Terminy rekrutacji na studia Drzwi otwarte na uczelniach Terminy matury Terminy egzaminu ósmoklasisty
19.03.2024
Studia na kierunku fizjoterapia w Wyższej Szkole Edukacji i Terapii w Poznaniu to studia jednolite magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 5 lat (studia jednolite) i kończy się uzyskaniem dyplomu (magistra).
Studia na kierunku fizjoterapia w WSEIT | |
---|---|
Forma studiów | stacjonarne, niestacjonarne |
Poziom studiów | studia jednolite magisterskie |
Czas trwania | 5 lat (studia jednolite magisterskie) |
Ważne terminy | Harmonogram rekrutacji > |
Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym) lub niestacjonarnym. Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.
Program kształcenia na kierunku Fizjoterapia skonstruowany jest w taki sposób, aby pozyskać obszerną wiedzę oraz liczne umiejętności praktyczne, które razem tworzą podstawę do kształtowania, podtrzymywania oraz przywracania sprawności i wydolności osobom w różnym wieku, utraconej lub obniżonej w wyniku chorób lub urazów. Studenci zaznajamiają się między innymi z anatomią prawidłową, anatomią funkcjonalną, fizjologią wysiłku fizycznego, fizjologią bólu, biomechaniką kliniczną. Poznają zasady kinezyterapii, medycynę fizykalną, terapię manualną oraz metody specjalne w fizjoterapii, jak również kliniczne podstawy fizjoterapii w ortopedii i traumatologii, neurologii i neurochirurgii, pediatrii, kardiologii i kardiochirurgii, czy medycynie sportowej.
Absolwenci studiów na kierunku Fizjoterapia posiadają złożoną wiedzę oraz umiejętności praktyczne. Ponadto, wyróżniają się kompetencjami niezbędnymi w pracy indywidualnej z pacjentem oraz do współpracy w zespole terapeutycznym. Pozyskane wykształcenie stanowi przygotowanie do wykonywania badań z zakresu diagnostyki funkcjonalnej oraz planowania, realizowania i kontrolowania procesu fizjoterapii.
Fizjoterapia główne przedmioty:
Wszystkie dyscypliny związane z pomaganiem drugiemu człowiekowi są na wagę złota i powinno podchodzić się do nich nad wyraz szczególnie. Przykładem takiej dyscypliny jest fizjoterapia, czyli dział medycyny obejmujący wiele zróżnicowanych działań terapeutycznych. Może być ona samodzielną metodą leczenia albo elementem i uzupełnieniem farmakoterapii i leczenia operacyjnego. Dla tych, którzy chcą zostać specjalistami w tej dziedzinie przygotowano kierunek Fizjoterapia. A w której uczelni? W Wyższej Szkole Edukacji i Terapii w Poznaniu, gdzie prowadzony jest na jednolitych studiach magisterskich.
Założeniem kształcenia jest przygotowanie zawodowe do pracy z osobami chorymi i niepełnosprawnymi, przede wszystkim w zakresie stosowania czynników fizykalnych w profilaktyce oraz w celach leczniczych. Studenci pozyskują dogłębną wiedzę i umiejętności niezbędne do kształtowania, podtrzymywania i przywracania sprawności i wydolności osób w różnym wieku utraconej lub obniżonej wskutek różnych chorób bądź urazów, wykonywania zabiegów fizjoterapeutycznych, jak i kontrolowania efektywności procesu fizjoterapii. Studia umożliwiają także zdobycie sprawności fizycznej koniecznej do poprawnego demonstrowania i przeprowadzania zabiegów kinezyterapii u osób chorych i z niepełnosprawnością, a ponadto stanowią fundament pracy indywidualnej z pacjentem oraz współpracy w zespole terapeutycznym.
Jakie przedmioty składają się na program nauczania? Na przykład: anatomia, biologia medyczna, genetyka, fizjologia, biochemia, biofizyka, biomechanika stosowana i ergonomia, biomechanika kliniczna, kineozjologia, psychologia kliniczna i psychoterapia, pedagogika ogólna, metodologia badań naukowych, farmakologia w fizjoterapii, historia rehabilitacji, dydaktyka fizjoterapii, terapia manualna, teoria masażu, kliniczne podstawy fizjoterapii w chirurgii, metody specjalne w fizjoterapii, diagnostyka funkcjonalna w chorobach wewnętrznych, adaptowana aktywność fizyczna i sport osób z niepełnosprawnością.
Najistotniejszym elementem studiów na kierunku Fizjoterapia w Wyższej Szkole Edukacji i Terapii w Poznaniu są zajęcia praktyczne, które stanowią większość realizowanego programu. Jest on oparty o dużą liczbę godzin praktyk między innymi w szpitalach, klinikach i prywatnych ośrodkach leczniczych, które pozwalają zdobyć niezbędne doświadczenie zawodowe już w trakcie nauki. A co po studiach? Absolwenci omawianego przez nas kierunku posiadają bogatą wiedzę oraz umiejętności niezbędne do wykonywania badań z zakresu diagnostyki funkcjonalnej oraz planowania, realizowania i kontrolowania procesu fizjoterapii, dzięki czemu są w pełni przygotowani do dalszego rozwoju naukowego, oraz po zdaniu egzaminu państwowego przygotowani są do wykonywania zawodu fizjoterapeuty jak również prowadzenia własnego gabinetu fizjoterapeutycznego.
