Położnictwo

Położnictwo

05.09.2024

Położnictwo – Uniwersytet Warmińsko- Mazurski w Olsztynie rekrutacja 2024/2025

Nie powinno być dla nikogo zaskoczeniem stwierdzenie, że położnictwo to kierunek wymagający. Istotna jest szeroka wiedza, jak również różnorodne umiejętności, na czele z odpornością na stres, działania pod presją czasu, czy łatwością nawiązywania kontaktów. Chcąc studiować Położnictwo warto zainteresować się tym kierunkiem oferowanym przez Uniwersytet Warmińsko- Mazurski w Olsztynie. Na tej uczelni prowadzony jest na studiach pierwszego stopnia.

Studia na kierunku położnictwo w UWM
Forma studiów stacjonarne
Poziom studiów studia I stopnia
Czas trwania 3 lata (studia I stopnia)
Ważne terminy Harmonogram rekrutacji >

Nabywane umiejętności

Założeniem kształcenia jest pozyskanie wiedzy z zakresu świadczeń zdrowotnych wobec: kobiety ciężarnej, rodzącej i jej rodziny oraz noworodka. Studenci zdobywają wiedzę o rozpoznawaniu ciąży i sprawowaniu opieki nad kobietą w przebiegu ciąży fizjologicznej oraz przeprowadzaniu badań niezbędnych w monitorowaniu ciąży fizjologicznej, prowadzeniu porodu fizjologicznego oraz monitorowania płodu z wykorzystaniem aparatury medycznej, przyjmowaniu porodu siłami natury, podejmowaniu koniecznych działań w sytuacjach nagłych, sprawowaniu opieki nad matką i monitorowaniem przebiegu okresu poporodowego, badaniu noworodków, realizacji zleceń lekarskich w procesie diagnostyki, leczenia i rehabilitacji, czy samodzielnym udzielaniu w określonym zakresie świadczeń zapobiegawczych, diagnostycznych, leczniczych i rehabilitacyjnych. Położnictwo na Uniwersytecie Warmińsko- Mazurskim w Olsztynie jest kierunkiem prowadzonym wyłącznie na studiach stacjonarnych.

Progi punktowe na kierunek położnictwo - Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie

Kandydaci na Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie ubiegający się o przyjęcie na studia stacjonarne 2024/2025 na kierunek położnictwo musieli uzyskać co najmniej 78 pkt., ponieważ tyle wynosił minimalny próg punktowy.

Sprawdź progi na Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie

Studia na kierunku Położnictwo na Uniwersytecie Warmińsko- Mazurskim w Olsztynie charakteryzują się bogatym programem nauczania. Składają się na niego między innymi takie przedmioty jak: podstawy opieki położniczej, genetyka, fizjologia, embriologia, anatomia, promocja zdrowia, psychologia, zdrowie publiczne, zakażenia szpitalne, pedagogika, biochemia i biofizyka, mikrobiologia i parazytologia, techniki położnicze i prowadzenie porodu, badania fizykalne, dietetyka, farmakologia, neonatologia i opieka neonatologiczna, radiologia, badania naukowe w położnictwie, choroby wewnętrzne, pediatria i pielęgniarstwo pediatryczne, anestezjologia i stany zagrożenia życia, ginekologia i opieka ginekologiczna, podstawy ratownictwa medycznego.

A co po studiach? Absolwenci omawianego przez nas kierunku posiadają profesjonalne przygotowanie do pracy w szpitalach i klinikach, oddziałach położniczych, oddziałach patologii ciąży, oddziałach onkologii ginekologicznej, oddziałach neonatologicznych.

 

Opinie

Studia w Olsztynie to szeroki wachlarz edukacyjnych możliwości i każdy zainteresowany zdobyciem wykształcenia znajdzie coś dla siebie. W zakresie omawianej przez nas dziedziny także. Wybierając Położnictwo należy zwrócić uwagę na opisywaną szkołę wyższą. Jakie ma Uniwersytet Warmińsko- Mazurski w Olsztynie opinie? Dominika, studentka Położnictwa mówi:

„Położnictwo to niezwykle ważny kierunek. Tej profesji należy uczyć się od najlepszych. Dlatego wybrałam studia na Uniwersytecie Warmińsko- Mazurskim.”

 

Gdzie studiować położnictwo na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim

Studia na kierunku położnictwo prowadzone są przez Szkołę Zdrowia Publicznego Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego zlokalizowaną przy ul. Żołnierskiej 14c w Olsztynie.

Kontakt:

tel. 89 523-44-24

https://szp.uwm.edu.pl/

Infolinia: 89 524 50 80

(czynna od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00-15:00)

Mail: rekrutacja@uwm.edu.pl

 

Położnictwo Uniwersytet Warmińsko-Mazurski limity miejsc - rekrutacja 2023/2024

  • studia stacjonarne I stopnia: 60

 

Położnictwo Uniwersytet Warmińsko-Mazurski ceny - rekrutacja 2023/2024 (pierwszy rok studiów)

  • studia stacjonarne: bezpłatne

*Szczegółowe informacje odnoszące się do wysokości opłat za studia, płatności ratalnych, opłat rekrutacyjnych, a także ewentualnych promocji i zniżek należy sprawdzić na stronie internetowej uczelni.

 

STUDIA W OLSZTYNIE - ważne informacje

Kierunki studiów w Olsztynie

Studia w Olsztynie

 

 

POŁOŻNICTWO - ważne informacje

Położnictwo studia Olsztyn

Położnictwo studia

 

Wiedza, którą możesz zdobyć studiując Położnictwo na Uniwersytecie Warmińsko- Mazurskim w Olsztynie:

Absolwent kierunku Położnictwo na Uniwersytecie Warmińsko- Mazurskim w Olsztynie może posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:

  • zasad prawidłowego funkcjonowania tkanek i narządów człowieka,
  • rozpoznawania najczęstszych zespołów chromosomowych człowieka i wad rozwojowych,
  • przeprowadzania badania fizykalnego,
  • technik położniczych i prowadzenia porodu,
  • promowania zdrowych wzorców życia,
  • sprawowania kompleksowej opieki nad kobietą ciężarną, rodzącą, położnicą i jej dzieckiem.

 

Praca, czyli gdzie będziesz mógł pracować po kierunku Położnictwo:

Absolwent kierunku Położnictwo na Uniwersytecie Warmińsko- Mazurskim w Olsztynie może znaleźć zatrudnienie w:

  • szpitalach i klinikach,
  • oddziałach położniczych,
  • oddziałach patologii ciąży,
  • oddziałach onkologii ginekologicznej,
  • oddziałach neonatologicznych.

 

Jakie przedmioty zdawać na maturze

STUDIA I STOPNIA

W procesie rekrutacji na studia I stopnia na kierunku położnictwo brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne:

biologia, chemia, fizyka, fizyka i astronomia, język obcy nowożytny, matematyka

Informacje mogą ulec zmianie, szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ

Artykuł ma charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie

Komentarze (0)