03.09.2024
Jeśli szukalibyśmy kierunków specyficznych, wyróżniających się swoim profilem i charakterem, to Architektura byłaby pierwszym i być może najwyrazistszym przykładem. Jest to kierunek, który wymaga konkretnych zdolności i zainteresowań i co warto podkreślić, zdolności te muszą reprezentować różne dyscypliny. Architektura łączy w sobie świat nauk ścisłych ze światem artystycznym, co dla niektórych jest połączeniem niemal abstrakcyjnym. Między innymi z tego powodu to kierunek niezwykle ciekawy, przyciągający ludzi o rozmaitych pomysłach na przyszłość. Wybierając studia w Poznaniu można zdecydować się na kształcenie w języku angielskim, które oferuje Politechnika Poznańska. Studia oparte są na innowacyjnych metodach dydaktycznych oraz najnowszych osiągnięciach w zakresie architektury i urbanistyki oraz sztuk plastycznych.
Studia na kierunku architecture w PUT; PP | |
---|---|
Forma studiów | stacjonarne |
Poziom studiów | studia I i II stopnia |
Czas trwania | 4 lata (studia I stopnia), 1,5 roku (studia II stopnia) |
Ważne terminy | Harmonogram rekrutacji > |
Kształcenie na anglojęzycznym kierunku Architecture w Politechnice Poznańskiej umożliwia pozyskanie wiedzy z dziedziny nauk inżynieryjno- technicznych, w dyscyplinie architektury i urbanistyki. Studenci zaznajamiają się między innymi z: teoriami projektowania architektonicznego i urbanistycznego, problemami konstrukcyjnymi oraz budowlanymi i inżynierskimi związanymi z projektowaniem budynków, współczesnymi trendami rozwojowymi sztuk plastycznych, relacjami zachodzącymi między człowiekiem a architekturą oraz architekturą a środowiskiem, oprogramowaniem wspomagającym projektowanie architektoniczne i urbanistyczne, przepisami prawa oraz procedurami niezbędnymi do realizacji projektów budynków, metodami i środkami wdrażania ekologicznie odpowiedzialnego projektowania zrównoważonego.
Ponadto poznają zasady projektowania architektury mieszkaniowej, problematykę projektowania architektury usługowej, zasady profesjonalnej prezentacji koncepcji architektonicznych i urbanistycznych, metody oraz techniki i narzędzia stosowane przy opracowywaniu inwentaryzacji architektonicznej i dokumentacji technicznej, jak również metody oraz techniki i narzędzia stosowane przy rozwiązywaniu zadań inżynierskich z zakresu konserwacji i rewaloryzacji zabytków architektonicznych i urbanistycznych.
Studenci kierunku Architecture poruszają się po licznych zagadnieniach. Uczestniczą w zajęciach, które realizowane są w formie wykładów, ćwiczeń, projektów oraz laboratoriów i poświęcone są rozmaitej problematyce. W zestawie prowadzonych przedmiotów wymienić można między innymi takie pozycje jak:
Architektura jest bardzo specyficzną dziedziną, w której spotykają się rozmaite zagadnienia, związane nie tylko z projektowaniem czy działalnością inżynierską, ale również sztuką i jej historią. Oznacza to, że studenci zdobywają szeroką wiedzę, którą można porównać do wieloelementowej układanki. Ale w procesie kształcenia bardzo ważne jest także rozwijanie praktycznych umiejętności, bez których nawet tak obszerna wiedza nie ma znacznej wartości. Jakie umiejętności rozwijają studenci omawianego kierunku? Są to umiejętności między innymi w zakresie: planowania i przeprowadzania pomiarów i symulacji komputerowych, posługiwania się środkami plastycznego wyrazu, wykonywania modeli przestrzennych, sporządzania specyfikacji, rysowania i wymiarowania elementów konstrukcyjnych i budowlanych, wykonywania obliczeń mechaniki budowli, dokonywania wstępnej analizy ekonomicznej efektywności inwestycji, projektowania instalacji, projektowania systemu oświetlenia sztucznego we wnętrzu architektonicznym i urbanistycznym, projektowania obiektu architektonicznego o różnych funkcjach, przeprowadzania pomiarów istniejących budynków i pomieszczeń.
Co po studiach? Jak może wyglądać droga zawodowa po ukończeniu nauki i otrzymaniu dyplomu? Absolwenci studiów na kierunku Architecture w Politechnice Poznańskiej wyróżniają się obszerną wiedzą, wieloma umiejętnościami oraz cennymi kompetencjami społecznymi. Sprawnie poruszają się po zagadnieniach: zasad sporządzania opracowań planistycznych, skutków działalności projektowej, ochrony dóbr kultury czy teorii kompozycji. Z pozyskanym wykształceniem mogą znaleźć zatrudnienie między innymi w: biurze architektonicznym, biurze planowania przestrzennego, biurze inwestycyjnym, urzędach miast i gmin.
Architektura jest jednym z najciekawszych kierunków wyższej edukacji, w którym mieszają się zagadnienia reprezentujące różne obszary wiedzy. Chcąc zdobywać wykształcenie w języku angielskim należy wybrać studia w Poznaniu i rozpocząć naukę na kierunku Architecture, oferowanym przez omawianą uczelnię. Jakie ma Politechnika Poznańska opinie? Patrycja, studentka kierunku Architecture mówi:
„Wybrałam studia na Politechnice Poznańskiej, ponieważ chciałam zdobyć wysokiej jakości wykształcenie, a przy tym rozwinąć kompetencje językowe. Dlaczego to dla mnie ważne? Architektura to taka dziedzina, w ramach której można pracować w niemal dowolnym miejscu na świecie, ale do tego potrzebna jest bardzo dobra znajomość języka angielskiego.”
Absolwent anglojęzycznego kierunku Architecture w Politechnice Poznańskiej posiada wiedzę i umiejętności między innymi w zakresie:
Absolwent studiów na kierunku Architecture w Politechnice Poznańskiej znajdzie zatrudnienie między innymi w:
STUDIA I STOPNIA
Szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ
STUDIA II STOPNIA
Szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ
Artykuł ma charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Politechnika Poznańska