Kierunki studiów w Poznaniu to bardzo długa lista dziedzin, a Fizjoterapia zajmuje na niej istotne miejsce, zatem należy wiedzieć o niej jak najwięcej zanim rozpocznie się naukę. Gdzie studiować? Która uczelnia będzie dla nas najlepsza?
Sylwia, studentka Fizjoterapii mówi:
„To, co odróżnia Wyższą Szkołę Edukacji i Terapii w Poznaniu od innych uczelni to klimat, podejście do tematu kształcenia, a także zwykłe, codzienne podejście do drugiego człowieka. To uczelnia wyjątkowa i jedyna w swoim rodzaju.”
Fizjoterapia Wyższa Szkoła Edukacji i Terapii ceny - rekrutacja 2023/2024 (pierwszy rok studiów)
studia stacjonarne: 7200 zł
studia niestacjonarne: 6600 zł
*Szczegółowe informacje odnoszące się do wysokości opłat za studia, płatności ratalnych, opłat rekrutacyjnych, a także ewentualnych promocji i zniżek należy sprawdzić na stronie internetowej uczelni.
STUDIA W POZNANIU - ważne informacje
FIZJOTERAPIA - ważne informacje
Absolwent kierunku Fizjoterapia w Wyższej Szkole Edukacji i Terapii w Poznaniu może posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:
Absolwent kierunku Fizjoterapia w Wyższej Szkole Edukacji i Terapii w Poznaniu może znaleźć zatrudnienie w:
STUDIA JEDNOLITE MAGISTERSKIE
Szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ
Artykuł ma charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Wyższa Szkoła Edukacji i Terapii im prof. Kazimiery Milanowskiej w Poznaniu
# MUSISZ TO WIEDZIEĆ |
Studia na kierunku Fizjoterapia - wszystko co musisz wiedzieć
Wyższa Szkoła Edukacji i Terapii kierunki
co to za durne opinie kupione w necie za 200 zł
Fizjoterapia na wysokim poziomie, dużo zajęć praktycznych, tylko uważajcie, bo może znów przyjść pandemii i wtedy zrobią Was na szaro, tak jak nas. Dowiecie się na 3, 4 roku, że te studia nie są dla biednych, że nie każdy musi studiować, a jak się sprzeciwicie wymysłą Władz to won. Szkoda...
Tak, tak potwierdzam, było ok, a teraz czar prysnął. Inne uczelnie poradziły sobie z zaliczeniami u nas nie
Potwierdzam! WSEiT jest super, wykładowcy są pomocni i bardzo życzliwi, zajęcia odbywają się w przyjemnej atmosferze. Cieszę się również, że mamy możliwość na uczelni robić dodatkowe kursy i zdobywać certyfikaty. Zdecydowanie polecam.
Fizjoterapie na WSEiT była strzałem w dziesiątkę. Czuje, ze robię coś co naprawdę lubię, dużą motywacje dają mi nasi wykładowcy, dodatkowo doceniam, że mamy tyle zajęć praktycznych.
Fizjoterapia na WSEiT to super wybór. Uczelnia daje ogromne możliwości, zajęcia są prowadzone w ciekawy sposób, fajnie, że jest tyle praktyk.
Nie wyobrażam sobie, że studiuje gdzieś indziej. Bardzo podoba mi się indywidualne podejście wykładowców do studentów oraz praca w małych grupach. Ogromny plus za taką ilość zajęć praktycznych.
Świetne miejsce, które gwarantuje ogromny rozwój. WSEiT był świetnym wyborem. Bardzo dużo się nauczyłam i jak poszłam do pracy to czułam się pewnie, dzięki tym wszystkim godzinom spędzonych na praktykach.
Jeśli fizjoterapia w Poznaniu to tylko WSEiT. Sporo znajomych polecało mi ten kierunek na tej uczelni, mieli rację fajne zajęcia praktyczne, super wykładowcy i dużo możliwości rozwoju.
To prawda, że jest to najlepsza fizjoterapia w Poznaniu. Wszystko dzięki temu, że mamy zajęcia prowadzone przez praktyków. Doceniam też za przykładanie wagi do sprawności fizycznej studentów. Warto wybrać WSEiT :).
Świetny program nauczania. Przedmioty bardzo przydatne w późniejszej pracy i co najważniejsze - prowadzone w ciekawy sposób. Nie wyobrażam sobie, że miałabym studiować gdzie indziej.
Bardzo dobrze wspominam moje studia na WSEiT. Prawdą jest to, że nie ma żadnego problemu później ze znalezieniem pracy. Bardzo się cieszę, że mieliśmy tyle zajęć praktycznych, bardzo to plusuje później.
