Filologia angielska

Filologia angielska

Akademia Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie - kierunki studiów

Filologia angielska – Akademia Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie 2021

Studia na kierunku filologia angielska w Akademii Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie to studia licencjackie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata lub magistra).

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym lub niestacjonarnymStudia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

 

Program studiów i przedmioty

W programie studiów na kierunku filologia angielska znajdziesz takie przedmioty jak np.:

 • wstęp do językoznawstwa
 • practical English speaking skills
 • gramatyka opisowa
 • historia literatury brytyjskiej
 • business vocabulary
 • wstęp do komunikacji w biznesie
 • terminologia handlu i finansów
 • historia języka angielskiego

 

Znajomość języka angielskiego jest dzisiaj niemal czymś oczywistym i naturalnym, a język ten otacza nas każdego dnia i nawet posługują się nim te osoby, które nie znają go bliżej. Mówiąc o języku angielskim każdy może mieć coś innego na myśli. Ktoś wspomni o Beatlesach, ktoś o grupie Monty Pythona, a jeszcze ktoś inny o dziełach Williama Shakespeare’a. Ale to przecież znacznie, znacznie więcej elementów, nie związanych tylko z Wyspami Brytyjskimi. Komunikacja międzykulturowa oparta jest na języku angielskim, który pełni rolę języka nadrzędnego, niemal języka, dzięki któremu można porozumieć się niemal w każdym miejscu na świecie. Dlatego jego nauka jest tak istotna. Na tych, którzy chcą pozyskać wysokiej jakości wiedzę o tym języku czeka kierunek Filologia angielska. Oferuje go Akademia Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie i prowadzony jest na studiach pierwszego i drugiego stopnia.

 

Nabywane Umiejętności

Kierunek Filologia angielska w Akademii Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie zakłada pozyskanie kompetencji językowych oraz umiejętności niezbędnych w relacjach biznesowych i komunikacji międzykulturowej. To kierunek skierowany do osób pragnących opanować język angielski w stopniu biegłym, jak również poznać także drugi wybrany język, co najmniej na poziomie B1. Filologia angielska w Akademii Finansów i Biznesu Vistula to program kształcenia nastawiony na interakcję, ćwiczenia i seminaria prowadzone w języku angielskim. Zajęcia uzupełniające z zakresu marketingu, biznesu i turystyki przygotowują studentów do działania w międzynarodowym środowisku, niezależnie od wybranej branży. Kierunek prowadzony jest zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym.

Jakie przedmioty składają się na program nauczania? Na przykład: wstęp do językoznawstwa, practical English speaking skills, gramatyka opisowa, historia literatury brytyjskiej, business vocabulary, wstęp do komunikacji w biznesie, terminologia handlu i finansów, historia języka angielskiego, historia i kultura obszaru języka angielskiego, gramatyka kontrastywna, integrated skills, historia literatury amerykańskiej, komunikacja ustna w biznesie, tłumaczenia specjalistyczne.

Język angielski jest materią związaną z wieloma osiągnięciami, ciekawymi wytworami kultury, czy polityką. Na tej podstawie można zakładać, że wysokiej jakości umiejętności językowe otwierają wiele drzwi do kariery zawodowej. I jest to jak najbardziej słuszne założenie. W dobie globalizacji świadomość kulturowa i dobra znajomość języka angielskiego są niezwykle cenione na rynku zawodowym. Co za tym idzie, absolwenci Filologii angielskiej w Akademii Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie znajdą zatrudnienie w wydawnictwach, redakcjach czasopism, instytucjach kultury, instytucjach naukowych, instytucjach gospodarczych, dyplomacji, biurach tłumaczeń, branży turystycznej, czy też szkolnictwie.

Filologia angielska to popularny kierunek kształcenia, który bardzo często figuruje w ofertach dydaktycznych szkół wyższych. Zatem która uczelnia będzie najlepsza i spełni nasze edukacyjne oczekiwania?

 

Jakie ma Akademia Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie opinie?

Dominika, studentka Filologii angielskiej mówi:

„Dzisiaj cały świat mówi po angielsku i brak znajomości tego języka może przekreślić szansę na ciekawą pracę. Dlatego wybrałam studia w Akademii Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie, aby mieć jak najlepsze umiejętności i jak najlepiej posługiwać się tym językiem.”

 

 

STUDIA W WARSZAWIE - ważne informacje

Kierunki studiów w Warszawie

Studia w Warszawie

 

 

FILOLOGIA ANGIELSKA - ważne informacje

Filologia angielska studia Warszawa

Filologia angielska studia

Filologia angielska studia online

 

Wiedza, którą możesz zdobyć studiując Filologię angielską w Akademii Finansów i Biznesu Vistula:

Absolwent kierunku Filologia angielska w Akademii Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie może posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:

 • poprawnego wykorzystywania języka w różnych rodzajach komunikacji językowej,
 • redagowania tekstów oraz wyrażania sądów i opinii,
 • angielskiego języka biznesowego,
 • technik tłumaczenia pisemnego i ustnego dla różnych branż,
 • rozumienia i tworzenia tekstów zróżnicowanych stylistycznie i funkcjonalnie,
 • interpretacji gramatycznej dowolnego tekstu,
 • analizy i interpretacji dzieła literackiego,
 • funkcjonowania rynku wydawniczego.

