyki w Krakowie

Studia w Krakowie to bardzo pojemne zagadnienie. W olbrzymim zestawie propozycji kształcenia można odnaleźć kierunki, które od lat cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem, jak również kierunki zyskujące na popularności wśród kandydatów. Pierwszą grupę tworzy między innymi Logistyka – kierunek wyróżniający się praktycznym charakterem, którego treści dostosowane są do realiów oraz potrzeb i wymagań współczesnego rynku. Studia oferowane przez Wyższą Szkołę Ekonomii i Informatyki adresowane są do osób, które pragną zagłębić się w liczne zagadnienia, związane z funkcjonowaniem globalnego łańcucha dostaw czy zarządzaniem logistyką w różnych sektorach przemysłu.

Studia na kierunku logistyka w WSEI KRAKÓW
Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne
Poziom studiów studia I stopnia
Czas trwania 3,5 roku (studia I stopnia)
Ważne terminy Harmonogram rekrutacji >

Kształcenie na kierunku Logistyka w Wyższej Szkole Ekonomii i Informatyki w Krakowie umożliwia pozyskanie wiedzy interdyscyplinarnej, na którą składają się zagadnienia zakresu logistyki, nowych technologii oraz zarządzania łańcuchem dostaw. Studenci zaznajamiają się między innymi z: zasadami projektowania i optymalizowania procesów logistycznych, zasadami zarządzania zasobami i operacjami logistycznymi, zasadami zarządzania procesem produkcyjnym, elementami składowymi systemów logistycznych, analizą funkcji zarządzania logistycznego, elementami infrastruktury logistycznej, funkcjonowaniem globalnego łańcucha dostaw czy zasadami zarządzania logistyką w różnych sektorach przemysłu.

Ponadto poruszają się po zagadnieniach: normalizacji i zarządzania jakością, organizacji oraz form i technologii transportu, logistyki produkcji, prawa gospodarczego i ochrony własności intelektualnej, zarządzania zapasami i prognozowania popytu czy też zarządzania kosztami i finansami.

 

Program studiów i przedmioty

Studenci Logistyki w Wyższej Szkole Ekonomii i Informatyki zdobywają obszerną, specjalistyczną wiedzę, dzięki której będą mogli sprawnie poruszać się w skomplikowanym środowisku łańcucha dostaw, jak również efektywnie działać w przestrzeni zarządzania zasobami i operacjami logistycznymi. W toku kształcenia realizują bogaty program, na który składają się takie przedmioty jak:

  • analiza matematyczna,
  • podstawy ekonomii,
  • towaroznawstwo i opakowania,
  • logistyka zaopatrzenia i dystrybucji,
  • infrastruktura logistyczna,
  • zarządzanie produkcją i usługami,
  • komputerowe modelowanie procesów w logistyce,
  • logistyka produkcji

Studenci mogą wybrać jeden z dwóch modułów specjalnościowych, dzięki którym mogą nie tylko rozwijać indywidualne zainteresowania, ale również przygotowywać się do wykonywania określonych obowiązków zawodowych. Specjalnościami są: Międzynarodowy transport i spedycja oraz Logistyka w e-commerce i pozwalają poszerzyć wiedzę o wiadomości dotyczące między innymi: metod i technik handlu elektronicznego, krajowego i międzynarodowego prawa przewozowego, globalizacji procesów logistycznych czy systemów w zarządzaniu sprzedażą i marketingiem.

 

Nabywane umiejętności

Wiemy już, że studenci Logistyki w Wyższej Szkole Ekonomii i Informatyki zdobywają szeroką wiedzę, ale równie istotnym elementem kształcenia jest rozwijanie umiejętności, dzięki którym możliwe jest wykorzystywanie tej wiedzy w praktycznym działaniu. O jakie umiejętności chodzi? Między innymi w zakresie: projektowania systemów logistycznych i procesów logistycznych, zarządzania funkcjami logistycznymi, zarządzania procesem produkcyjnym i usługami z wykorzystaniem narzędzi komputerowego wspomagania, przeprowadzania analizy procesowej łańcucha dostaw, wykorzystywania metod ilościowych w zarządzaniu zasobami materiałowymi czy kontrolowania przepływu surowców.

 

Praca po studiach

Co po studiach? Jak może wyglądać droga zawodowa po ukończeniu nauki? Absolwenci studiów na kierunku Logistyka w Wyższej Szkole Ekonomii i Informatyki w Krakowie wyróżniają się szeroką wiedzą oraz konkretnymi umiejętnościami. Sprawnie poruszają się po zagadnieniach: zarzadzania jakością, technologii i organizacji transportu, ochrony środowiska w logistyce, elektronicznego obiegu dokumentów czy logistyki zwrotnej. Przygotowani są do realizacji rozmaitych działań, w tym między innymi: organizowania procesów spedycyjnych w zakresie różnych grup ładunków czy obsługi procesów logistycznych w przedsiębiorstwach handlu elektronicznego. Z pozyskanym wykształceniem mogą znaleźć zatrudnienie w: przedsiębiorstwach produkcyjnych, przedsiębiorstwach handlowych, przedsiębiorstwach usługowych, centrach zaopatrzenia i dystrybucji, centrach logistycznych, firmach spedycyjnych.

 

Opinie

Kierunki studiów w Krakowie tworzą bardzo długą listę propozycji kształcenia. Co oczywiste, bez trudu odnajdziemy na niej omawiany kierunek. Gdzie studiować Logistykę? Którą uczelnię wybrać, aby pozyskać wysokiej jakości, praktyczne wykształcenie? Czy warto postawić na WSEiI? Jakie ma Wyższa Szkoła Ekonomii i Informatyki w Krakowie opinie? Karolina, studentka Logistyki mówi:

„Wybrałam studia w Wyższej Szkole Ekonomii i Informatyki z kilku powodów. Przede wszystkim pozwalają zdobyć praktyczne wykształcenie i oferują ciekawe specjalności, ale oprócz tego dają możliwość spotkania się z przedstawicielami branży, którzy chętnie dzielą się swoim doświadczeniem.”

 

 

Wiedza, którą zdobędziesz studiując Logistykę w Wyższej Szkole Ekonomii i Informatyki w Krakowie:

Absolwent kierunku Logistyka w Wyższej Szkole Ekonomii i Informatyki w Krakowie posiada wiedzę i umiejętności między innymi w zakresie:

  • zarządzania łańcuchem dostaw,
  • logistyki zaopatrzenia i dystrybucji,
  • zarządzania zapasami i prognozowania popytu,
  • zadań i klasyfikacji centrów logistycznych,
  • projektowania i obsługi procesów logistycznych w przedsiębiorstwach handlu elektronicznego,
  • zasad funkcjonowania firmy spedycyjnej na rynku usług TSL,
  • dokonywania kalkulacji cen za usługi spedycyjne.

 

Praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku Logistyka:

Absolwent kierunku Logistyka w Wyższej Szkole Ekonomii i Informatyki w Krakowie znajdzie zatrudnienie między innymi w:

  • przedsiębiorstwach produkcyjnych,
  • przedsiębiorstwach handlowych,
  • przedsiębiorstwach usługowych,
  • centrach zaopatrzenia i dystrybucji,
  • centrach logistycznych,
  • firmach spedycyjnych.

 

Jakie przedmioty zdawać na maturze

STUDIA I STOPNIA

Szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ

Artykuł ma charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Wyższa Szkoła Ekonomii i Informatyki w Krakowie

Komentarze (0)