Filologia angielska

Filologia angielska

Wyższa Szkoła Zarządzania Ochroną Pracy w Katowicach - kierunki studiów

Filologia angielska – Wyższa Szkoła Zarządzania Ochroną Pracy w Katowicach

Język angielski dominuje w każdej przestrzeni i stanowi uniwersalny element komunikacji na świecie. Obecnie, brak znajomości choćby w najmniejszym stopniu uznawane jest za przeszkodę, niedogodność, a w niektórych zawodach i kręgach zupełnie wyklucza z działalności. Z językiem angielskim spotykamy się niemal codziennie i bardzo szeroko. Najpopularniejsze piosenki śpiewane są w tym języku, nazewnictwo stosowane w nauce i nowoczesnych technologiach wywodzi się z angielszczyzny…przykłady można wymieniać w nieskończoność. Dlatego wiedza na temat tego języka obcego i umiejętność posługiwania się nim jest tak istotna, a w pewnych obszarach po prostu niezbędna i obowiązkowa. Na tych, którzy chcą dogłębnie poznać język, którym posługuje się cały świat, czeka kierunek Filologia angielska w Wyższej Szkole Zarządzania Ochroną Pracy w Katowicach, gdzie prowadzony jest na studiach pierwszego stopnia.

Kierunek Filologia angielska w Wyższej Szkole Zarządzania Ochroną Pracy w Katowicach zakłada intensywną naukę języka obcego. Założeniem kształcenia jest pozyskanie wiedzy o języku, literaturze i kulturze z zakresu języka, a także nabycie umiejętności wykorzystywania tej wiedzy w praktyce. Istotą jest rozwinięcie znajomości języka obcego, zbliżonego do języka ojczystego.

Jakie przedmioty składają się na program nauczania? Na przykład: gramatyka praktyczna, język mówiony, fonetyka, rozumienie ze słuchu, pragmatyka języka angielskiego, pisanie twórcze, wstęp do językoznawstwa z elementami gramatyki opisowej, wprowadzenie do literatury i kultury krajów angielskiego obszaru językowego, język angielski w negocjacjach, techniki tłumaczeniowe, korespondencja biznesowa, tłumaczenie pisemne, tłumaczenie symultaniczne, teoria tłumaczenia.

Znajomość języka angielskiego to niezwykle cenna umiejętność, ponieważ posiadając ją można realizować się w różnorodnych dziedzinach, także tych, których nie zgłębiało się podczas studiów. Co równie istotne, władając biegle językiem można pracować w niemal dowolnym miejscu na świecie, ponieważ jak już wspomnieliśmy wcześniej angielski jest językiem uniwersalnym, podstawowym i wszechobecnym. A co dokładnie można robić po studiach? Absolwenci Filologii angielskiej w Wyższej Szkole Zarządzania Ochroną Pracy w Katowicach znajdą zatrudnienie w biurach tłumaczeń, międzynarodowych korporacjach, instytucjach finansowych, firmach importowo- eksportowych, agencjach wspierania rozwoju biznesu, firmach działających na rynkach międzynarodowych, wydawnictwach, branży turystycznej.

Kierunki studiów w Katowicach to coraz intensywniej powiększająca się przestrzeń kształcenia, w której każdy zainteresowany zdobyciem dobrego wykształcenia znajdzie coś dla siebie. Naturalnie, Filologia angielska wśród oferowanych dyscyplin posiada swoje miejsce. Ale w której uczelni studiować? Czy warto zwrócić uwagę na omawianą przez nas szkołę?

 

Jakie ma Wyższa Szkoła Zarządzania Ochroną Pracy w Katowicach opinie?

Agnieszka, studentka Filologii angielskiej mówi:

„Studia na Filologii angielskiej wzięły się z pasji i ogromnego zainteresowania nie tylko językiem, ale i całą kulturą i literaturą. Chciałam po prostu zostać mistrzynią języka angielskiego. Dlatego wybrałam naukę w Wyższej Szkole Zarządzania Ochroną Pracy w Katowicach.”

 

Wiedza, którą możesz zdobyć studiując Filologię angielską w Wyższej Szkole Zarządzania Ochroną Pracy

Absolwent kierunku Filologia angielska w Wyższej Szkole Zarządzania Ochroną Pracy w Katowicach może posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:

 • poprawnego wykorzystywania języka w zakresie różnych rodzajów komunikacji językowej,
 • rozumienia i tworzenia tekstów zróżnicowanych stylistycznie i funkcjonalnie,
 • interpretacji gramatycznej tekstu,
 • języka angielskiego stosowanego w działalności biznesowej i obsługi biznesu,
 • tłumaczenia symultanicznego i konsekutywnego.

 

Praca, czyli gdzie będziesz mógł pracować po kierunku Filologia angielska:

Absolwent kierunku Filologia angielska w Wyższej Szkole Zarządzania Ochroną Pracy w Katowicach może znaleźć zatrudnienie w:

 • biurach tłumaczeń,
 • międzynarodowych korporacjach,
 • instytucjach finansowych,
 • firmach importowo- eksportowych,
 • agencjach wspierania rozwoju biznesu,
 • firmach działających na rynkach międzynarodowych,
 • wydawnictwach,
 • branży turystycznej.

 

Jakie przedmioty zdawać na maturze

STUDIA I STOPNIA

Szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ

Artykuł ma charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Wyższa Szkoła Zarządzania Ochroną Pracy w Katowicach

 # MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 

Jakie studia filologiczne wybrać

Studia na kierunku Filologia angielska - wszystko co musisz wiedzieć

Studia filologiczne w Katowicach

Uczelnia Wyższa Szkoła Zarządzania Ochroną Pracy kierunki

Jakie są kierunki filologiczne w Katowicach

Co zdawać na maturze

 

Komentarze (0)