Studencka Telewizja Internetowa TVPW

Internetowa telewizja studencka założona w maju 2007 roku przez studentów Politechniki Warszawskiej z Wydziału Mechanicznego Energetyki i Lotnictwa oraz Elektroniki i Technik Informacyjnych. Jest jednostką organizacyjną Mediów Politechniki Warszawskiej, które tworzy wspólnie z portalem internetowym Polibuda.info i internetową rozgłośnią Radio Aktywne.

Do największych zrealizowanych przedsięwzięć należą relacje LIVE. Od 2007 roku, corocznie TVPW zajmuje się organizacją relacji internetowej z dwóch najważniejszych, studenckich wydarzeń na Politechnice Warszawskiej, czyli z Juwenaliów PW oraz Wyborów Miss i Mistera Politechniki Warszawskiej.

W przeszłości Telewizja regularnie publikowała przegląd pracy studenckiej pod nazwą Studio A 107  oraz  Kronikę Politechniki Warszawskiej, która zawierała relacje z najważniejszych wydarzeń uczelnianych. W dorobku TVPW znajduje się również produkcja krótkometrażowa Czekajcie na KA (2008) oraz lipdub, wykonany dla Politechniki Warszawskiej na fali popularności tej formy promocji uczelni w 2010 roku. Udostępniała też  na swojej stronie, w ramach WIDZeoteki,  filmy nadsyłane przez widzów. Ma na swojej stronie setki filmów o tematyce studenckiej, imprezowej, liczne relacje z ciekawych wydarzeń. Ostatnio głośno o Telewizji TVPW zrobiło się za sprawą projektu „Warsaw is also happy”, będącego inną wersją teledysku do piosenki „Happy” Pharrell’a Williams’a.  O tym projekcie informowały różne media, zarówno te warszawskie jak i ogólnopolskie.

Od początku istnienia do marca 2014 roku TVPW zrealizowała ponad 700 materiałów przeznaczonych do emisji, nie licząc produkcji komercyjnych.

Artykuł ma charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Politechnika Warszawska

Komentarze (0)