 

Praca, czyli gdzie będziesz mógł pracować po kierunku Filologia angielska:

Absolwent kierunku Filologia angielska w Akademii Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie może znaleźć zatrudnienie w:

 • biurach tłumaczeń,
 • instytucjach gospodarczych,
 • wydawnictwach,
 • redakcjach czasopism,
 • instytucjach kultury,
 • instytucjach naukowych,
 • dyplomacji,
 • branży turystycznej,
 • szkolnictwie.

 

 

Jakie przedmioty zdawać na maturze

STUDIA I STOPNIA

Szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ

Jakie wymagania na studia II stopnia

STUDIA II STOPNIA

Szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ

Artykuł ma charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Akademia Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie

 

 # MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 

Jakie studia filologiczne wybrać

Studia na kierunku Filologia angielska - wszystko co musisz wiedzieć

Studia filologiczne w Warszawie

Grupa Uczelni Vistula kierunki

Jakie są kierunki filologiczne w Warszawie

Co zdawać na maturze

Komentarze (11)

DoradcaOnlineVistula odpowiedz pokaż odpowiedzi (10)

Witam! W ramach kampanii informacyjnej mam przyjemność być Waszym Doradcą Online. Chętnie odpowiem na wszystkie nurtujące pytania dotyczące studiowania na naszej uczelni. Zachęcam do podjęcia dyskusji. Pozdrawiam, Daria, Doradca Online Akademia Finansów i Biznesu Vistula https://www.vistula.edu.pl/

olek W odpowiedzi do: DoradcaOnlineVistula odpowiedz

Czy istnieje możliwość wyjazdu na zagraniczne stypednium np. do USA studiując na waszej uczelni?

Sona W odpowiedzi do: DoradcaOnlineVistula odpowiedz

A czy podczas studiowania można liczyć na jakąś wymianę studencką ?

Sara W odpowiedzi do: DoradcaOnlineVistula odpowiedz

Czy uczelnia prowadzi jakiś rejestr bądź bazę danych dotyczących zatrudnien po ukończonych studiach, w tym np po tej filologii?

Wiola W odpowiedzi do: olek odpowiedz

@olek masz na myśli Erasmusa? Chyba nigdy nie widziałam propozycji wyjazdów do Stanów, na żadnej uczelni, zazwyczaj to kraje Europy były do wyboru.. @DoradcaOnlineVistula ja jestem ciekawa czy można podjąć się nauki na waszej uczelni bez wcześniejszego potwierdzonego doświadczenia w j.angielskim? Nie mam żadnych certyfikatów. Czy to mnie dyskwalifikuje?

DoradcaOnlineVistula W odpowiedzi do: olek odpowiedz

Witaj, Olek! Kraje uczestniczące w programie Erasmus+ to 28 państw członkowskich Unii Europejskiej, państwa EFTA/EOG (Islandia, Liechtenstein, Norwegia) i państwa kandydujące do UE: Turcja oraz Była Jugosłowiańska Republika Macedonii. Pozdrawiam, Daria, Doradca Online, Akademia Finansów i Biznesu Vistula

DoradcaOnlineVistula W odpowiedzi do: Wiola odpowiedz

Witaj, Wiola! Jeżeli chcesz ubiegać się o przyjęcie na studia stopnia licencjackie na kierunku Filologia w zakresie języka angielskiego, musisz spełniać co najmniej jeden z niżej wymienionych warunków: zaliczyć egzamin maturalny z języka angielskiego na poziomie rozszerzonym lub posiadać certyfikat języka angielskiego na poziomie B1. Pozdrawiam, Daria, Doradca Online, Akademia Finansów i Biznesu Vistula

DoradcaOnlineVistula W odpowiedzi do: Sona odpowiedz

Witaj, Sona! Oczywiście nasi studenci mają możliwość wyjazdu w ramach programu Erasmus+. Jeśli chcesz pojechać na Erasmusa w pierwszej kolejności zastanów się, do którego kraju chciałabyś pojechać. W tym celu przejrzyj spis uczelni partnerskich lub poczytaj relacje z podróży naszych studentów ? wspomnienia z Erasmusa. Kiedy będziesz miała już wybraną uczelnię, wypełnij formularz zgłoszeniowy, a także potwierdź znajomość języka studiów za granicą. Pozdrawiam, Daria, Doradca Online, Akademia Finansów i Biznesu Vistula

Sona W odpowiedzi do: DoradcaOnlineVistula odpowiedz

A co ze zmianą trybu studiowania ? Można np z dziennych przenieść się na studia online jeżeli są w tym trybie czy raczej nie ma możliwości ?

DoradcaOnlineVistula W odpowiedzi do: Sona odpowiedz

Witaj, Sona! Student ma prawo do zmiany trybu studiów, jednak potrzebna jest do tego zgoda dziekana. Wymaga to pisemnego wniosku złożonego do dziekana nie później niż na 14 dni przed rozpoczęciem roku akademickiego, a w szczególnych przypadkach semestru. Pozdrawiam, Daria, Doradca Online, Akademia Finansów i Biznesu Vistula

noga W odpowiedzi do: DoradcaOnlineVistula odpowiedz

@doradca chyba na każdej uczelni jest taka możliwość i dokładnie działa to w ten sam sposób. @Olek całkiem obszerna ta lista tych gdzie można się starać o wyjazd :) Bardzo mi się to podoba!