Terminy rekrutacji na studia Drzwi otwarte na uczelniach Terminy matury Terminy egzaminu ósmoklasisty
Artykuł archiwalny
Kierunek może nie być dostępny w ofercie uczelni. Informację należy zweryfikować na stronie uczelni: Politechnika Bydgoska im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich
Studia na kierunku inżynieria biomedyczna na Politechnice Bydgoskiej to studia inżynierskie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3,5 roku (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (inżyniera lub magistra).
Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym). Specyfika studiów zależy od wyboru specjalności / ścieżki kształcenia. Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.
Inżynieria biomedyczna główne przedmioty:
Inżynieria biomedyczna, według oficjalnej definicji, to dziedzina nauk technicznych zajmująca się opracowywaniem środków do wspomagania badań w naukach biologicznych oraz do diagnostyki, terapii i rehabilitacji medycznej. Dyscyplina wykorzystuje zarówno metody badawcze zaczerpnięte z innych dziedzin, na przykład: automatyki, chemii, fizyki, fizjologii, informatyki, mechanik), jak i własne. Na tych, dla których powyższa definicja jest całkowicie zrozumiała czeka kierunek Inżynieria biomedyczna na Politechnice Bydgoskiej, gdzie prowadzony jest na studiach pierwszego stopnia.
Założeniem kształcenia jest pozyskanie wiedzy z obszarów informatyki medycznej, elektroniki medycznej, biomechaniki inżynierskiej oraz inżynierii biomateriałów. Studenci nabywają umiejętności korzystania z nowoczesnej aparatury oraz systemów diagnostycznych i terapeutycznych opierających się na metodach, technikach i technologiach teleinformatycznych, informatycznych, elektronicznych i materiałowych. Nauka stanowi przygotowanie do współpracy z lekarzami medycyny w zakresie integracji, eksploatacji, obsługi i konserwacji aparatury medycznej oraz obsługi systemów diagnostycznych i terapeutycznych, jak również udziału w wytwarzaniu i projektowaniu aparatury medycznej.
Program nauczania składa się z następujących przedmiotów: fizyka, biochemia, mechanika i wytrzymałość materiałów, hydraulika i pneumatyka, materiałoznawstwo, grafika komputerowa, cyfrowe przetwarzanie sygnałów, anatomia i fizjologia człowieka, implanty i sztuczne narządy, podstawy konstrukcji urządzeń medycznych, biomechanika inżynierska, języki programowania, organizacja i zarządzanie w medycynie, podstawy kliniczne inżynierii medycznej, techniki wytwarzania, diagnostyka maszyn, systemy zarządzania jakością w ochronie zdrowia, metody eksperymentalne analizy odkształceń i naprężeń, medyczne systemy doradcze, akwizycja danych medycznych.
Nie powinno być dla nikogo zaskoczeniem stwierdzenie, że Inżynieria biomedyczna nie należy do najłatwiejszych dyscyplin. Ale solidny bagaż wiedzy zdobyty podczas studiów może otworzyć wiele drzwi do kariery zawodowej. Inżynier biomedyczny, mogący pochwalić się wieloma umiejętnościami, może szukać zatrudnienia w branży materiałowej, elektronicznej lub informatycznej, które realizują projekty dla szeroko pojętej medycyny. Absolwent Inżynierii biomedycznej na Politechnice Bydgoskiej otrzymuje podstawę do pracy w szpitalach, jednostkach klinicznych, ambulatoryjnych i poradniach oraz w innych jednostkach organizacyjnych lecznictwa, a także w jednostkach projektowych i produkcyjnych, związanych z procesem eksploatacji aparatury i urządzeń medycznych, ich akredytacją i atestacyjnością oraz dystrybucją.
Inżynieria biomedyczna jako kierunek kształcenia coraz częściej pojawia się w ofertach dydaktycznych uczelni, co pozytywnie wpływa na konkurencyjność, ale także może budzić pewne zagubienie wśród kandydatów.
Jakie ma Politechnika Bydgoska opinie?
Ewelina, studentka Inżynierii biomedycznej mówi:
„Studia na Politechnice Bydgoskiej są wymagające, niełatwe i nie da się przejść przez nie tylnymi drzwiami. To ich najważniejsza i najlepsza cecha. Ta uczelnia kształci prawdziwych specjalistów, którzy bez problemu poradzą sobie na współczesnym rynku pracy.”
Studia na kierunku inżynieria biomedyczna prowadzone są przez Wydział Inżynierii Mechanicznej Politechniki Bydgoskiej zlokalizowany przy al. Prof. S. Kaliskiego 7 w Bygdoszczy.
Kontakt:
tel. (52) 340-82-40
Inżynieria biomedyczna Politechnika Bydgoska limity miejsc - rekrutacja 2023/2024
Inżynieria biomedyczna Politechnika Bydgoska ceny - rekrutacja 2023/2024 (pierwszy rok studiów)
*Szczegółowe informacje odnoszące się do wysokości opłat za studia, płatności ratalnych, opłat rekrutacyjnych, a także ewentualnych promocji i zniżek należy sprawdzić na stronie internetowej uczelni.
STUDIA W BYDGOSZCZY - ważne informacje
INŻYNIERIA BIOMEDYCZNA - ważne informacje
Absolwent kierunku Inżynieria biomedyczna na Politechnice Bydgoskiej może posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:
Absolwent kierunku Inżynieria biomedyczna na Politechnice Bydgoskiej może znaleźć zatrudnienie w:
Artykuł ma charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Politechnika Bydgoska im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich
# MUSISZ TO WIEDZIEĆ |
Jakie studia inżynierskie wybrać
Studia na kierunku Inżynieria biomedyczna - wszystko co musisz wiedzieć
Studia inżynierskie w Bydgoszczy
Politechnika Bydgoska kierunki