Lotnictwo i kosmonautyka – Politechnika Warszawska rekrutacja 2024/2025
Studia na kierunku lotnictwo i kosmonautyka na Politechnice Warszawskiej to studia inżynierskie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3,5 roku (studia I stopnia) lub 1,5 roku (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (inżyniera lub magistra inżyniera).
Studia na kierunku lotnictwo i kosmonautyka w PW
Forma studiów
stacjonarne
Poziom studiów
studia I i II stopnia
Czas trwania
3,5 roku (studia I stopnia), 1,5 roku (studia II stopnia)
Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym. Specyfika studiów zależy od wyboru specjalności / ścieżki kształcenia. Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.
Progi punktowe na kierunek lotnictwo i kosmonautyka - Politechnika Warszawska
Kandydaci na Politechnika Warszawska ubiegający się o przyjęcie na studia stacjonarne 2024/2025 na kierunek lotnictwo i kosmonautyka musieli uzyskać co najmniej 184 pkt., ponieważ tyle wynosił minimalny próg punktowy.
Politechnika Warszawska to największa i najstarsza szkoła wyższa o profilu technicznym w naszym kraju, a nawet tej części Europy. W gronie proponowanych kierunków kształcenia, pod literą „L” kandydaci odnajdą kierunek Lotnictwo i kosmonautyka, prowadzony na studiach pierwszego i drugiego stopnia.
Nabywane Umiejętności
Założeniem kształcenia jest pozyskanie wiedzy na temat konstruowania, wytwarzania i eksploatacji statków powietrznych i obiektów kosmicznych. Studenci poznają nowoczesne technologie, środki informacyjne, a także wymagania międzynarodowych instytucji lotniczych.
W programie nauczania znajdują się następujące przedmioty: termodynamika, mechanika, informatyka, astronautyka, mechanika lotu, aerodynamika, podstawy automatyki i sterowania, zespoły napędowe, budowa i projektowanie obiektów latających, eksploatacja statków latających, lotnicze silniki tłokowe, prawo lotnicze, konstrukcja silników lotniczych. A co po studiach? Absolwenci Lotnictwa i kosmonautyki na Politechnice Warszawskiej znajdą zatrudnienie w firmach sektora lotniczego i kosmicznego, ośrodkach badawczo- rozwojowych przemysłu lotniczego lub kosmicznego, firmach projektowych, firmach produkcyjnych.
Opinie
Wybór odpowiedniej uczelni nierzadko sprawia kandydatom niemałe kłopoty. Startujący na studia porównują oferty dydaktyczne, sprawdzają siatkę zajęć, przeglądają wybór specjalności. Jakie ma Politechnika Warszawska opinie? Artur, student Lotnictwa i kosmonautyki mówi:
„Od dziecka chciałem dotknąć chmur. Żartobliwie, ale prawdziwie to było impulsem do wybrania takich, a nie innych studiów. Upragniony kierunek znalazłem na Politechnice Warszawskiej.”
Gdzie studiować kierunek lotnictwo i kosmonautyka na Politechnice Łódzkiej
Studia na kierunku lotnictwo i kosmonautyka prowadzone są przez Wydział Mechaniczny Energetyki i Lotnictwa Politechniki Warszawskiej zlokalizowany przy ul. Nowowiejska 24 w Warszawie.
Wiedza, którą możesz zdobyć studiując Lotnictwo i kosmonautykę na Politechnice Warszawskiej:
Absolwent kierunku Lotnictwo i kosmonautyka na Politechnice Warszawskiej może posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:
grafiki inżynierskiej i zapisu konstrukcji,
dynamiki punktu materialnego,
wytrzymałości materiałów i konstrukcji,
mechaniki lotu,
konstrukcji maszyn,
budowy i projektowania obiektów latających,
zasad pracy i budowy podzespołów konstrukcyjnych silników tłokowych, turbinowych i odrzutowych,
wyposażenia pokładowego,
technologii lotniczej i kosmicznej,
aspektów technicznych eksploatacji statków latających.
Praca, czyli gdzie będziesz mógł pracować po kierunku Lotnictwo i kosmonautyka:
Absolwent kierunku Lotnictwo i kosmonautyka na Politechnice Warszawskiej może znaleźć zatrudnienie w:
firmach sektora lotniczego i kosmicznego,
ośrodkach badawczo- rozwojowych przemysłu lotniczego lub kosmicznego,
firmach projektowych,
firmach produkcyjnych.
Jakie przedmioty zdawać na maturze
STUDIA I STOPNIA
Szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ
Jakie wymagania na studia II stopnia
STUDIA II STOPNIA
Szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ
Artykuł ma charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni:
Politechnika Warszawska