Matematyka

Matematyka

15.11.2024

Matematyka – Uniwersytet Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie rekrutacja 2025

Studia na kierunku matematyka na Uniwersytecie Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie to studia licencjackie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata lub magistra).

Studia na kierunku matematyka w UKEN KRAKÓW
Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne
Poziom studiów studia I i II stopnia oraz jednolite
Czas trwania 3 lata (studia I stopnia), 2 lata (studia II stopnia), 5 lat (studia jednolite magisterskie)
Ważne terminy Harmonogram rekrutacji >

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym lub niestacjonarnym. Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej

 

Program studiów i przedmioty

Matematyka główne przedmioty:

  • algebra liniowa
  • algebra abstrakcyjna
  • pakiety matematyczne
  • analiza matematyczna
  • geometria elementarna
  • algorytmy w matematyce
  • rachunek prawdopodobieństwa
  • wstęp do logiki i teorii mnogości
  • elementy statystyki matematycznej

 

Uniwersytet Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie to szkoła wyższa kształcąca studentów w ramach siedmiu wydziałów. Jakie kierunki znajdują się w ofercie dydaktycznej? Na przykład Matematyka, prowadzona na studiach pierwszego i drugiego stopnia.

 

Nabywane umiejętności

Najważniejszym założeniem kształcenia jest pozyskanie wiedzy na temat matematyki i jej zastosowań. Studenci nabywają umiejętności przeprowadzania rozumowań matematycznych, dokonywania złożonych obliczeń, przedstawiania treści matematycznych w mowie i piśmie, czy też wydobywania informacji jakościowych z danych ilościowych. Matematyka na Uniwersytecie Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie to także nabycie umiejętności posługiwania się zaawansowanymi narzędziami informatycznymi przy rozwiązywaniu teoretycznych i praktycznych problemów matematycznych.

Jakie przedmioty znajdują się w programie nauczania? Na przykład: pakiety matematyczne, algebra liniowa, analiza matematyczna, algebra abstrakcyjna, rachunek prawdopodobieństwa, elementy statystyki matematycznej, analiza numeryczna, topologia, algebra z teorią liczb, analiza zespolona, analiza funkcjonalna, współczesne badania matematyczne. Zdobytą wiedzę i rozwinięte umiejętności absolwenci Matematyki na Uniwersytecie Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie znajdą zatrudnienie w bankach, firmach maklerskich, firmach konsultingowych, firmach informatycznych, instytucjach naukowych, szkołach.

 

Opinie

Wybór odpowiedniej uczelni i kierunku studiów to ważna decyzja, dlatego kandydaci zadają wiele pytań, które mają tę decyzję ułatwić. Jakie ma Uniwersytet Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie opinie? Radek, student Matematyki mówi:

„Studia na Uniwersytecie Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie to studia dla ambitnych i takich, którzy naprawdę wymagają czegoś od kształcenia wyższego. Tutaj się, po prostu, czuje, że się studiuje. To świetna uczelnia.”

 

 

STUDIA W KRAKOWIE - ważne informacje

Kierunki studiów w Krakowie

Studia w Krakowie

 

 

MATEMATYKA  - ważne informacje

Matematyka studia Kraków

Matematyka studia

 

Wiedza, którą możesz zdobyć studiując Matematykę:

Absolwent kierunku Matematyka na Uniwersytecie Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie może posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:

  • obliczania prawdopodobieństw zdarzeń losowych,
  • rozpoznawania i specyfikowania algorytmicznych problemów matematycznych,
  • analizy funkcjonalnej,
  • algebry i teorii liczb,
  • geometrii i topologii,
  • modelowania matematycznego.

 

Praca, czyli gdzie będziesz mógł pracować po kierunku Matematyka:

Absolwent kierunku Matematyka na Uniwersytecie Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie może znaleźć zatrudnienie w:

  • szkołach,
  • bankach,
  • firmach maklerskich,
  • firmach konsultingowych,
  • firmach informatycznych,
  • placówkach badań naukowych.

 

Jakie przedmioty zdawać na maturze

STUDIA I STOPNIA

Lista rankingowa kandydatów na studia (wspólna dla „nowej” i „starej” matury) zostanie sporządzona na podstawie liczby K punktów kwalifikacyjnych. W odniesieniu do „nowej” matury liczba K równa się większej z następujących dwóch liczb: A oraz 1,5·B, gdzie: A – wynik w procentach z matematyki na poziomie podstawowym (część pisemna), B – wynik w procentach z matematyki na poziomie rozszerzonym (część pisemna). Jeżeli kandydat nie zdawał pisemnego egzaminu dojrzałości z matematyki na którymś z wymienionych poziomów, to przyjmuje się odpowiednio A=0 lub B=0.

Informacje mogą ulec zmianie, szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ

STUDIA JEDNOLITE MAGISTERSKIE

W procesie rekrutacji na studia jednolite magisterskie na kierunku matematyka brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne:

informatyka, matematyka

Informacje mogą ulec zmianie, szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ

Jakie wymagania na studia II stopnia

STUDIA II STOPNIA

Podstawą przyjęcia na studia jest miejsce na liście rankingowej utworzonej w następujący sposób. O pozycji kandydata na liście decyduje przede wszystkim suma oceny na dyplomie ukończenia studiów. Jeżeli powyższy sposób ustalania kolejności kandydatów okaże się nierozstrzygający, Komisja Rekrutacyjna weźmie pod uwagę średnią arytmetyczną ocen z poprzednio ukończonych studiów (na podstawie zaświadczenia o tej średniej, wydanego przez Uczelnię, w której kandydat uzyskał dyplom).

Informacje mogą ulec zmianie, szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ

Artykuł ma charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Uniwersytet Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie

Komentarze (0)