Politechnika Warszawska najbardziej widoczną politechniką w Polsce

W najnowszej edycji rankingu "Webometrics Ranking of World Universities 2013" Politechnika Warszawska znalazła się na 483. miejscu wśród blisko 12 000 szkół wyższych z całego świata. Plasując się tym samym na 1. miejscu wśród krajowych politechnik.

W pierwszej 500 najbardziej widocznych w sieci instytucji szkolnictwa wyższego znalazło się pięć polskich uczelni. Oprócz Politechniki Warszawskiej w zestawieniu można znaleźć Uniwersytet Warszawski, Uniwersytet Jagielloński, Uniwersytet Adama Mickiewicza oraz AGH.

Światowy Ranking Uczelni Webometrics przygotowywany i publikowany jest raz na pół roku przez Najwyższą Radę Badań Naukowych w Madrycie (Consejo Superior de Investigaciones Cientificas). To zestawienie różni się od standardowych rankingów oceniających poziom naukowy poszczególnych jednostek. Kładzie ono bowiem nacisk na komunikację uczelni za pośrednictwem Internetu i bazuje się na materiałach udostępnianych w sieci.

Artykuł ma charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Politechnika Warszawska

Komentarze (0)