Terminy rekrutacji na studia Drzwi otwarte na uczelniach Terminy matury Terminy egzaminu ósmoklasisty
14.11.2024
Studia na kierunku socjologia na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie to studia licencjackie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata lub magistra).
Studia na kierunku socjologia w UJ | |
---|---|
Forma studiów | stacjonarne |
Poziom studiów | studia I i II stopnia |
Czas trwania | 3 lata (studia I stopnia), 2 lata (studia II stopnia) |
Ważne terminy | Harmonogram rekrutacji > |
Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym. Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej
Socjologia główne przedmioty:
Uniwersytet Jagielloński to uczelnia szczycąca się średniowieczną tradycją, którą łączy z dynamicznym rozwojem nowoczesnych kierunków nauki, gdzie na szesnastu wydziałach kształci się około pięćdziesięciu tysięcy studentów. A na jakich kierunkach? Na przykład Socjologii, prowadzonej na studiach pierwszego i drugiego stopnia.
Założeniem kształcenia jest pozyskanie wiedzy na temat funkcjonowania współczesnego społeczeństwa. Studenci uczą się prognozować skutki konkretnych procesów i zjawisk społecznych z wykorzystaniem standardowych metod i narzędzi, a także posługiwać się systemami normatywnymi, jak również analizować i wyjaśniać rzeczywistość społeczną. Socjologia na Uniwersytecie Jagiellońskim to umiejętność wyjaśniania ludzkich zachowań, zarówno tych, które zachodzą w małych, jak i dużych grupach społecznych, jak również zdolność analizowania wpływu mediów, władzy, czy religii.
Jakie przedmioty składają się na program nauczania? Na przykład: historia myśli socjologicznej, media a społeczeństwo, antropologia społeczna, metody jakościowe w badaniach socjologicznych, współczesne teorie socjologiczne, socjologia władzy i polityki, socjologia migracji, socjologia rodzin, antropologia wizualna, socjologia obszarów wiejskich, psychologia społeczna, metody empirycznych badań społecznych. Zdobytą wiedzę i rozwinięte umiejętności absolwenci Socjologii na Uniwersytecie Jagiellońskim będą mogli wykorzystać w firmach badawczych, mediach, agencjach interaktywnych, agencjach reklamowych, agencjach PR, organizacjach pozarządowych oraz instytucjach publicznych.
Wybór odpowiedniej uczelni nierzadko sprawia kandydatom niemałe kłopoty. Startujący na studia porównują oferty dydaktyczne, sprawdzają siatkę zajęć, przeglądają wybór specjalności. Jakie ma Uniwersytet Jagielloński opinie? Weronika, studentka Socjologii mówi:
„Uniwersytet Jagielloński to najbardziej prestiżowa polska uczelnia, która każdego roku wypuszcza w świat wielu ciekawych, zdolnych absolwentów. To miejsce, w którym rodzą się talenty.”
Studia na kierunku socjologia prowadzone są przez Wydział Filozoficzny Uniwersytetu Jagiellońskiego zlokalizowany przy ul. Gołębia 24 w Krakowie.
Kontakt:
tel. 12 663 1152
STUDIA W KRAKOWIE - ważne informacje
SOCJOLOGIA - ważne informacje
Absolwent kierunku Socjologia na Uniwersytecie Jagiellońskim może posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:
Absolwent kierunku Socjologia na Uniwersytecie Jagiellońskim może znaleźć zatrudnienie w:
STUDIA I STOPNIA
Szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ
STUDIA II STOPNIA
Szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ
Artykuł ma charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Uniwersytet Jagielloński w Krakowie
# MUSISZ TO WIEDZIEĆ |
Jakie studia psychologiczne i społeczne wybrać
Studia na kierunku Socjologia - wszystko co musisz wiedzieć
Studia psychologiczne i pedagogiczne w Krakowie
Problem był nawet ze znalezieniem chętnego do przyjęcia na praktyki studenckie. - Taką to renomę wśród pracodawców ma cała ta socjologia. Zresztą, nie dziwię się. Uczą na przykład o życiu seksualnym Dzikich na Wyspach Trobrianda. Jeśli myślicie, że nauczycie się tam na przykład zarządzać grupą pracowników, to jesteście w błędzie. Jest też duży problem ze stosunkiem pracowników UJ do studentów, na których patrzą z góry i często z pogardą. Nie respektują ich praw, jak choćby konstytucyjne prawo do prywatności: Zdarzają się sytuacje, w których studenci muszą odpowiadać na niewygodne pytania nauczycieli dotyczące swojego życia prywatnego, bo któraś tam nauczycielka lub nauczyciel akurat zajmuje się jakimś tam problemem i chyba nie za bardzo ma ochotę szukać chętnych respondentów, więc podpytuje studentów. - Gdzie Pan planuje jechać na wakacje z dziewczyną? - Ile planuje Pan mieć dzieci? - Takie pytania mi zadawano na zajęciach, a odpowiedzi komentowano w sposób uszczypliwy.
Typie, to studia, nie szkoła zawodowa. Jak chcesz sobie "zarządzać grupą pracowników" to idź na zarządzanie lub inny neoliberalny kierunek.