Inżynieria mechaniczna dla przemysłu lotniczego

Inżynieria mechaniczna dla przemysłu lotniczego

Inżynieria mechaniczna dla przemysłu lotniczego

Artykuł archiwalny

Kierunek może nie być dostępny w ofercie uczelni. Informację należy zweryfikować na stronie uczelni: Politechnika Rzeszowska im. Ignacego Łukasiewicza

Inżynieria mechaniczna dla przemysłu lotniczego – Politechnika Rzeszowska im. Ignacego Łukasiewicza

Branża lotnicza to wizytówka województwa podkarpackiego. To właśnie tutaj funkcjonuje najważniejszy klaster lotniczy w Europie Środkowo- Wschodniej, który odpowiada nawet za 90 procent krajowej produkcji w tej branży. Fakty te najwyraźniej potwierdzają potrzebę kształcenia specjalistów w tym zakresie, dlatego zainteresowani wejściem w prężnie działający rynek powinni zwrócić uwagę na kierunek o nazwie Inżynieria mechaniczna dla przemysłu lotniczego, który oferuje Politechnika Rzeszowska i który prowadzony jest na studiach drugiego stopnia.

To przykład tzw. studiów dualnych, czyli łączących naukę z działaniami praktycznymi. Cechą charakterystyczną kierunku są certyfikowane szkolenia, zajęcia warsztatowe, kursy, zajęcia z praktykami, uczestnictwo w krajowych i zagranicznych konferencjach i seminariach oraz realizacja staży związanych bezpośrednio z efektami kształcenia kierunku studiów.

Program nauczania składa się z następujących przedmiotów: materiały lotnicze, zarządzanie projektami, budowa silników lotniczych, angielska terminologia lotnicza, metody numeryczne, zintegrowane systemy wytwarzania, zaawansowane metody modelowania CAD, systemy pomiarowe, robotyzacja procesów, elektronika, języki programowania, mechatronika techniczna, systemy wizyjne, metoda elementów skończonych, sieci komputerowe i bazy danych, zaawansowane systemy CAX, diagnostyka i nadzorowanie systemów obróbkowych, wymiana ciepła, konstrukcja samolotu, aerodynamika i dynamika gazów, badania silników lotniczych, zarządzanie ciągłą zdatnością do lotu.

Jak już wspomnieliśmy, kierunek Inżynieria mechaniczna dla przemysłu lotniczego na Politechnice Rzeszowskiej prowadzony jest w systemie studiów dualnych, których efektem ma być uzyskanie uznawanych i rozpoznawalnych certyfikatów oczekiwanych od kandydatów do pracy przez pracodawców, zastosowanie nabytej teoretycznej wiedzy specjalistycznej w praktyce, poznanie własnych możliwości na rynku pracy, a także nawiązanie kontaktów zawodowych.

Rzeszów oraz jego okolice to innowacyjna przestrzeń, która koncertuje firmy przemysłu lotniczego oraz ośrodki naukowo- badawcze. Skupione są one, między innymi, w tzw. Dolinie Lotniczej, która czerpie z wieloletniej tradycji lotnictwa i przemysłu. Chcąc dołączyć do rozwijającego się sektora najlepiej jest podjąć naukę na omawianym przez nas kierunku, który oferowany jest jedynie na rzeszowskiej uczelni technicznej.

 

Jakie ma Politechnika Rzeszowska opinie?

 Grzesiek, student Inżynierii mechanicznej dla przemysłu lotniczego mówi:

„Lotnictwo to moja pasja i nie wyobrażam sobie kształcenia i pracy w innej dyscyplinie. Studiuję na Politechnice Rzeszowskiej, bo tutaj mam możliwości zdobycia olbrzymiej wiedzy, wielu umiejętności, które prowadzą do bycia specjalistą. „

 

Wiedza, którą możesz zdobyć studiując Inżynierię mechaniczną dla przemysłu lotniczego:

Absolwent kierunku Inżynieria mechaniczna dla przemysłu lotniczego na Politechnice Rzeszowskiej może posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:

  • projektowania silników lotniczych,
  • zarządzania procesem projektu i certyfikacji,
  • badania silników lotniczych,
  • angielskiej terminologii lotniczej,
  • programowania robotów,
  • sieci komputerowych i baz danych.

 

Praca, czyli gdzie będziesz mógł pracować po Inżynierii mechanicznej dla przemysłu lotniczego

Absolwent kierunku Inżynieria mechaniczna dla przemysłu lotniczego na Politechnice Rzeszowskiej może znaleźć zatrudnienie w:

  • przemyśle lotniczym.

 

Artykuł ma charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Politechnika Rzeszowska im. Ignacego Łukasiewicza

Komentarze (0)