Terminy rekrutacji na studia Drzwi otwarte na uczelniach Terminy matury Terminy egzaminu ósmoklasisty
28.03.2024
Studia na kierunku teleinformatyka na Zachodniopomorskim Uniwersytecie Technologicznym w Szczecinie to studia inżynierskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3,5 roku (studia I stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (inżyniera).
Studia na kierunku teleinformatyka w ZUT | |
---|---|
Forma studiów | stacjonarne |
Poziom studiów | studia I i II stopnia |
Czas trwania | 3,5 roku (studia I stopnia), 1,5 roku (studia II stopnia) |
Ważne terminy | Harmonogram rekrutacji > |
Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym). Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.
Teleinformatyka główne przedmioty:
Niemal każdego dnia jesteśmy świadkami rozwoju technik informatycznych i telekomunikacyjnych, a także postępującego zbliżania się do siebie tych dziedzin. Najlepszym tego przykładem są urządzenia mobilne oraz powiększająca się przestrzeń zastosowań sieci informatycznych. Nietrudno było zgadnąć, iż pewnego dnia wspomniane dyscypliny będą tak blisko siebie, że w końcu powstanie odrębna dziedzina, a wraz z nią nowy kierunek kształcenia wyższego. O czym mowa? O Teleinformatyce. Unikatowy w skali kraju kierunek powstał z myślą o kształceniu specjalistów, potrafiących wykorzystać szeroką wiedzę z informatyki w połączeniu z umiejętnością jej zastosowania w różnych obszarach życia i techniki. W której uczelni można zdobyć takie umiejętności? W Zachodniopomorskim Uniwersytecie Technologicznym w Szczecinie. Właśnie tam oferowany jest kierunek Teleinformatyka, prowadzony na studiach pierwszego i drugiego stopnia.
Założeniem kształcenia jest pozyskanie szerokiej wiedzy i gamy umiejętności. Studenci zgłębiają zagadnienia informatyki stosowanej i przemysłowej, inżynierii internetowej, baz danych i sieci teleinformatycznych, jak również sieci multimedialnych oraz, co równie istotne, prowadzenia działalności gospodarczej przy użyciu nowoczesnych technik elektronicznych i bezprzewodowych. Oprócz tego, zaznajamiają się z technikami programowania aplikacji mobilnych oraz internetowych i systemów wbudowanych, administracją sieciami teleinformatycznymi, kryptografią i bezpieczeństwem systemów teleinformatycznych, metodami sztucznej inteligencji, czy też zastosowaniami sieci sensorowych i układów MEMS.
Jakie programy składają się na program nauczania? Na przykład: algebra, techniki bazodanowe, analiza matematyczna, metody obliczeniowe w teleinformatyce, aplikacje internetowe, struktury danych i techniki programowania, podstawy elektroniki cyfrowej, bezpieczeństwo systemów i kryptografia, programowanie obiektowe, przetwarzanie i kompresja obrazów, systemy operacyjne i architektura systemów komputerowych, inżynieria oprogramowania, programowanie urządzeń mobilnych, technologie transmisji bezprzewodowych, pomiary i projektowanie sieci światłowodowych, multimedia, programowanie gier sieciowych, metody sztucznej inteligencji.
Obserwując rozwój technologii należy stwierdzić, że dróg zawodowych związanych z tym postępem będzie przybywać. Na tej podstawie absolwenci Teleinformatyki w Zachodniopomorskim Uniwersytecie Technologicznym w Szczecinie będą mogli pełnić role kierownicze w wielu projektach z zakresu aplikacji internetowych oraz mobilnych, systemów transmisji danych, czy usług teleinformatycznych i sieciowych. Co się z tym wiąże, będą mogli podjąć zatrudnienie w firmach programistycznych, firmach projektujących sieci teleinformatyczne, instytutach badawczych, jak również u operatorów sieci telekomunikacyjnych, dostawców usług i producentów sprzętu sieciowego, czy też w firmach szkoleniowych z zakresu technologii IT.
Jednym z efektów postępu technologicznego jest fakt, iż osób zainteresowanych aktywnym w nim udziałem przybywa. Szczecin, jako miasto przyjazne studentom, staje się celem młodych ludzi chcących zdobyć solidne wykształcenie. ZUT to popularna szkoła wyższa, w której na dodatek znajdziemy omawianą Teleinformatykę.
Marcin, student Teleinformatyki mówi:
„Swój proces kształcenia oparłem na dwóch rzeczach. Po pierwsze, chciałem studiować na prestiżowej uczelni. Po drugie, chciałem zamieszkać i związać się z ciekawym miastem, niosącym perspektywy. Dlatego wybrałem Szczecin i naukę w Zachodniopomorskim Uniwersytecie Technologicznym.”
Studia na kierunku teleinformatyka prowadzone są przez Wydział Elektryczny Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego zlokalizowany przy ul. Sikorskiego 37 w Szczecinie.
Kontakt:
tel. 91 449 41 50
STUDIA W SZCZECINIE - ważne informacje
TELEINFORMATYKA - ważne informacje
Absolwent kierunku Teleinformatyka w Zachodniopomorskim Uniwersytecie Technologicznym w Szczecinie może posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:
Absolwent kierunku Teleinformatyka w Zachodniopomorskim Uniwersytecie Technologicznym w Szczecinie może znaleźć zatrudnienie w:
STUDIA I STOPNIA
W procesie rekrutacji na studia I stopnia na kierunku teleinformatyka brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne:
matematyka, język obcy nowożytny, dowolny przedmiot
Informacje mogą ulec zmianie, szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ
STUDIA II STOPNIA
Dla kandydatów – absolwentów KIERUNKU TELEINFORMATYKA, podstawą kwalifikacji na studia II stopnia będzie ocena wpisana do dyplomu ukończonych studiów (I stopnia lub jednolitych magisterskich). W przypadku gdy kryterium to okaże się niewystarczające, brana będzie pod uwagę średnia ocen ze studiów określona przez uczelnię wydającą dyplom.
Informacje mogą ulec zmianie, szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ
Artykuł ma charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie
# MUSISZ TO WIEDZIEĆ |
Jakie studia informatyczne wybrać
Studia na kierunku Teleinformatyka - wszystko co musisz wiedzieć
Studia informatyczne w Szczecinie
Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny kierunki