Uczelnia zapewnia świetny poziom. Zajęcia z praktykami robią swoje, oprócz tego, fajnie, że mamy praktyki w szpitalach i przychodniach. Czuje, że trafiłam zarówno z wyborem uczelni jak i kierunku, dlatego z całego serca polecam fizjoterapię na WSEiT.
Bardzo mi się podoba to, że po zakończeniu studiów będę miał tytuł magistra + tytuł technika masażysty. Ogólnie mamy możliwość zdobywania fajnych certyfikatów podczas studiów. Zdecydowanie polecam fizjoterapię na WSEiT.
WSEiT jest naprawdę świetnym wyborem. Super, że jest możliwość wyjazdu na Erasmusa. Oprócz tego, uczelnia jest fajnie wyposażona, zapewnia wiele materiałów dydaktycznych.
Nie ukrywam, mieliśmy dużo materiału do nauki, ale zajęcia były prowadzony w tak ciekawy sposób, że nauka stała się dla mnie przyjemnością. Wykładowcy zarażali swoją pasją. Polecam każdemu WSEiT z całego serca, najlepsze lata w życiu.
Świetna szkoła! Skończyłam fizjoterapię i od razu dostałam pracę w zawodzie. Bardzo dobrze wspominam zajęcia praktyczne, naprawdę dużo z nich wyniosłam.
Uczelnia zdecydowanie warta polecenia. Wykładowcy pełni pasji, ciekawe teoretyczne zajęcia i znajomości na całe życie.
Fajne przygotowanie do przyszłego zawodu, a dodatkowo po 2 roku jest egzamin na technika. Polecam.
Najlepsza fizjoterapia w Poznaniu jest na WSEiT właśnie. Świetne przygotowanie do zawodu.
Zdecydowanie polecam WSEiT i zachęcam do składania tutaj papierów. Na pewno dużo się tu można nauczyć i wykorzystać to w przyszłości. Spędzam tu bardzo fajnie czas.
Bardzo dobra uczelnia, zorganizowana i ze świetnym klimatem. Lubię tu przychodzić i się uczyć.
Ja nie mam na co narzekać tutaj. Wykładowcy są świetni, z płatnościami nie ma problemu a kiedy zbliża się sesja nie ma nakręcania i stresowania studentów. Zdecydowanie polecam bo sama jestem bardzo zadowolona.
Studia na WSEiT są bardzo przyjemne i panuje tu bardzo fajna atmosfera. Wiadomo na każdej uczelni znajdą się jakieś minusy, czy mniej lubiani prowadzący zajęć, ale tu w porównaniu do mojego poprzedniego kierunku, na innej uczelni tych minusów jest stosunkowo bardzo mało. Nie ma na co za bardzo narzekać. Duży plus za tyle godzin praktyki, a nie samej teorii.
Studiowałem na tej uczelni i zdecydowanie jestem zadowolony. Pracuje teraz jako fizjoterapeuta, mam dużo pacjentów, więc uważam, że przygotowali mnie do tego bardzo dobrze. Mieliśmy wiele godzin praktyki, uczęszczałem też na kursy i zdecydowanie dużo mi to dało. Nawiązując do poprzedniego komentarza, jak ja studiowałem czyli jakieś 3 lata temu prowadzący zajęcia byli świetni. Mieli świetnie podejście do studentów i bardzo ciekawie prowadzili zajęcia. Wątpię, aby to się zmieniło.
Duże czesne, a przygotowanie prowadzących średnie. Brak szacunku do studenta. Nie polecam, zniżył się do poziomu AWF... szkoda
Ja się z tą opinią nie zgadzam. Nigdy nie odczułam, aby którykolwiek prowadzący nie miał szacunku do mnie, czy do reszty roku. Mamy z nimi świetny kontakt i bardzo fajnie prowadzą zajęcia.
Nigdy nie odczułem, że ktoś tu nie ma do mnie szacunku. Bardzo fajni prowadzący zajęć i zdecydowanie ich lubię. Nie z każdym trzeba się świetnie dogadywać, ale każdy ma do siebie szacunek.
Zgadzam się. Też nie odczułem, aby ktokolwiek w tym miejscu nie miał do mnie szacunku. Wiadomo jednych lubi się mniej, jednych bardziej, ale powiedzenie, że ktoś nie ma do mnie szacunku było by kłamstwem.
Uczelnia jest bardzo fajna i na wysokim poziomie. Jako przyszły fizjoterapeuta bardzo się cieszę, że wybrałem akurat tę uczelnię.
Fajnie było studiować tu fizjoterapie :D Dużo godzin praktyk i jeszcze więcej zdobytej wiedzy. Po 2 roku jest egzamin na technika masażystę.
Bardzo lubię swoją uczelnię. Spędzam tu dużo czasu i zawsze dowiaduje się czegoś nowego. Ciesze się, że mamy tyle godzin praktyk. Dzięki temu nauka jest pożyteczna a my się nie nudzimy :D
Bardzo fajne miejsce, w którym młodzi ludzie mogą się kształcić. Studentem już nie jestem, ale uczęszczam do WSEiT na kursy. Są bardzo pouczające i dzięki nim mam coraz to większą wiedzę. Zazdroszczę, że jak byłem młody nie było takiego miejsca.