Terminy rekrutacji na studia Drzwi otwarte na uczelniach Terminy matury Terminy egzaminu ósmoklasisty
05.09.2024
Inżynieria środowiska jest dyscypliną nauki i techniki, obejmującą zespół przedsięwzięć inżynierskich zmierzających do utrzymania środowiska przyrodniczego w stanie równowagi i zdolności do samooczyszczania i samoodnowy. Jakie są to przedsięwzięcia? Czy rzeczywiście są skuteczne? Na te oraz inne pytania odpowiedzi znajdą ci, którzy wybiorą Inżynierię środowiska na Uniwersytecie Warmińsko- Mazurskim w Olsztynie. Tam prowadzona jest na studiach pierwszego i drugiego stopnia.
Studia na kierunku inżynieria środowiska w UWM | |
---|---|
Forma studiów | stacjonarne, niestacjonarne |
Poziom studiów | studia I i II stopnia |
Czas trwania | 3,5 roku (studia I stopnia), od 1,5 do 2 lat (studia II stopnia) |
Ważne terminy | Harmonogram rekrutacji > |
Założeniem kształcenia jest pozyskanie szerokiej wiedzy, będącej połączeniem nauk matematyczno- przyrodniczych i nauk technicznych. Celem kierunku jest wykształcenie specjalistów posiadających umiejętności niezbędne do rozwiązywania problemów technicznych, technologicznych i organizacyjnych związanych z projektowaniem, wykonawstwem i eksploatacją urządzeń oraz obiektów inżynierskich. Inżynieria środowiska na Uniwersytecie Warmińsko- Mazurskim w Olsztynie jest kierunkiem prowadzonym zarówno w formie studiów stacjonarnych, jak i niestacjonarnych.
Progi punktowe na kierunek inżynieria środowiska - Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie
Kandydaci na Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie ubiegający się o przyjęcie na studia stacjonarne 2024/2025 na kierunek inżynieria środowiska musieli uzyskać co najmniej 99 pkt., ponieważ tyle wynosił minimalny próg punktowy.
Jakie przedmioty składają się na program nauczania? Na przykład: matematyka, biologia i ekologia, fizyka, ochrona środowiska, rysunek techniczny z elementami geometrii wykreślnej, hydrologia oraz nauki o Ziemi, geodezja praktyczna, podstawy termodynamiki technicznej, gleboznawstwo i rekultywacja gleb, informatyczne podstawy projektowania, mechanika i wytrzymałość materiałów, gospodarka wodna, mikrobiologia sanitarna, chemia środowiska, alternatywne źródła energii, budowle hydrotechniczne, monitoring środowiska, zarządzanie środowiskiem, sterowanie i eksploatacja urządzeń technicznych, planowanie przestrzenne, technologie proekologiczne, zagrożenia i ochrona przed powodzią.
Inżynieria środowiska jest kierunkiem dostarczający wielu umiejętności i bogatych kompetencji. Studenci przygotowują się do zadań eksploatacyjnych, pomiarów diagnostycznych oraz kontroli jakości stosowanych technologii i urządzeń związanych z inżynierią ochrony środowiska. Ponadto, posiadają umiejętności niezbędne do projektowania, wykonawstwa i eksploatacji instalacji budowlanych, systemów wentylacji i klimatyzacji, urządzeń i obiektów do ujmowania, uzdatniania i dystrybucji wody, odprowadzania i oczyszczania ścieków, czy unieszkodliwiania odpadów. W jaki sposób mogą wykorzystać tak szeroką wiedzę? Absolwenci omawianego przez nas kierunku znajdą zatrudnienie w biurach projektów, firmach budowlano- instalacyjnych, służbach eksploatacyjnych i technicznych zakładów przemysłowych, organach administracji państwowej i samorządowej, służbach nadzoru sanitarnego i ochrony środowiska, firmach melioracyjnych, instytutach naukowo- badawczych.
„Dokąd na studia?” – to jedno z najczęściej pojawiających się pytań wśród kandydatów. Która uczelnia będzie najlepsza? Która szkoła wyższa zapewni najlepsze wykształcenie i start w dorosłe życie? Podobnych pytań może być znacznie więcej. Aby ułatwić poszukiwania tym, którzy chcieliby studiować Inżynierię środowiska, możemy podpowiedzieć zadając jedno pytanie: jakie ma Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie opinie? Dominik, student Inżynierii środowiska mówi:
„Mogę polecić studia w UWM wszystkim, którzy oczekują ciekawych zajęć, praktycznego charakteru nauki, interesujących specjalności. „
Studia na kierunku inżynieria środowiska prowadzone są przez Wydział Geoinżynierii Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego zlokalizowanego przy ul. Prawocheńskiego 15 w Olsztynie.
Kontakt:
tel. 89 523 37 75
Infolinia: 89 524 50 80
(czynna od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00-15:00)
Mail: rekrutacja@uwm.edu.pl
Inżynieria środowiska Uniwersytet Warmińsko-Mazurski limity miejsc - rekrutacja 2023/2024
Inżynieria środowiska Uniwersytet Warmińsko-Mazurski ceny - rekrutacja 2023/2024 (pierwszy rok studiów)
*Szczegółowe informacje odnoszące się do wysokości opłat za studia, płatności ratalnych, opłat rekrutacyjnych, a także ewentualnych promocji i zniżek należy sprawdzić na stronie internetowej uczelni.
STUDIA W OLSZTYNIE - ważne informacje
INŻYNIERIA ŚRODOWISKA - ważne informacje
Absolwent kierunku Inżynieria środowiska na Uniwersytecie Warmińsko- Mazurskim w Olsztynie może posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:
Absolwent kierunku Inżynieria środowiska na Uniwersytecie Warmińsko- Mazurskim w Olsztynie może znaleźć zatrudnienie w:
STUDIA I STOPNIA
W procesie rekrutacji na studia I stopnia na kierunku inżynieria środowiska brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne:
biologia, chemia, fizyka, fizyka i astronomia, geografia, informatyka, język obcy nowożytny, matematyka
Informacje mogą ulec zmianie, szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ
STUDIA II STOPNIA
Kryterium rekrutacji jest ranking ostatecznego wyniku studiów – bez wyrównania do pełnej oceny, w ramach określonego limitu miejsc.
Informacje mogą ulec zmianie, szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ
Artykuł ma charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie
# MUSISZ TO WIEDZIEĆ |
Jakie studia inżynierskie wybrać
Studia na kierunku Inżynieria środowiska - wszystko co musisz wiedzieć
Uniwersytet Warmińsko- Mazurski w Olsztynie kierunki
Jakie są kierunki inżynierskie i techniczne w Olsztynie
Studia na Wydziale Nauk o Środowisku UWM Olsztyn